'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
24 maart 2003 - 20:18   
geplaatst door: Nelis00

In ons bedrijfspand welk we delen met een ander bedrijf is sinds eind vorige week kabelinternet aangelegd. De kabel komt bij 'de buren' binnen en gaat daarna naar een Router waarna het naar onze kant komt.

Ik dacht een kabelmodem configureren is een makkie, net zoals thuis op mijn iMacje. Niet dus....

Het probleem zit 'm in een Ethernethub welke we op de zaak gebruiken om een netwerkje te draaien tussen onze G4, G3, en onze 2 laserprinters.

Ik dacht ik plug gewoon die internet kabel in een van die andere 4 vrije ingangen op die hub en we kunnen internetten. Niet dus, het gaat om een 3Com Office Connect hub met 8 uit/ingangen.

Steek ik die kabel van het internet direct in mijn G4 of G3 werkt het wel, heb mijn TCP/IP gewoon geconfigureerd als Ethernet en daarna Configureer: via DHCP. Heb daarna ook nog zeelandnet.nl bij zoekdomein opgegeven.

Dus de verbinding is goed, maar ik vermoed dat ik iets te simpel heb beredeneerd. Heb ik een andere instelling nodig, of wat doe ik mis?

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
24 maart 2003 - 21:23    reactie #1
geplaatst door: oogappel
Hmm. ben niet zo thuis in netwerken etc. Maar heb laatst bij een vriend zijn internet verbinding verdeeld over 3 computers dmv. een router ipv. een hub.
Zit daar het euvel misschien?

.....wie vult mij aan of kraakt mij af..... :music:

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
24 maart 2003 - 21:59    reactie #2
geplaatst door: aadebe
Wellicht help het om een 'cross cable' tussen de router van de buren en jullie netwerk hub te plaatsen (of de ontvangende poort op de hub als cross port in te stellen, vaak port 1 of een separate port)
The best is yet to come!
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
24 maart 2003 - 23:32    reactie #3
geplaatst door: Nelis00

Had al een vaag vermoeden dat er een cross cable aan te pas moest komen.

Een cross-cable is toch niets anders dan een Ethernetkabel met 2 kleuren draadjes opgedraaid? Of heb ik het nu over een null modem?

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
24 maart 2003 - 23:44    reactie #4
geplaatst door: Sander Cox
Branden de lampjes op de HUB van de poort waarin je de kabel van Internet hebt geprikt ook? Als dat niet zo is dan heb je een cross kabel nodig.
Anders zijn het waarschijnlijk gewoon de instellingen. Wat heb je bij de TCP/IP settings staan? Waarschijnlijk draait de Router DHCP dus moet je dit op DHCP zetten.
En als ik me niet vergis zit in een cross-kabel van twee paren de draadjes omgewisseld. Als je exact schema nodig hebt, laat het maar weten :woot:
Suc6 ermee.
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 00:00    reactie #5
geplaatst door: Nelis00

Instellingen staan op DHCP...

Dus gaan we morgen eens een cross-cable proberen te fabriceren...

Heb een A4'tje vol met tekeningetjes liggen. Zal morgen even kijken of er ook een cross cable tussen staat.

Alvast bedankt tot zover...

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 00:04    reactie #6
geplaatst door: aadebe
Graag gedaan :colgate:

Hoor het wel als er nog meer info nodig is...

The best is yet to come!
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 11:38    reactie #7
geplaatst door: Wannes
Citaat
Nelis00 om 23:32, 24-03-2003


Had al een vaag vermoeden dat er een cross cable aan te pas moest komen.
Een cross-cable is toch niets anders dan een Ethernetkabel met 2 kleuren draadjes opgedraaid?

Normaal wissel je groen-wit met oranje-wit ; en groen met oranje

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 11:41    reactie #8
geplaatst door: Wannes
Beetje flauw van 3com om het daar (straight / cross-over) nog op te laten aankomen.
Een goedkope switch of router van Netgear maalt er niet meer om. Overal straight kabel, en de hub, switch of router regelt het zelf wel als er eigenlijk een cross-over nodig was.
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 12:22    reactie #9
geplaatst door: Sander Cox
Zoals nelis al zecht, hij heeft een Hub. Bij een switch is het inderdaad zo dat ze bijna altijd wel zelf detectie voor cross of straight kabel hebben (net als de nieuwe Mac's)
Het ligt gewoon aan de architertuur van hub/switch. Maar goed ik hoop voor Nelis dat het ook werkt met z'n cross kabel!
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 13:03    reactie #10
geplaatst door: MACHINEHEAD
Mischien begrijp ik het verkeerd, maar is dit mogelijk:

1 - Kabelmodem, vanuit Kabelmodem een Crossover cable naar:
2 - Een Hub (3 com) vanuit de Hub:
3 - ethernetcables naar verschillende Macs

Is dit in principe mogelijk?

