crossover kabel als gewone kabel gebruiken?
15 maart 2004 - 22:39   
geplaatst door: JoepieNL
Hallo allemaal;

Ik heb een router om mijn internetverbinding te verdelen over 2 macs. Ik heb nog een crossoverkabel liggen; kan ik die gebruiken om mijn iMac of G3 b/w aan de router te hangen of heb ik daar een gewoon ethernetkabeltje voor nodig?

Ook is mijn internet vertraagd door die router; is dat normaal? Kan ook toeval zijn hoor; Essent is de verbinding aan het verbeteren. Mijn internetverbinding komt van een pc (met windows).

Groetjes Jos

crossover kabel als gewone kabel gebruiken?
15 maart 2004 - 22:46    reactie #1
geplaatst door: NetCompany
Beste Joepie,

Officieel moet je dit met een rechte kabel doen, Echter kunnen de meeste recente Mac's kunnen zelf detecteren of ze met een Cross of een rechte kabel aangesloten zitten.. Je kunt het sowieso proberen..

Wat ik alleen niet snap is je laatste zin:

>>Mijn internetverbinding komt van een pc (met windows).

Groet,
Kasper

|Intel D975XBX2 | Core2Quad E6600 4x 2.4Ghz |4GB RAM|4x WD 750GB|Pioneer DVR115|http://www.netcompany.nl
crossover kabel als gewone kabel gebruiken?
15 maart 2004 - 22:46    reactie #2
geplaatst door: Erenmo
Volgens mij moet je een gewone netwerkabel gebruiken. Een cross-over kabel gebruik je alleen om twee netwerkaarten met elkaar te verbinden (dus 2 computers), zonder tussenkomst van een router.
crossover kabel als gewone kabel gebruiken?
15 maart 2004 - 23:56    reactie #3
geplaatst door: JoepieNL
Hallo allemaal;

Ik heb het even geprobeerd maar mijn G3 b/w accepteert de crossoverkabelverbinding met de router niet. Jammer; tussen de iMac en de G3 werkt ie prima (leuk voor Unreal !). Morgen toch maar even een normale kabel halen.

Of kan ik nog ergens een instelling veranderen zodat het wél kan met de crossoverkabel?

P.S. NetCompany; ik dacht ben maar zo volledig mogelijk met die vage zin; je weet maar nooit...

Groetjes en bedankt voor de tips!

Jos