Alex.
(Bewerkt door ollie om 10:54, 28-04-2010)
Groeten,
Djordie
Zondagmorgen kwam ik op het idee om de printer maar eens op de imac aan te gaan sluiten. Wat informatie opgezocht op internet, en één van de 1e dingen die ik las was: "installeer je printer in 5 minuten.. Inmiddels is voor mij dag 5 aangebroken..
De extra printopties krijg je waarschijnlijk op deze manier te zien (zie hieronder), mits je printer natuurlijk aangesloten is, een printer toevoegen doe je via Systeemvoorkeuren -> Afdrukken en faxen en dan vervolgens op het plusje drukken dat je ziet staan.
Geef een printopdracht, dan krijg je waarschijnlijk zo'n soort scherm, klik dan op het rood omrande vakje, dan krijg je een uitgebreid instellingenmenu (wat afhangt van het programma waaruit je print, en de mogelijkheden van de printer)
Klik dan op het aangegeven menu-item voor de verdere instellingen
Succes
Ondersteunde besturingssystemen:Windows Vista (32-bits/64-bits) / Windows XP SP2 / Windows 2000 Professional SP4Mac OS X-versie10.3.9 tot versie 10.5
Printer Driver for OSX (CUPS)
(Bewerkt door Paul Sondervan om 12:40, 29-04-2010)
daveh om 12:30, 29-04-2010Je iMac heeft Airport aan boord voor draadloos netwerk. Airport Extreme en Airport Express zijn losse routers waar je je printer in kunt pluggen, via Bonjour kun je dan printen. Dus je kunt niet draadloos printen vanuit je iMac naar je printer als je geen Airport router hebt.
Als ik de specificaties bekijk op de website http://www.apple.com/nl/imac/specs.html dan maak ik hieruit op dat hier een airport extreme router in zit en dus de printer draadloos kan benaderen op de imac (betreft hier de imac 27" i5). Of lees ik het verkeerd en moet er nog een airport router los bij?
Paul Sondervan om 12:34, 29-04-2010Misschien ligt het hier aan.CitaatOndersteunde besturingssystemen:Windows Vista (32-bits/64-bits) / Windows XP SP2 / Windows 2000 Professional SP4Mac OS X-versie10.3.9 tot versie 10.5Printer Driver for OSX (CUPS)(Bewerkt door Paul Sondervan om 12:40, 29-04-2010)
http://support.apple.com/kb/HT3669?viewlocale=nl_NL hier staat hij gewoon tussen.
Die cups driver had ik ook al geprobeerd..
Echter, om je printer draadloos te kunnen aansturen (en het juiste profiel te kunnen aanmaken) moet je wel eerst de printer met een draadje aansluiten op je iMac. Anders ziet 'ie hem niet (veiligheidsoverweging omdat anders iedereen die jouw netwerk/draadloze printer ziet, jouw printer als doelapparaat kan instellen).
Succes!
[edit] als je dan een nieuw profiel aanmaakt kun je die "Canon draadloos" oid noemen. Dan weet je altijd direct welk profiel draadloos is en welk niet [/edit]
(Bewerkt door Borgmonster om 13:30, 29-04-2010)
Geronimo om 12:35, 29-04-2010Dan gaan we even een paar punten langs:Ten eerste, staat je Airport aan op de computer? Systeemvoorkeuren --> Netwerk --> Airport ja, alleen is het lampje oranje..Ten tweede staat de printer op draadloos verzenden? volgens de handleiding moet dat op de volgende manier (heb even de engelse handleiding gedownload)Settings --> Device settings --> LAN settings --> Change wireless/wired -->Wireless LAN active jaHeb je ook de meegeleverde drivers geinstalleerd? jaHeb je stap voor stap gedaan wat in de handleiding staat? ja
Borgmonster om 13:27, 29-04-2010Nog iets: In systeemvoorkeuren kun je in het deel "Print & Fax" een profiel aanmaken door op het "+" teken te drukken. Echter, om je printer draadloos te kunnen aansturen (en het juiste profiel te kunnen aanmaken) moet je wel eerst de printer met een draadje aansluiten op je iMac. Anders ziet 'ie hem niet (veiligheidsoverweging omdat anders iedereen die jouw netwerk/draadloze printer ziet, jouw printer als doelapparaat kan instellen).Succes![edit] als je dan een nieuw profiel aanmaakt kun je die "Canon draadloos" oid noemen. Dan weet je altijd direct welk profiel draadloos is en welk niet [/edit](Bewerkt door Borgmonster om 13:30, 29-04-2010)
Ik moet eerst weer aan het werk, dus ga dit later nog (weer) proberen. maar ik had juist begrepen dat installeren via usb of draadloos niet hetzelfde was..
Interne airport gebruiken om draadloos te printen.
Men zal dan een draadloos netwerk moeten creëren op de iMac, en daar de printer op aansluiten.
Of een router met draadloos netwerk installeren en daar de printer op verbinden.