Je kan willekeurig welke draadloze router aanschaffen voor gebruik met de Mac. Dergelijke apparatuur is platform onafhankelijk en kan je configureren met behulp van je internetbrowser (Safari).
Het lijkt mij daarnaast inderdaad verstandig om een draad naar de 1e verdieping door te trekken en daar het basisstation te plaatsen. Als je hem beneden neerzet dan is de kans groot dat je geen ontvangst hebt op zolder.Desondanks is ook dat geen garantie dat je overal goede ontvangst hebt. Het is namelijk sterk afhankelijk van wat er tussen zender en ontvanger zit. Dikke muren en metaal is funest. Oplossingen zijn er echter altijd: b.v. een router met een betere antennetechniek, meestal herkenbaar aan meerdere (2 of 3) antennes, zoals van LinkSys of Belkin. Of het bijplaatsen van een tweede basisstation dat als doorgeefluik (WDS) functioneert. Een dergelijk basisstation moet dan dus wel over deze WDS mogelijkheid beschikken.
Succes met je aanschaf.
Momenteel bied Apple alleen nog de Airport Express; beetje duur wel, maar werkt prima en is lekker compact vind ik zelf. LinkSys bied ook goede wifi stations. De software support van de meeste wifi stations is wel erg Windows-gericht, wat het instellen soms heel lastig maakt als je weinig van netwerken weet.
thuis gebruik ik een airport express samen met een ibook 1.2GHz en een aantal windows PC's.Oorspronkelijk kocht ik de airport express omwille van de airtunes functionaliteit (ibook als enige draadloos).Uiteindelijk is gebleken dat de airport express best een heel goed bereik heeft (in ieder geval toch bij mij).de airport express staat achteraan het huis op de eerste verdieping, op het eerste verdiep heb ik overal volledig bereik, even als op het tweede verdiep. Op het drede verlies ik een streepje ontvangst maar werkt het nog steeds vlot, ook op het gelijkvloers kan ik vrolijk draadloos surfen en zelfs tot achteraan in de tuin (wat ontvangst in de tuin erg kan storen zijn ramen met aluminium profielen, bij mij gelukkig in hout). dit allemaal met de zend kracht van de airport express op maximum, ik geen exacte cijfers qua doorvoersnelheid maar surfen gaat heel vlot.en neen ik woon niet in een kartonnen huis, vloeren zijn 30cm gewapend beton evenald de draagmuren, wat wel helpt is dat veel muren vervangen zijn door draagbalken.
ik ben dus heel tevreden, maar zoals eerder vermeld bereik en snelheid zijn sterk snelheid afhankelijk.wat ook wel leuk meegenomen is dat de airport express WPA2 ondersteund.
Met UPC ben ik niet zo bekend, ik zit zelf bij @home. Ik had een compaq router maar die deed moeilijk met @home. Nu heb ik een Linksys en daar ben ik tevreden over. Er is veel info te vinden op het internet en je hebt geen pc nodig om de boel te configureren/updaten. Dat laatste is bij andere merken wel danders.Ondanks dat de webinterface goed is moet je wel wat weten hoe je zo'n ding configureert. De Airport ken ik niet maar dt zou wel eens makkelijker kunnen gaan dan non-Apple brand. Gemak is wat waard maar of de Apple meerprijs het waard is moet je zelf bepalen.De door powerbooky genoemde merken moet je NIET kopen, wat de verkoper ook zegt.Laatste tip: als het werkt sla de configuratie op of schrijf het op, je vergeet het toch wel als het werkt. Dahwasset, Casper
Is er ook een (goedkoper) alternatief voor de Airport Express? Dus waarmee je muziek kunst zenden naar je versterker?