Machinehead

And when the machine breaks down, we break down. And I ain't gonna allow that... in any of you. Not one. (Captain Barnes - Platoon)
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 13:16    reactie #11
geplaatst door: xanderx
Als je met meerdere computers 1 kabelinternet verbinding wilt delen heb je een ROUTER nodig. Dit in verband met de uitgifte van IP adressen.

De meeste Routers fungeren ook als 4 poorts hub/switch en hebben meestal ook een poort om een aparte hub op aan te sluiten.

Met een hub alleen kun je geen internet delen.

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 13:31    reactie #12
geplaatst door: Wannes
Macinehead, dat kan, als je meerdere IPs op die kabelmodem krijgt van je provider
Op een Motorola CyberSurfr kan je er bijvoorbeeld vrolijk 16 IPs zetten.

De meer recente (Eurodocsis) kabelmodems hebben een ingebouwde DHCP server en zijn eigenlijk tegelijk routers. Zonde dat de provider dit zowat altijd uitschakelt.

Krijg je minder IPs toebedeeld van je provider dan je computers staan hebt, dan moet er een router tussen.

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 13:36    reactie #13
geplaatst door: MACHINEHEAD
Voor de duidelijkheid...Een router zou dus ipv een hub moeten komen.
...In hoeverre is de optie van het delen van internet (onder OSX) van toepassing als je een hub gebruikt???

Machinehead

And when the machine breaks down, we break down. And I ain't gonna allow that... in any of you. Not one. (Captain Barnes - Platoon)
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 13:57    reactie #14
geplaatst door: Wannes
Euh Machinehead, NelisOO heeft toch een router bij de buren staan ?

Vandaar gaat het naar hun hub, en zo verder naar de Macs daar.
Kan perfect.


Delen van Internet toegang (ingebouwd in OSX) via een hub kan ook, wel steeds zien dat de "delende" Mac eerst opstart (en het IP van je provider wegpikt) en de clients pas nadien opstarten.
Voor NelisOO is dat niet van toepassing omdat de router-van-bij-de-buren aan elke Mac aan zijn hub een IP gaat toekennen

'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
25 maart 2003 - 19:02    reactie #15
geplaatst door: Nelis00

Hmm ok mooi, vandaag even niet zo'n tang bij de hang gehad, maar hij ligt gereed, zal jullie op de hoogte houden of het lukt...
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
27 maart 2003 - 15:47    reactie #16
geplaatst door: dUb
Misschien is het probleem dat je de stekker van je kabel verbinding niet in de uplinkpoort hebt zitten. Sommige hubs zijn niet auto-sensing en moet je dus de kabel specifiek in de uplink poort douwen en soms ook nog die poort als uplink aangeven door een palletje in te drukken die op de achterkant zit!!
'Even' kabelinternet gebruiksklaar maken...
20 april 2003 - 01:49    reactie #17
geplaatst door: Nelis00

Jonge jonge jonge zeg,

Even mijn ervaringen melden. Ben dus  bij de plaatselijke PC boer om die tang geweest. Draadjes opgewisseld, zonder resultaat. Bij wat mensen geinformeerd, het zou allemaal moeten werken zoals het eerst allemaal ingesteld stond zeiden ze...

Ik had voordat ik dit topic startte de kabelmodem en de router al gereset, dit dus zonder resultaat.

Ook kwam iemand nog met dezelfde raad als dUb aan om alleen de uplink poort te gebruiken en dat knopje achter op de hub in te drukken. Ook zonder resultaat.

Wat bleef er over... De stroom van de USB hub eraf te halen...

U raad het al... Zoveel moeite voor niets, heb ik verdorie 3 weken op mijn knieen gezeten om de stekkers te versteken wanneer ik mijn email op wou halen op de zaak.

De USB hub resetten bleek voldoende te zijn voor mijn problemen...

Laar dit een waarschuwing zijn voor alle ander MacFreakers, want ik had anderen vierkant uitgelacen wanneer ze dit verhaal aan mij zouden vertellen, maar nu zit ik zelf in dit verhaal.

U zijt gewaarschuwd!

Toch nog bedankt voor jullie hulp, ben weer iets wijzer betreffende ethernetkabels   :blush: