Airport Express werkt af en toe niet
19 december 2006 - 18:55   
geplaatst door: devries89
Macfreakers,

Heb weer eens een probleempje waar ik tot op heden zelf nog niet uitkom. Misschien dat één van jullie het weet.

Heb hier thuis Casema Internet met een kabelmodem van de Casema. Van daar loopt een kabeltje naar mijn Airport Express. Die zendt het hele signaaltje door mijn huis. Vrolijk internetten en muziek via iTunes draadloos naar de Airport Express en vanaf daar met een kabeltje naar mijn stereo. Tot zover geen geen wereldschokkend nieuws.

Echter soms valt plots de verbinding met het internet weg. Mijn muziek streamt vrolijk verder. Alleen het internet valt uit. Andere dingen, zoals Adium (een MSN-kloon), blijven echter wel functioneren. Soms stoppen ze er ook mee.  

Mijn idee was dus, dat het probleem dus in het kabelmodem gezocht moest worden. Daar branden echter alle lampjes als voorheen - geen rariteiten dus.

Vandaag de proef op de som genomen. Wachten tot het internet er via de Airport mee op houdt, dan snel een ethernetkabel van de kabelmodem naar mijn eMac gelegd. Verbinding deed het meteen weer.

Op die manier heb ik het drie keer geprobeerd en drie keer was de verbinding bij het inklikken van de ethernetkabel weer hersteld.

Vermoed nu dus dat ik ergens iets niet goed doe. Ben zojuist overgestapt van een WPA- naar een WEPbeveiliging. Misschien dat dat helpt.

Oh, wat nog zeker het vermelden waard is: Als ik het probleem heb van een wegvallende internetverbinding, dan heeft mijn huisgenoot dat ook. Zij maakt via haar iBook gebruik van mijn verbinding. Waarmee ik stiekem concludeer dat de instellingen op mijn eMac goed zijn en het écht in de Airport Express instellingen moet zitten.

Hartelijk dank!

oprheus melted the heart of persephone
Airport Express werkt af en toe niet
19 december 2006 - 19:34    reactie #1
geplaatst door: jbtroost
@hendriksmj: hoe oud is je APX? Als je internet uitvalt en niet je Adium, gebruik je die dan alleen met je huisgenoot of ook extern? En zit je huisgenoot 'vast' aan je eMac of deelt ze de internetverbinding via jouw Airportconnectie met de APX?

Over dat inklikken: heb je al geprobeerd om opnieuw in te klikken in je Airport Express?

Groet, JB

Airport Express werkt af en toe niet
19 december 2006 - 19:49    reactie #2
geplaatst door: devries89
Mijn APX is slechts anderhalve maand oud. Als mijn internet weg valt en ik nog steeds kan door MSN'en (Adiumen) dan is dat ook met mensen buiten mijn netwerk. Dus ook mensen die in het buitenland wonen. Weet dus zeker dat die niet meeliften op mijn netwerk ;)

Mijn huisgenoot zit niet vast aan mijn eMac maar maakt gebruik van mijn APX, zij heeft mijn wachtwoord en hangt rechtstreeks aan de APX.

Nieuw inklikken in mijn APX heeft geen resultaat. Internet laat het dan afweten.

oprheus melted the heart of persephone
Airport Express werkt af en toe niet
19 december 2006 - 20:49    reactie #3
geplaatst door: jbtroost
Just for the record: als zij rechtstreeks aan de APX 'hangt', welke kabel gaat er dan naar je modem?

Diep in je systeem (Systeem/Bibliotheek/CoreServices, dus niet in je thuismap) staat het programmaatje Diagnostische Netwerkinfo. Dit krijg je ook als Safari geen verbinding kan maken met internet. Staan daar alle knoppen op groen?

Nog zo'n handige harry: Programma's/Hulpprogramma's/Airport-Hulpprogramma.

Succes!

Groet, JB

Airport Express werkt af en toe niet
19 december 2006 - 21:05    reactie #4
geplaatst door: Flix

Citaat
jbtroost om 20:49, 19-12-2006
Diep in je systeem (Systeem/Bibliotheek/CoreServices, dus niet in je thuismap) staat het programmaatje Diagnostische Netwerkinfo. Dit krijg je ook als Safari geen verbinding kan maken met internet.

Ook -en makkelijker- op te roepen via Systeemvoorkeuren>Netwerk>Help... (button rechtsonder).
Airport Express werkt af en toe niet
19 december 2006 - 21:08    reactie #5
geplaatst door: Flix
@hendriksmj:
Gebruik eens geen beveiliging; geen WEP en geen WPA. het komt me namelijk al te bekend voor. Probeer maar eens.
Airport Express werkt af en toe niet
19 december 2006 - 21:36    reactie #6
geplaatst door: devries89
mijn huisgenoot hangt natuurlijk niet rechtstreeks aan de APX maar, draadloos aan de APX. Zonder tussenkomst van mijn eMac, dat bedoelde ik te zeggen.

Als ik de Diagnostische Netwerkinfo er bij haal, zijn alle icoontjes (nu) groen. Alles werkt nu namelijk naar behoren. Maar als het internet dus niet meer werkt, dan zijn de onderste twee icoontjes rood. Dat zijn de 'lampjes' 'Internet' en 'Server'.

Bij het inklikken van de ethernetkabel in mijn eMac - dus ZONDER tussenkomst van mijn APX - worden de icoontjes in het Diagnostische Netwerkinfo direct (!) groen.  


--

Zal het eens proberen zonder beveliging - maar ja, dan zit straks de hele straat op mijn verbinding...

oprheus melted the heart of persephone
Airport Express werkt af en toe niet
20 december 2006 - 11:25    reactie #7
geplaatst door: heuvelrach
Dit probleem herken ik, alleen vind ik het vreemd dat je dan nog wel kunt chatten. Maar dat doe ik nooit, dus of dat bij ook zo was weet ik niet.
Bij mij was de laatste(?) Airport-update de oorzaak. Op een andere plek in dit forum is daar ook een en ander over te vinden. Een oplossing die bij mij werkte was het voorkeurnetwerk verwijderen uit Netwerk-Systeemvoorkeuren, de Airport-voorkeuren verwijderen uit de Bibliotheek en alles opnieuw invoeren. Sindsdien geen last meer van gehad.
Overigens heb ik ook last van signaalonderbrekingen als de magnetron in de keuken aan staat, en dan vooral de muziekstream hapert dan. Maar dat staat hier los van, neem ik aan.
iMac alu 20", 2,4Ghz, 320 GB, 2GB, OS X 10.6
Airport Express werkt af en toe niet
20 december 2006 - 11:48    reactie #8
geplaatst door: devries89
gisteravond laat ook alle voorkeursinstellingen verwijderd en helemaal opnieuw begonnen. tot op heden geen last meer van storende onderbrekingen. Verbinding lijkt nu ook sneller, werk nu met een WEP-beveiliging in plaats van een WPA(2).

Bedankt voor alle hulp!

oprheus melted the heart of persephone