Heb sinds kort een Airport Express die ik alleen wil gebruiken voor AirTunes.Hij heeft het 1 keer goed gedaan daarna nooit meer
Ik wou even kijken of ik mn draadloze netwerk ermee kon uitbreiden maar dat lukt niet dus ik alle instellingen weer terug gezet. Sindsdien doet hij niet meer wat ik wil.
Als ik de instellingen verander en dan op "werk bij" druk, wordt alles bijgewerkt maar start hij vervolgens niet meer op. Dat is elke keer zo. Of ik hem nou handmatig of automatisch instel, dat maakt niks uit.
Als ik dus op werk bij klik krijg ik het scherm van dat hij opnieuw opstart en na een min of 2 krijg ik de melding dat er een fout is. Ik heb alle soorten reset geprobeerd....
Wie heeft hier de oplossing?
Menno
Het beste is om de airport zelf even te resetten. Op AE zit een klein gaatje, daar moet je ff inprikken met dun ding (naald ofzo). Als het goed is gaat het lampje dan knipperen en hij is dan gerest.
Daarna moet je weer het AE programma starten. En ervoor zorgen dat je de "brugmodes" gebruikt.
Tenminste dat denk ik...heb het van de week ook gehad .
Ik heb de Soft en Hard reset beide gedaan en ook terug gezet naar fabriek instellingen door het reset knopje in te houden als je de AE aanslaat op het stroom.
Dan kan ik hem wel weer instellen enzo, maar nadat ik op de knop "werk bij" heb gedrukt doet hij niks meer
Hij kan natuurlijk ook gewoon stuk zijn. Een nieuwe vragen dus.
marco72 om 21:22, 4-12-2008Wat bedoel je met hij doet niks meer? Blijft het oranje lampje knipperen? Ik heb ook weleens gehad dat het oranje lampje bleef knipperen maar de AE het gewoon deed. Hij kan natuurlijk ook gewoon stuk zijn. Een nieuwe vragen dus.
Oranje lampje blijft knipperen ja, en hij doet het niet omdat hij niet gevonden kan worden met WiFi.Dan maar een nieuwe vragen.
En computer opnieuw opstarten heeft helaas geen zin gehad, heb ook al het AirPort-configuratieprogramma opnieuw geinstalleerd. Mocht ook niet baten helaas.
Flix om 17:08, 8-12-2008Had je 'm wel een kabeltje verbonden met je Mac?
?
PeterVL57 om 19:03, 8-12-2008De beveiliging is meestal het probleem. Jammer dat ik dit item te laat zie en niet op tijd kon reageren. Er zijn al meer mensen met dit probleem langs geweest. Je kunt beginnen om de beveiliging van je netwerk af te halen en te kijken of je AE zonder beveiliging wel werkt (meestal is dat zo). Vervolgens stel je eerst de beveiliging op de AE opnieuw in en daarna op je router, waarbij je uiteraard erop moet letten dat hetzelfde beveiligingsprotocol wordt gebruikt. Bij herstarten van je router zal nu ook de AE in het netwerk ook zijn opgenomen (lampje is groen).
Maar het probleem is dat ik hem helemaal niet met mn netwerk verbind.Dat zet ik allemaal uit in de instellingen van de AE, dus wil hem alleen voor airtunes gebruiken vanaf mn iMac.Hij heeft het eerst wel gedaan met de zelfde router hier in huis, heb in de tussentijd niks veranderd aan de router oid.
En heb inderdaad ook hetzelfde meegemaakt dat instellingen niet correct bijgewerkt werden. Zeer waarschijnlijk heeft dat in mijn geval gelegen aan een verkeerde versie van het Airport Configuratie Programma die ik in het begin gebruikt had.
De oplossing was de Mac, zonder dat deze op een ander netwerk was aangesloten, rechtstreeks met een ethernet kabel te koppelen aan de Airport Express. Zodra de allerlaatste versie van het Airport Configuratie Programma de Express zag de fabrieksinstellingen inladen via het Base Station menu. Dit proces duurt even, maar daarna was het probleem wel weg.
Het is trouwens ook handig als je 1 of meerdere instellingen (lees profiel) gebruikt, om deze ook los op te slaan op harddisk. Het is mij al eens overkomen dat ik een 1ste generatie Airport Express (802.11G) moest resetten en dat daarna de instellingen toch verdwenen waren. En alles opnieuw instellen is toch meer werk, dan een profiel laden vanaf harddisk.
En nog een opmerking wat betreft MediaMarkt: nooit bij MediaMarkt een Mac of ander Apple ding ter reparatie aanbieden. Het duurt altijd veels te lang bij ze. En ze kunnen je nog wel eens onterecht kosten aanrekenen die achteraf alsnog onder Apple garantie bleken te vallen. De MediaMarkt is een "dozenschuiver", en meer kun je niet van ze verwachten.
Het oranje lampje blijft wel knipperen omdat er geen netwerk kabel aangesloten is en dus geen verbinding met internet kan maken.
Maar hij doet het nu dus eindelijk :P