eMac op draadvrij internet
23 december 2004 - 21:58   
geplaatst door: Dandee
Ik was er voor gewaarschuwd, maar ja maccer in hard en nieren dus.... Kabelinternet werkt niet meer via de tijdens de verbouwing extra aangelegde kabelaansluiting. Heeft ± 8 mnd. goed gedraaid, nu is het signaal niet meer sterk genoeg en zit ik noodgedwongen met een kabel door mijn huis (vanaf het centrale ingangspunt dus). Nu ben ik dus op zoek naar een goede (en ook wel goedkope) draadloze oplossing om mijn eMac (OSX.3) op internet te krijgen. Ik heb begrepen dat de originele spullen nogal duur zijn (maar wel goed), alleen mijn budget laat het (nog) niet toe. Hebben jullie oplossingen en misschien meteen merknamen en prijzen erbij?  :confused:
I know Bill, but I adore Steve!
Is this the world what it is today, and he closed his eyes, not knowing that he was already blind...
eMac op draadvrij internet
23 december 2004 - 23:18    reactie #1
geplaatst door: ArnoJan
Hallo.
Ik mag aannemen dat je niet een emac bezit met een ingebouwde kabelmodem :happy:
Dus het ding lekker in de meterkast laten hangen en dan verder met een utp kabel en die kun je makkelijk tot 50 meter uitleggen zonder gekke problemen. de limiet zit op zo'n 80 a 100 meter afhankelijk van de kwaliteit en merk.
En utp is vast goedkoper dan een airportkaart en Airportbasisstation :sigh:
En bij de keuze van draadloos is mijn ervaring met het merk SMC goed.En toch niet duur (MyCom store) En de kaart voor in de computer zal toch van Apple moeten zijn.
Succes...

Iets starten is geen probleem,
weten wanneer te stoppen vaak wel ...
eMac op draadvrij internet
24 december 2004 - 11:52    reactie #2
geplaatst door: Turver
Als je geen UTP-kabels wilt trekken, dan zou je toch een Airportkaart + Airport Express kunnen overwegen. Die kan eigenlijk alles wat een Airport Extreme Basisstation ook kan, maar dan wel € 80 goedkoper. (149 ipv 229 bij de Apple Store.)
Dan nog een Airport Extreme kaart erbij voor je eMac, voor 89,- en je bent dus voor € 238,- klaar.

Toegegeven, dat is best een hoop geld, zeker omdat niet-Apple wireless stations al verkrijgbaar zijn voor € 40,-. Dan ben je dus al klaar voor € 129,-.

Zelf vind ik echter wel een erg groot voordeel van de Apple spullen dat ze zeer eenvoudig te configureren zijn (een paar assistenten door en gáán) en dat je niet snel tegen problemen aanloopt bij evt. updates van OS X (zie een draadje in het OS X forum over de ellende die 10.3.7 heeft veroorzaakt bij o.a. Draytek gebruikers). En alle ergernis en extra tijd die je met 3rd party spullen kwijt bent, is het mij niet waard.

- But I could be anybody.
- No you couldn't sir. This is Information Retrieval.