Draadloos internet op een iMac g5.
2 december 2005 - 08:55   
geplaatst door: BOM
Beste maccers,


Wij hebben een modem en hebben er 3 computers aan hangen. Nu willen we dus de imac g5 draadloos maken. Wat hebben we nodig en waar kan ik het vinden?

Werk je in de horeca? nee, ik ben barman.
Draadloos internet op een iMac g5.
2 december 2005 - 09:04    reactie #1
geplaatst door: KarelWillem
Simpel antwoord:

A: Airport (express of extreme) basisstation
B: Airport kaart in iMac G5

A gaat aan je modem
B ontvangt het signaal

Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
Draadloos internet op een iMac g5.
2 december 2005 - 09:06    reactie #2
geplaatst door: Laurens
Je hebt een draadloze router nodig. Goede kans dat je iMac al een airport extreme kaart aan boord heeft.
Dat kun je zien door op het appeltje linksboven voor over deze mac... te kiezen en dan op de meer info te klikken.

In het venster wat dan verschijnt kun je in het lijstje bij netwerk zien of er een Airport extreme kaart aanwezig is.

iCreate opmaatwerk, creatieve mediatoepassing voor marketing communicatie.
De enige beperking van een Mac is de mens die ervoor zit...Laurens
15" MacBook Pro C2Duo 2,6GHz/4GB RAM/256 VRAM/200 GB 7200 rpm HD/ iPhone 3G 8GB Black
Draadloos internet op een iMac g5.
2 december 2005 - 09:07    reactie #3
geplaatst door: BOM
en hoe duur is dat allemaal?

Is dit de enige optie of zijn er ook nog andere spullen?

Werk je in de horeca? nee, ik ben barman.
Draadloos internet op een iMac g5.
2 december 2005 - 09:16    reactie #4
geplaatst door: mvdg
Je hoeft geen Apple basisstation te kopen; die zijn er van allerlei merken. Sommige zijn even goed. Alleen het instellen is net wat lastiger omdat die van Apple daar een speciaal programma voor hebben. Het is echter ook bij de andere goed te doen, en je hoeft het maar 1x in te stellen.

Mocht je nog geen Airport kaart in de Mac hebben, dan zou ik die wel kopen en erin plaatsen. Dat is gemakkelijk te doen, Apple heeft er een handleiding voor op hun site. Er zijn mogelijkheden die iets goedkoper zijn, bijvoorbeeld met dingetjes die je via USB aansluit, maar dat is zonde want de ingebouwde Airport kaart is echt het beste en handigste.

Een Airport kaart kost 80 euro.
Een Airport Express basisstation kost 129 euro.
Andere basisstations kosten rond de 60, 70 euro.
Met de Airport Express heb je dan nog wel het voordeel dat je ook je iTunes muziek draadloos naar het basisstation kunt sturen en het station kun je dan op je stereo aansluiten.

(Bewerkt door mvdg om 9:22, 2-12-2005)

Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl