eigen smtp-server via ander netwerk bereiken
26 februari 2009 - 15:34   
geplaatst door: Evam
Hai mensen,

Ik heb een MacBook Pro en die neem ik nog wel eens mee als ik ergens naartoe ga. Alleen, als ik dan van een andere dan mijn eigen internetverbinding gebruik maak, kan ik geen mail verzenden. Ophalen en gewoon surfen gaat wel.

Ik keek in de archieven en vond twee topics waarin iets soortgelijks behandeld wordt:

http://macfreak.nl/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=6&topic=5516
http://macfreak.nl/cgi-bin/forums/topic.cgi?forum=6&topic=5452

Ik begreep het echter allemaal op zijn best maar half, en dat doet me vermoeden dat me het één en ander aan basiskennis van netwerken ontbreekt.

Is het mogelijk om via een andere dan je eigen internetverbinding je eigen smtp server te bereiken? En zo ja, hoe dan?

Ik las wel het volgende op MacMiep:

WAARSCHUWING
Mail versturen en overstappen naar een andere internetprovider
Let erop dat je mail verstuurt via de brievenbus van de provider waar je op dat moment op het netwerk zit. Stap je over naar een nieuwe provider (of maak je tijdelijk gebruik van een ander netwerk) dan zul je die uitgaande postbus moeten aanpassen. Zo niet dan kun je geen mail versturen! Providers willen namelijk niet dat iedereen maar mail kan versturen via hun server (spam), alleen abonnees mogen dat.

Aha. Dat gaat over mijn verhaal, zo lijkt het. En het lijkt te betekenen dat het zo hoort.

Alleen, als ik gewoon smtp.tele2.nl in mijn account-instellingen verander in mailhost.hetnet.nl (of welke andere server dan ook waar ik even tijdelijk gebruik van maak), dan ben ik nog altijd geen abonnee van HetNet.

Maar hoe gaat zoiets dan wel?

Punt is dat ik mijn mail wel van een hotmailadres kan sturen, of via webmail, maar dan staat het niet meer allemaal handig en overzichtelijk bij elkaar in Entourage. Ik zou graag overal gewoon mijn eigen emailprogramma gebruiken.

Kan dat?

Groet en dank,

Evam

~~ An Apple a day keeps the PC's at bay. ~ ~
eigen smtp-server via ander netwerk bereiken
26 februari 2009 - 16:14    reactie #1
geplaatst door: mvdg
Hoi Evam,

Je moet het zo zien: een smtp server is een verzamelpunt voor uitgaande email. Van daaruit wordt de mail verzonden naar de rest van de wereld. Als je email door de smtp-server is geaccepteerd, zorgt die voor de rest.

Om spam te voorkomen, is het zo dat (bijna) alle providers hun smtp-server zodanig hebben ingesteld, dat die alleen mails aanneemt van mensen binnen het eigen netwerk van de provider. Het idee is, dat als blijkt dat iemand spam verstuurt, die provider dan altijd kan kijken waar het vandaan kwam en die persoon erop aanspreken, of desnoods afsluiten van internet.

De provider controleert niet of jij daadwerkelijk abonnee bent, maar of de email afkomstig is van een aansluiting van een van de eigen klanten van de provider. Is dat zo, dan is het okee en wordt de mail verzonden.

Zo komt het dus, dat je als uitgaande emailserver altijd de server moet gebruiken van de provider langs wie je op dat moment met het internet verbonden bent. Ben je op bezoek bij iemand die tele2 gebruikt, dan moet je de tele2 mailserver gebruiken. Ben je bij iemand die Ziggo heeft, dan moet je de Ziggo server gebruiken. Enzovoort.

Normaal hoef je voor het verzenden van mail geen wachtwoord op te geven, iedereen die op het netwerk van Ziggo zit kan dus mail via Ziggo's server uitsturen. Maar er zijn providers (meestal de wat betere en duurdere, zoals Xs4all) die je een extra mogelijkheid bieden. Dat noemen ze authenticated smtp. Het betekent, dat je ook bij het verzenden van mail je wachtwoord meegeeft. Dat geeft immers ook de zekerheid dat jij te vertrouwen bent. Als je provider dat ondersteunt, kun je wél vanaf andere netwerken lekker de smtp server van je eigen provider benutten. Doordat je bij het verzenden ook je wachtwoord geeft, weet je provider dat het okee is om de mail van je aan te nemen, ookal zit je misschien op dat moment via een andere provider verbonden met internet. Het voordeel is dus, dat je dan nooit je uitgaande server hoeft aan te passen omdat de mail altijd wordt geaccepteerd, waar je op dat moment ook zit.

Ik hoop dat dit een beetje duidelijk is zo.

Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
eigen smtp-server via ander netwerk bereiken
26 februari 2009 - 16:24    reactie #2
geplaatst door: MacFrankie
Maak een Gmail account aan, activeer POP3 of IMAP mail, en je kunt de SMTP server van Gmail gebruiken.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
eigen smtp-server via ander netwerk bereiken
26 februari 2009 - 16:33    reactie #3
geplaatst door: Evam

Citaat
mvdg om 16:14, 26-02-2009

Zo komt het dus, dat je als uitgaande emailserver altijd de server moet gebruiken van de provider langs wie je op dat moment met het internet verbonden bent. Ben je op bezoek bij iemand die tele2 gebruikt, dan moet je de tele2 mailserver gebruiken. Ben je bij iemand die Ziggo heeft, dan moet je de Ziggo server gebruiken. Enzovoort.

Ik hoop dat dit een beetje duidelijk is zo.

Aha. Dus gewoon in de accountinstelling de naam van de server even veranderen werkt wel. (Behalve als je op de draadloze van de buren zit, want dan weet je hem niet.)

Mijn eigen abonnement is bij tele2, maar ik kon niets vinden van een authenticated smtp. Oke. Ben al blij dat ik nu weet hoe ik het aan de praat kan krijgen.

Meteen even getest, en inderdaad.

:)

Thx!

Ev

~~ An Apple a day keeps the PC's at bay. ~ ~
eigen smtp-server via ander netwerk bereiken
26 februari 2009 - 16:42    reactie #4
geplaatst door: mvdg
Je kunt altijd kijken via welk ip-adres je online bent en dan kijken bij wie dat ip-adres hoort. Zo kom je er meestal snel achter welke server je kunt proberen.

Ik doe dit meestal op http://www.ripe.net. Als je op die site rechtsboven kijkt zie je je eigen ip-adres. Kopieer dat adres in het zoekvakje eronder. Als je dan op zoeken drukt, krijg je de informatie te zien over wie de eigenaar van het adres is. Bij mij zie ik bijvoorbeeld UPC staan. Het is dan een goede gok om bijvoorbeeld smtp.upc.nl te proberen. Soms werkt mail.(naam provider) ook wel, dus mail.upc.nl.

Zo kom je meestal wel snel tot een werkende server.

Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
eigen smtp-server via ander netwerk bereiken
26 februari 2009 - 17:00    reactie #5
geplaatst door: Evam
Ha! Slim!

Zo ontdek ik dus nu dat ik op Casema/Ziggo zit als ik toch de draadloos van de buren gebruik. (Dat scheelt me toch een trap op en af.)

En wat doen je dan als je dat weet? Gewoon gokken en uitproberen of de server smtp.casema.nl heet of smtp.ziggo.nl? Of mailhost. etc ?

Ha, gewoon de klantenservice even opsurfen. smtp.ziggo.nl dus.

:-)


En ja, werkt perfect.

Thx!

Ev

~~ An Apple a day keeps the PC's at bay. ~ ~