AirPort Express verbinding valt steeds weg
7 januari 2011 - 20:59   
geplaatst door: vansteen
Sinds ongeveer 1 maand heb ik problemen met de Airport Express die ik op mijn geluidsinstallatie heb aangesloten voor het streamen van muziek vanuit iTunes. Mijn iMac(s) kunnen de airport niet meer vinden, zelfs als ik de AE aansluit naast de iMac ziet ie 'm niet altijd. Al een paar keer een harde reset uitgevoerd, alle instellingen opnieuw er in gezet, maar niets lijkt te helpen :-(
Ik heb een Netgear modem/router die een draadloos netwerk in de lucht houdt. De iMacs communiceren hierdoor zonder problemen met elkaar en de iMac die echt draadloos communiceert, doet dat ook prima, met een prima internetverbinding.

Wie kan mij helpen dit probleem de wereld uit te helpen? Zit het in de installatie of is de AE toch stuk? (kan dat bij een Apple apparaat? ;-)

AirPort Express verbinding valt steeds weg
7 januari 2011 - 22:53    reactie #1
geplaatst door: PSYCHOMAC
Met 'mijn Macs kunnen ...niet meer vinden' bedoel je waarschijnlijk iTunes ?

In de map programma's> hulpprogramma's > staat Airportconfiguratieassistent ... zien de Macs jouw Airport Express daar wel ?

Heb je al het volgende geprobeerd. Router van de stroom af, Airport Express eraf.
Paar minuutjes wachten. Router weer laten opstarten, dan Airport Express opnieuw in het stopcontact?

Welkom trouwens hier op ons forum ...

Psychomac

iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!
AirPort Express verbinding valt steeds weg
10 januari 2011 - 09:06    reactie #2
geplaatst door: vansteen
Dank Psychomac voor het welkom en je reactie.

met 'mijn Macs' bedoel ik ook eigenlijk 'mijn Macs'. Ook het de configassistent heeft problemen met het zien van de airport express als ik kies voor het netwerk dat ik oorspronkelijk heb aangemaakt (met de netgear-router).
Nu heb ik het toch maar eens anders geprobeerd en een nieuw netwerk aangemaakt (puur airport) en kijk nu eens ........ het werkt probleemloos (wel valt nu op dat het lampje van de airport continu oranje knippert ipv dat ie op groen staat, maar dat zal ik wel (per ongeluk) zo ingesteld hebben).

Ik ga nu toch maar eens de netwerkconfiguratie die ik via de router heb lopen opnieuw bekijken ;-(

Want ik had gehoopt 1 netwerk te kunnen installeren waarmee ik zowel draadloos internettoegang had van mac-2 (mac-1 is via draadje aangesloten) als mijn airport express kon bereiken voor streaming van muziek naar mijn versterker.

(Bewerkt door vansteen om 9:32, 10-01-2011)