Sluimeren en internettoegang
4 september 2004 - 13:33   
geplaatst door: Ger van den Berg
Ik ontdekte dat mijn G5, die als server dienst doet voor mijn local een ook www, niet gewekt wordt uit zijn slaap als anderen toegang zoeken. Om energie te sparen zou ik toch graag de sluimerstand ingeschakeld houden. Zouden er wellicht, heel mischien, progs zijn die dat probleem helpen op te lossen?
gerberg
Sluimeren en internettoegang
4 september 2004 - 18:12    reactie #1
geplaatst door: neoman
Wat jij wilt is heel begrijpelijk maar helaas zijn er maar een paar zaken waarmee een Mac uit zijn slaap is te halen:
- hardwarematig: Het aanraken van een toets of klikken of bewegen met de muis, druk op powerbutton.
- 'softwarematig': Starten of wakker worden op een bepaalde tijd.
- 'softwarematig': De detectie van een belsignaal op de modem ingang.
- 'softwarematig': Het herkennen van het z.g. MAC Address op de ethernetpoort.

Dat laatste kan alleen als de optie 'wake for ethernet' is aangevinkt in het energy preference panel. Het is overigens wel een handige optie voor je local netwerk. Je kunt kan d.m.v. een opdracht over ethernet je G5 wakker maken.

Wat jij precies wilt zit er dus niet bij en dat komt omdat slapende machines geen programma's kunnen uitvoeren. De 4e optie is denk ik wat er het dichtste bij komt.

Edit: opm. toegevoegd.

(Bewerkt door neoman om 18:14, 4-09-2004)

Sluimeren en internettoegang
4 september 2004 - 20:19    reactie #2
geplaatst door: Ger van den Berg
Ik was er al bang voor. In ieder geval bedankt voor je reageren.
gerberg