Ethernet via USB
28 maart 2013 - 15:06   
geplaatst door: mgeene
Hallo,
Mijn ethernet aansluiting op de iMac is kapot, vandaar werk ik nu met een USB Ethernet adapter, de iMac staat in een windows netwerk.
Nu heb ik wel dat steeds in de middag mijn connectie gaat haperen en dit duurt maximaal een uur. Hierna wordt de connectie weer stabiel en kan ik verder werken. We hebben heel het netwerk bekeken en de server uitgepluist, maar hier is niks veranderd, ook niet aan mijn profiel op de (windows) server. Voorheen had ik hiermee nooit problemen. Heeft iemand hier ook ervaring mee gehad en / of weet een oplossing hiervoor?

Alvast bedankt voor je reactie.

Ethernet via USB
30 maart 2013 - 01:08    reactie #1
geplaatst door: marksch
Hallo,

Wat bedoel je eigenlijk met "haperen" en "stabiel"? Heb je het dan over de snelheid of wordt de verbinding volledig verbroken? Wordt alles vanzelf weer normaal, of moet je bijvoorbeeld opnieuw inloggen op het netwerk of zelfs je Mac herstarten? Betreffen de problemen alleen netwerkschijven (en evtl. intranet) of ook internet?

Ik stel zomaar eens een paar vragen. Wellicht kun je zelf meer relevante informatie aandragen.

Groet,

Mark

Ethernet via USB
30 maart 2013 - 10:20    reactie #2
geplaatst door: mgeene
Hoi Mark,

Wat ik bedoel is dat mijn connectie echt wegvalt (dus volledig verbroken wordt), en dan weer een paar seconden werkt en dan weer niet en dit gaat zo een tijdje door. Ik probeer eerst de connectie zelf te herstellen door de DHCP release te vernieuwen (dit haalt vaak niks uit), maar vaak is het gewoon een kwestie van afwachten totdat de connectie weer stabiel wordt. Opnieuw opstarten heeft geen zin. Het probleem is voor zowel netwerkschijven (NAS via windows netwerk) en internet, trouwens mijn WiFi connectie geeft geen problemen, maar via WiFi kan ik niet op het netwerk inloggen.
Ben zelf een beetje bang dat mijn iMac het begint te begeven.

Groet,

Menno

Ethernet via USB
30 maart 2013 - 13:02    reactie #3
geplaatst door: marksch
Hoi Menno,

Waarom denk je dat het met de hardware van je iMac te maken heeft? Als dit probleem zich altijd rond hetzelfde tijdstip voordoet, dan zou ik het probleem in het netwerk zoeken. Bijvoorbeeld, een computer die altijd rond dat tijdstip verbinding maakt met het netwerk en een statisch IP-nummer heeft ingesteld dat hetzelfde is als het IP-nummer dat jouw computer toegewezen heeft gekregen. Misschien heeft het zin om zelf een statisch IP-nummer in te stellen met een hoge waarde, bijv. xxx.xxx.xxx.199.

Het is natuurlijk ook mogelijk dat iemand elke dag rond deze tijd een backup maakt en de volledige capaciteit van het netwerk benut. In dat geval zou de admin misschien maximale bandbreedtes in kunnen stellen.

Ik heb zelf ook wel eens dat mijn PC geen verbinding kan maken met mijn MacBook. Mijn MacBook altijd weer zichtbaar als ik in Windows de netwerk-apparaten opnieuw laad.

Als je echt denkt dat het aan je iMac ligt, zou je kunnen proberen hem 10 minuten uit te zetten en dan opnieuw met het netwerk te verbinden. Je kunt dan net als ´s ochtends een koude start maken.

Verder is het moeilijk om na te gaan wat er mis kan zijn. Wat gebeurt er precies in het netwerk control panel? Zie je misschien ook netwerk-gerelateerde berichten in de console?

Groet,

Mark

Ethernet via USB
30 maart 2013 - 13:30    reactie #4
geplaatst door: Backspin
Hoe is vastgesteld dat de ingebouwde ethernetaansluiting kapot is?
En is de bekabeling gecheckt? Slechte bekabeling kan namelijk ook dit soort problemen veroorzaken.
apple certified system administrator - http://www.backspin.nl
Ethernet via USB
30 maart 2013 - 13:56    reactie #5
geplaatst door: marksch
Hoi,

Ik denk niet dat is vastgesteld dat de ethernetaansltuiting danwel de kabels kapot zijn. Dat lijkt me ook niet heel erg waarschijnlijk, als het probleem zich altijd rond hetzelfde tijdstip voordoet.

Groet,

Mark

Ethernet via USB
30 maart 2013 - 14:24    reactie #6
geplaatst door: Backspin
Het is sowieso een vreemd probleem, en dan moet je juist naar de niet waarschijnlijke zaken kijken.
Heb zelf meegemaakt bij een klant dat ergens de verbinding ook steeds haperde, vaak 's ochtends niet en 's middags wel. Bleek uiteindelijk een door muizen half doorgeknaagde kabel te zijn.
Ben er nooit achtergekomen waardoor dat 's ochtends minder problemen gaf (misschien dat het dan minder opviel omdat er minder hard gewerkt werd :wink:), maar het vervangen van de kabel was toen wel de oplossing.

Wat misschien ook handig is om te weten: als de verbinding wegvalt, was is dan de status van de usb-adapter? 'Niet verbonden', of verbonden maar dan met een zelf toegekend ip-adres (169.254.x.x).
En is er iets te zien in je logfiles?

apple certified system administrator - http://www.backspin.nl
Ethernet via USB
2 april 2013 - 10:53    reactie #7
geplaatst door: mgeene
Bedankt voor jullie reacties!
Mijn ethernet aansluiting is echt stuk, doet niks meer.
Vandaar de usb ethernet adapter. Nu is het zo aangesloten dat ik samen met 2 andere collega's via een switch ben verbonden met het netwerk, deze switch hebben we voor de zekerheid ook vernieuwd, want 2 porten waren ook al niet stabiel. Het vreemde is is dat mijn 2 collega's (iMac en 1 windows pc) geen problemen ondervinden met het netwerk. De server is pas helemaal vernieuwd en door de systeembeheerder gecheckt na het aangeven van dit probleem, hij kan hier niks in vinden. Er wordt op dat tijdstip ook geen ander apparaat met hetzelfde IP adres actief. Aan de bekabeling kan het denk ik ook niet liggen, hieraan is niets veranderd en gezien wij met 3 computers via een switch zijn verbonden, moeten mijn collega's er ook last van hebben. Als de verbinding wegvalt is de status met een zelf toegekend ip-adres. Mijn logfiles vertellen hier ook niks bijzonders over, dit heb ik aan de systeembeheerder getoond en hij kan er niks uit halen.

Iemand nog een idee?

Ethernet via USB
3 april 2013 - 16:17    reactie #8
geplaatst door: mgeene
We zijn er uit!
Blijkt in de switch toch iets te zitten, we hebben een nieuwe switch neer gezet en nu werkt alle snaar behoren. Ik weet niet of dit er ook mee te maken heeft maar de systeembeheerder heeft mij laten connecten met het CIFS protocol en dit moet het AFP protocol zijn, maar ik ben al blij dat het werkt.

Nogmaals bedankt voor jullie reacties!

Ethernet via USB
3 april 2013 - 16:52    reactie #9
geplaatst door: jaco123
Fijn dat het werkt. Je gaf aan dat er een IP-probleem was (169.x.x.x) en dat de switch defect bleek, dus dat staat helemaal los van CIFS of AFP.