Oh, ik werk nog 'ouderwets' met OS 9.2 en IE en ben meer een gebruiker dan een experimenteerder.
(Bewerkt door michelvdb om 22:49, 14-03-2004)
(Bewerkt door Panico om 21:33, 15-03-2004)
Ik heb bij verschillende klanten het Alcatel Speedtouch Modem 'getweaked' naar een SpeedTouch Pro. Dit is de meest eenvoudige en best werkende optie. Vooral omdat je dat van dat klote PPTP af bent.
Uitleg over de Tweak:http://www.sateh.com/hacks/alcatel.php
Mocht je het toch via de router willen doen, dan moet je opletten dat de interne reeks die je alcatel gebruikt (10.0.0.xx) niet gelijk is aan de interne reeks die je router gebruikt. Gebruik bijv. 192.168.0.xx
Verder zou je misschien een fout melding kunnen posten die in de 'logs' van je Router staan.
Groet,Kasper
Vooral je laatste melding over dat de reeks in de router anders moet zijn dan in de alcatel spreekt me aan.De foutmelding in de router is error 102, maar dat zegt me niets.
Verder vond ik een handleiding voor het gebruiken van een US robotics router met een alcatel. Daar staat ook duidelijk dat de reeksen verschillend moeten zijn. Ik ga een s aan het experimenteren.
Groeten
(Bewerkt door Tib om 10:45, 16-03-2004)
Citaat: Heb je inderdaad geen modem nodig
Ik neem aan dat je bedoelt: Heb je inderdaad geen Router meer nodig?
Je Alcatel modem heeft adres 10.0.0.150 (is geloof ik de fabrieksinstelling). Stel de WAN / uplink poort van je router in op 10.0.0.138, subnet (255.255.255.0) enz zijn inmiddels bekend. Protocol is PPTP of PPPoE. Username & password instellen. Nu moet je router verbinding kunnen maken met internet.
Op je router NAT aanzetten, default gateway = 192.168.1.1, subnet 255.255.255.0, DHCP server aanzetten, start IP adres 192.168.1.10. Op je Mac DHCP client kiezen, GEEN Lan Tunnel Builder oid! Nu moet je met je Mac het internet op kunnen!
Succes!
MacFrankie om 0:25, 16-03-2004Je Alcatel modem heeft adres 10.0.0.150 (is geloof ik de fabrieksinstelling). Stel de WAN / uplink poort van je router in op 10.0.0.138, subnet (255.255.255.0) enz zijn inmiddels bekend. Protocol is PPTP of PPPoE. Username & password instellen. Nu moet je router verbinding kunnen maken met internet.
Frankie, het adres van de modem is juist 10.0.0.138, het adres dat de router moet hebben is 10.0.0.150. Verder is het protocol bij de Alcatel SpeedTouch Home altijd PPTP en NOOIT PPPoE.
Verder ben ik het ook niet eens met je opvatting over dat Tweaken niet nodig is, het is geen must aangezien er al een router aangeschaft is. Echter is de verbinding een stuk stabieler omdat er geen gebruik gemaakt hoeft te worden van het VPN Protocol PPTP.
Losse modem+router= 2 wachtwoorden, 2 DHCP servers, 2 keer instellen als je een server wil draaien. Je kunt die Alcatel wel instellen met defserver addr=10.0.0.150 (je router) maar het blijft pielen.
Belangrijk!
Met het oog op de vele mailtjes die ik dagelijks ontvang met het probleem dat het commando EXPERT niet werkt is hier de oplossing:
- Maak een telnet verbinding met uw modem.- Typ het commando "td".- Typ "prompt".- Typ nu het commando "EXPERT".- Nu kunt u gewoon als EXPERT inloggen in het modem.
Hier http://www.nubz.org/alcatool/Home.html is nog een tooltje voor je modem.Hier http://www.bruring.com/nuke/ staat ook veel nuttige informatie en een handleiding.
Ik kan de tweak alleen maar aanraden, ik was zelf ook erg huiverig voor deze tweak maar het is echt behoorlijk simpel om te doen. Gewoon een kwestie van goed de instructies opvolgen. Bij mij staat dus altijd de internetverbinding open, erg lekker gewoon safari openen en surfen maar.