Probeer de volgende instellingen eens:In de systeemvoorkeuren->Flip4Mac->Browser: alle vinkjes aanzetten
De uitzending opent dan in de QT speler en dat gaat bij mij altijd goed.Je hebt bovendien nog het voordeel dat je de film op iedere gewenste grootte kan instellen.
En nee: het is niet Apple die her achter loopt of niet met de rest van de wereld werkt, maar de publieke omroep die voor een gesloten systeem heeft gekozen (het M$ .wmv formaat), waar andere ontwikkelaars niet of beperkt toegang tot hebben.
Het hele systeem erachter is gewoon verre van ideaal ...
Volgens mij kan het veel simpeler: overstappen op Flash video en het is meteen cross platform!
macsmet om 10:40, 17-09-2007Volgens mij kan het veel simpeler: overstappen op Flash video en het is meteen cross platform!
(*) Zeker als Apple zich even kwaad maakt en een Linux-versie uitbrengt, zó moeilijk kan dat niet zijn.
QT= ,gebruik alleen het beste en dat is op dit moment de VLC-player.
Nou goed VLC is een progje wat wel van Apple had mogen zijn .Het doet wat t moet doen. Maar hoe gebruik je vlc om een 'stream' af te spelen zoals 'uitzending gemist'.Uitleg asjeblieft in kindertaal.
jur3 om 13:55, 25-09-2007Nou goed VLC is een progje wat wel van Apple had mogen zijn. Het doet wat het moet doen. Maar hoe gebruik je VLC om een 'stream' af te spelen zoals 'uitzending gemist'?Uitleg alsjeblieft in kindertaal.
Ook ik loop de laatste tijd tegen erg veel geMac-er met Flip4Mac aan, dus ook namensmij graag een antwoord op die laatste vraag ...
of niet?
Waarom gaan die Macs toch altijd zo lang mee,
anders had ik allang een nieuw systeem (lees hard- en software) gehad...
DAt uitzending gemist probleem had ik ook maar: het werkt redelijk goed als je het niet met Safari gebruikt ,maar net Firefox.
Ik hoop dat VLC binnenkort streams afspelen mogelijk maakt dan gaat bij mij QuickTime voorgoed de prullenmand in.
LoudAndProud om 22:02, 31-01-2008 VLC speelt alles gewoon af ,nooit teleurgesteld.Waarom Apple niet met VLC in zee gaat is me een raadsel.
Waarom zou apple DIVX moeden in quicktime steken, het wordt toch maar gebruikt voor illegale verspreiding van films, en er zitten veel betere codecs in. Vereiste plugins:Perian+Flip4Mac. Zoveel moeite is dat niet.
Op Windows werkt nog veel minder bij een standaard installatie!
QuickTime is een format container voor media bestanden en dus te vergelijken met AVI.VLC is een programma om verschillend gecodeerde media af te spelen en dus (zeer beperkt) te vergelijken met QuickTime Player.
QuickTime player is bedoeld om één op één QuickTime bestanden (met verschillende codecs) af te kunnen spelen. Daarom wordt in QuickTime op OSX standaard een aantal codecs mee geïnstalleerd.Om licentie-technische redenen zit daar dus niet de Windows Media codec standaard bij. En deze codec is dus weer gratis verkrijgbaar via Flip4Mac. WIl je ook andere bestanden af kunnen spelen met een niet QuickTime codec kan je als aanvulling ook nog Perian installeren, daarmee kan je ca. 90% van de beschikbare audio en video content die op het net wordt aangeboden afspelen.
QuickTime wordt over het algemeen beschouwd als een betere codec dan de concurrentie, met name voor A/V materiaal, vanwege de lossless editing mogelijkheden en het in sync blijven van het materiaal ook onder ongunstige omstandigheden. Voor een kort overzicht: zie de Engelse Wikipedia pagina, mocht je de diepte in willen dan kan je je hart ophalen op de desbetreffende Apple Developer pagina's.
Het QuickTime fileformat is trouwens de basis voor de MPEG-4 standaard, waaruit de H264 codec is voortgekomen. Deze standaard wordt ondermeer gebruikt in de nieuwe BlueRay HDV standaard.
Goed, even terug naar het onderwerp: dat QuickTime Player in combinatie met Flip4Mac soms bij uitzendinggemist niet verder komt dan de reclame ligt niet aan QuickTime Player, maar aan het feit dat er brakke (soms zelfs 'Windows-only') Javascript wordt gebruikt om de stream te controleren.Ik boek meestal betere resultaten om in de Flip4Mac voorkeuren in de Browser tab het vinkje bij 'Launch QuickTime Player' aan te zetten. De stream opent dan in QT player in plaats van de browser. Dat heeft een bijkomend voordeel: je kunt hem ook nog eens resizen.
Dit is natuurlijk off-topic, maar op mijn Mac draait nog 10.3...
Panico om 11:10, 1-02-2008Jammer ook dat Perian 10.3 niet ondersteunt.Dit is natuurlijk off-topic, maar op mijn Mac draait nog 10.3...
Dat heb ik, als Panther-berijder zojuist ook, via versiontracker, geconstateerd. Alleen weet ik niet zo zeker of je dat betreuren moet. Op een andere apple-gebruikersite wordt het hebben van die plugin vaak als mogelijke oorzaak van problemen in QT genoemd ( overigens door iemand die er verdomd veel verstand van heeft!).
Als iemand daar een oplossing of handleiding voor heeft, dan hoor ik het graag.
"Go into System Preferences and find QuickTime, then choose advanced.You'll find a "MIME Settings" button which will allow you to specifywhich MIME types are handled by QuickTime.
(linksonder)
Just turn off those you don't want it to handle. In all likelihood, you'll have to makeadjustments elsewhere for your other players to pick up the slack. "
Ben benieuwd....
Ben ik echt de enige met dit probleem?
Heb 't ook gehad en het enigste wat hielp was F4M compleet eraf te doen.
Maar voor web-embedded-filmpjes zal 't denk ik niet werken,daar heb je toch een plug-in voor nodig die VLC doet opstarten.
Zoals eerder gezegd,heb je geen intel dan werkt de "oude" Windhoos media player nog het beste.