'Grappig' dat ik meer reacties krijg op mijn inleiding dan op mijn vraag...
De vriend heeft zelf de EB gekregen bij zijn KPN-abonnement, maar gebruikt 'm niet, omdat hij dezelfde functionaliteit ook heeft met zijn bestaande hardware (vraag me niet hoe, hij is ex-KPN dus weet wel hoe 'ie dat voor elkaar moet krijgen en het werkt...) en alleen het abo-tje nodig had.
Ik leen de EB om te proberen of ik er met een externe HD een SAN van kan maken (kan dus, met de SIEMENS-firmware geen beperkingen meer), tot ik het geld over heb om een HD met ethernetaansluiting te bekostigen. Maak jullie je geen zorgen, ik zorg er keurig voor dat hij de EB ongeschonden retour krijgt, dus allemaal stoppen met bellen

Enfin, om op mijn oorspronkelijke vraag terug te keren:
Kan ik aan een EB zonder KPN-abonnement een USB-HD hangen en die via het netwerk benaderen?
Ja, dat kan. Je zet er dan de originele Siemens-firmware op en je hebt alle functionaliteit van het apparaat tot je beschikking die erin zat voordat KPN 'm ging afknijpen; zelfs een webserver.
Het blijkt tot nu toe te werken via Windows, Mac zal ook wel werken, maar dat moet ik nog bekijken, leek me 'veiliger' om het eerst via Windows te doen (meer kans van slagen, vraag me niet waarom...)
Of dit allemaal mag (firmware terugzetten, is er dan nog sprake van 'ongeschonden retour?) is natuurlijk een tweede, maar het kan dus, en dat is het antwoord op mijn vraag.
Allen bedankt voor jullie bezorgdheid... (hoeveel aandelen heeft KPN eigenlijk uitgegeven?)
(Bewerkt door hgpijp1 om 22:17, 21-09-2006)
(Bewerkt door hgpijp1 om 22:19, 21-09-2006)