geplaatst door: Sander de Jong
Gisteren en vandaag overdag een storing: geen sites bereikbaar, geen mail op te halen. Gisteravond geen problemen. Helemaal niets veranderd aan instellingen, kabels, etc.
Gebeld met CompuServe: advies: modem 3x resetten. Geen resultaat. Nogmaals gebeld. Wat voor systeem hebt U. Wat? Mac? Ondersteunen wij niet. Doeg.

WAT? Nog eens gekeken op compuserve.nl. Staan zelfs installatieinstructies voor Mac OS X.

Iemand anders problemen met compuserve internet? (powered by Tiscali)

Wat kan ik doen? :crazy:

CompuServe storing Groningen? Afgepoeierd door ledenservice
13 januari 2005 - 11:09    reactie #1
geplaatst door: mvdg
Ik heb wel problemen gehad met Compuserve maar dat waren andere soort problemen.
Hun helpdesk is inderdaad erg bang voor Macs. Ze verbonden mij al een keer door met Mac Center Amsterdam (geloof ik), terwijl het probleem puur met hun netwerk te maken had. Als je 'Mac' zegt dan is het afgelopen met het gesprek. Kortom niet zeggen en vragen of ze je verbinding kunnen nachecken ofzo?
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
CompuServe storing Groningen? Afgepoeierd door ledenservice
13 januari 2005 - 11:09    reactie #2
geplaatst door: bastiaan40
gelijk vragen naar de naam van de helpdesk mede werker en dan de manager aan de telefoon vragen
nog geen succes even vermelden dat je contact op neemt met het tv programma kassa of iets dergelijks
doet meestal wonderen
succes
bastiaan
CompuServe storing Groningen? Afgepoeierd door ledenservice
13 januari 2005 - 11:27    reactie #3
geplaatst door: Hildo
Ja,  deze reactie van CompuServe komt mij erg bekend voor.
Ik heb zelf vanaf 1992 tot vorig jaar gebruik gemaakt van Compuserve en de reden waarom ik mijn lidmaatschap heb opgezegd was de abominabele ondersteuning van Macs.

In de begintijd was die vrij goed, programmatuur en helpdesk (toen nog in Engeland) waren ruimschoots beschikbaar voor de Mac, doch na 1996 werden nieuwe versies van hun programmatuur uitsluitend voor het je-weet-wel-wie platform geproduceerd, terwijl ik exact dezelfde reacties van hun helpdesk begon te krijgen: 'sorry, Mac ondersteunen we niet';'kijkt u eens op ons Mac-forum..... oh dat heeft u al gedaan? .... tsja dan weten wij het ook niet....' enz. :angry:

Show me a man who loves football and nine times out of ten you'll be pointing at a really bad shag. (Julie Burchill)
CompuServe storing Groningen? Afgepoeierd door ledenservice
13 januari 2005 - 11:51    reactie #4
geplaatst door: Pako
Snel overstappen op @home
CompuServe storing Groningen? Afgepoeierd door ledenservice
13 januari 2005 - 13:01    reactie #5
geplaatst door: Sander de Jong

Citaat
Pako om 11:51, 13-01-2005
Snel overstappen op @home

Da's al helemaal niet goed: die zetten in ieder geval eerlijk in hun voorwaarden dat ze OS X niet ondersteunen. Hoef ik dus niet aan te beginnen, want dan heb je geen poot om op te staan bij problemen.

En KPN ADSL: ben beetje allergisch voor groen...

CompuServe storing Groningen? Afgepoeierd door ledenservice
13 januari 2005 - 16:03    reactie #6
geplaatst door: Dorkiban
Ik heb Demon via BBNed, echte aanrader. Hoewel ze er ook niet veel van weten, proberen ze het altijd wel, en dus niet meteen de deur op slot. Enne.... hun huiskleur is rood..... :happy:
CompuServe storing Groningen? Afgepoeierd door ledenservice
14 januari 2005 - 09:22    reactie #7
geplaatst door: Sander de Jong
Probleem gelokaliseerd: rotte RJ45 stekker. Heeft het 2.5 maand goed gedaan, maar laat het nu, met enige onregelmaat, afweten. Hoe te testen? Kabel heen en weer bewegen en kijken naar de verbinding in Netwerkhulpprogramma. Dus: probleem heeft niets te maken met CompuServe en ook niets met het besturingssysteem!

Les 1: stekkertjes maken is een kunst.  :music:

Les 2: CompuServe kan in het najaar een opzegging tegemoet zien.  :mad: