Maar goed ik dacht dat zal wel werken zonder intallatie gedoe.Ik prik mijn utp kabels in de router en er branden lampjes (groene). Ik krijg dus het kabelsignaal binnen en ook het lampje brand bij het UTP kabeltje van mijn mac. Echter ik kom internet niet op en mail ophalen doet ie ook niet. Als ik internet op wil, krijg ik de melding van Safari dat ie de pag. niet kan vinden.
Mijn instellingen heb ik niet veranderd, die staan gewoon op: automatische locatie en Ethernet, alles is geconf. via Dhcp. Als ik mijn kabelmodem rechtstreeks met mijn mac verbind werkt het Perfect.
Wat moet ik veranderen of is deze routre alleen voor pc's?? (wat mij sterk lijkt)
MacJunk
(Bewerkt door MacJunk om 7:31, 21-06-2004)
Groet,robert
(Bewerkt door Rubinho om 13:08, 21-06-2004)
Succes.
P.S. Ik gebruik al geruime tijd een Sitecom Homestation, deze werkt prima (ook wireless) samen met Apple.
Groetjes en succes
Jos
Gebruik netstat in netwerkhulpprogramma's om achter het ip adres tekomen.
10.0.0.138 is meestal alleen voor modems.
macJunk
de verbinding sweex, emac, imac.........? nada niente
maareh....als je je genoodzaakt voelt, mag je gerust komen hoor!!!!!!
Ik zou echt echt echt niet meer weten hoe ik met zo'n grijs/bruin/beige geval om moet gaan....het enige wat ik me nog kan herinneren is de control/alt/delete combinatie.
hahahahahahahahaha
Drib, je bent een schatje!
Goede tip; kijk misschien zelf eens voor je aankoop of het product mac-compatible is, dan hoef je achteraf niet te klagen?
Janny
Ik zou zeggen: vindt het ip-adres van je router, dat zou in de handleiding moeten staan (meestal inderdaad iets als 192.168.1.1 ).Bedenk of je je router in wilt stellen op dhcp (dat ie zelf ip-adressen uitdeelt aan de computers in je netwerk) of dat je handmatig op elke computer een ip-adres wilt instellen.Inderdaad checken sommige providers het MAC-adres. Dit heeft niets met onze favoriete rekenbak te maken, maar is een uniek adres van netwerk-apparaten. Sommige providers checken dit nummer de eerste keer als er ingebeld wordt, en verbinden dat MAC-adres met jouw account. Als dat adres verandert, kan de verbinding soms ineens niet meer gemaakt worden. De meeste routers hebben daar een trucje voor: klonen. Dat kan je aanzetten, en dan het MAC-adres van de computer invoeren waarmee je tot dan toe surfte. Dan denkt je provider dat er niets is verandert ... Overigens kan je dus ook wel bellen naar je provider om aan te geven dat er iets is verandert, maar dat betekent wel in de wacht hangen. En je kan niet internetten ondertussen om de wachttijd te doden
Ik heb ondertussen ook al twee keer meegemaakt dat ik alles naar mijn idee goed had ingesteld, maar dat het toch niet werkte. Ik heb toen alle instellingen netjes opgeschreven, de router gereset, alles weer precies zo ingevoerd en toen werkte het wel. Computers blijven tenslotte net mensen
Het kostte mij ook even voordat ik in het webbased configuratiescherm uit had gevonden waar ik het PC-adres wat je van @home krijgt in moets vullen.
Kortom: wat je moet doen is de router het adres aan laten nemen wat je in TCP-IP ook in vult bij je Mac. @home werkt namelijk met het computernummer om toegang te verlenen en de router wordt het apparaat wat die toegang 'aanvraagt', dus je Mac speelt daar geen rol meer in.
Een beetje schematisch:Situatie met modem en 1 Mac@home > kabelnetwerk > kabelmodem > MAC met eigen PC-nummer
Situatie met Router en (meerdere) Macs@home > kabelnetwerk > kabelmodem > Router met PC-nummer > 1-? MACs met door router toegewezen Ip-nummer (DHCP)
kernheimer om 18:42, 4-07-2004als je het niet erg vind, sluit dan dit draadje effe niet zo langzaam.hier ook athome! ook een router en ik ben al in het schermpje terecht gekomen van de configuratie op explorerrr, want safari lust tie niet. ( tis een sweex, terwijl ik er anders geen problemen mee heb, sweex that is )maar ik kom er niet bij/in/op........de verbinding sweex, emac, imac.........? nada niente
Sweex werkt niet zo best met @home, dat heeft de support van @home me laten weten... nu heb ik dus een Sitecom en dat gaat perfect!
Groetjes Jos