mdnsresponder? configd?
24 januari 2009 - 08:53   
geplaatst door: Alvinus
Opeens wil mijn Dual 1.42 G4 met Leopard 10.5.6 bij het opstarten dat ik twee programmaatjes (of services) toegang verleen: mdnsresponder en configd.
Heb al begrepen dat het iets met mijn Firewall settings te maken heeft (Instellingen: Set access for specific services and applications / Stealth mode) maar die heb ik helemaal niet veranderd.

Het begon gisteravond met gezeur over een niet correcte date & time (terwijl de batterij okee is). Na herstart  begon de vraag of ik de genoemde services acces wilde geven. Ik deed het en daarna was alles in orde. Vanmorgen wilde de Mac opnieuw toestemming en lijkt het dus vanaf nu noodzakelijk te gaan worden... In mijn Firewall Log zag ik dat ik in het verleden beide services ALTIJD automatisch access heb geweigerd en dat zonder date & time-, noch andere netwerkproblemen.

Iemand een idee waar deze verandering -out of the blue!- mee te maken heeft?

mdnsresponder? configd?
24 januari 2009 - 10:06    reactie #1
geplaatst door: Esquare
Onlangs iets geïnstalleerd? Schijfbevoegdheden al gecheckt met Schijfhulpprogramma? En controleer voor de zekerheid ook de opstartschijf even met SMART Utility.
Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
mdnsresponder? configd?
24 januari 2009 - 15:25    reactie #2
geplaatst door: hitchhiker
En als je toch in Disk Utility zit, repareer dan ook even bevoegdheden?
mdnsresponder? configd?
24 januari 2009 - 16:30    reactie #3
geplaatst door: Alvinus
Nee, niets geïnstalleerd...
Disk Utility maar even laten kijken naar de bevoegdheden en deze gerepareerd. Er worden wel wat abracadabra-dingetjes genoemd die niet zullen worden hersteld, maar die lijken me niet in verband te staan met het probleem.
Smart Utility had geen problemen met de opstartschijf.

Overigens ook alweer een probleemloze start gemaakt (vóór de reparaties...).

Dank voor jullie suggesties - we zullen het even aankijken.