mijn ibook wordt niet gezien in het netwerk
16 november 2004 - 11:34   
geplaatst door: rockandroll
hallo, ik heb een ibook, en hier op kot hebben we een netwerk liggen. Om een of andere reden echter, word ik er niet op herkend, ttz, mijn buurman- en vrouw zien mijn computer niet staan. Ik zit echter wel op het netwerk want ik kan op hun pc en kan er perfect bestanden afhalen. Via ip kunnen ze wel op mijn computer, maar dan kunnen ze overal op en dat wil ik niet, want ik weet niet wie er in het gebouw nog allemaal op het netwerk zet. Ik heb al een account gemaakt voor hen, en alles zou moeten werken maar dan moeten ze nantuurlijk nog wel mijn machine zien staan in het netwerk alvorens ze er kunnen op inloggen. Wat zou hier de oplossing kunnen zijn? Ik heb al aangeduid welke bestanden al dan niet kunnen gedeeld worden.
Ik zeg er wel eventjes bij dat ik een nieuwe mac'er ben, heb slecht een maand mijn eerste mac, dus spreek aub in voor noobs begrijpbare taal :)
alvast heel erg bedankt !
ciao
rock&roll baby
mijn ibook wordt niet gezien in het netwerk
16 november 2004 - 12:19    reactie #1
geplaatst door: ElectricCat
Hoi, welke versie van Windows draaien ze daar overigens ?.

Hier wel alvast een URL die wel eens van pas kan komen:

http://www.macwindows.com/

mijn ibook wordt niet gezien in het netwerk
16 november 2004 - 12:20    reactie #2
geplaatst door: KJ
Bedoel je te zeggen dat de rest van het netwerk gebruikt maakt van windhoos? Dan kan het kloppen dat je hun wel kunt zien maar zei jouw niet. Zover ik me kan herinneren staat Samba, het gedeelte binnen OSX dat ervoor zorgt dat windows gebruikers jouw kunnen zien en eb je bestanden kunnen benaderen, niet aan. In je Systeem Voorkeuren zet je dan het vinkje aan bij Windows bestandsdeling (of hoe dat ook mag heten op zijn nederlands)
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
mijn ibook wordt niet gezien in het netwerk
17 november 2004 - 10:19    reactie #3
geplaatst door: rockandroll
ja, andere kerel zit met windows, mijn windows deling staat aan, dus daaraan kanhet niet liggen.
ik zie zijn pc wel altijd staan in mijn workgroup. mezelf zie ik er ook niet staan trouwens.
rock&roll baby
mijn ibook wordt niet gezien in het netwerk
17 november 2004 - 12:20    reactie #4
geplaatst door: KJ
Staat je firewall wel open? Is machine wel te benaderen via IP adres?
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
mijn ibook wordt niet gezien in het netwerk
17 november 2004 - 16:25    reactie #5
geplaatst door: rockandroll
via het ip adres is ie inderdaad toegankelijk, maar wel volledig, niet enkel de mappen die ik wil delen.
rock&roll baby