FON (Fonera) HELP!!!
31 mei 2008 - 23:48   
geplaatst door: Max Gaav
Freakers,

FON, prachtig verhaal. Maar wat een :devil:-site en een  :devil:-uitleg daarzo! Niets aan Mac-info, onvindbaar op fora. Zo'n slim initiatief en dan zo Mac-onvriendelijk!

Heel graag hulp van Macwizzkid/adult:

Situatie:
- Telford-ADSL en multi-pcmodem bij vriendin thuis. (Zijzelf heeft een G5 zonder airportkaart, en doet dus feitelijk met haar Mac niet mee in het verhaal, toch?)
- Ik: MacBookPro (met airportkaart).
- Fonera aangesloten. Even gewacht, en ja hoor: FON_AP netwerk (onbeveiligd) te zien en MyPlace (beveiligd). Op mijn MBP dus, voor de duidelijkheid.
- Naar www.fon.com gegaan en ingelogd met email en WW van vriendin. Inloggen lukt, maar ben dan nog "Alien".
- Melding: "Your account has not been confirmed yet. Please click Fix this Problem and check your email inbox to confirm your account."
- Klik erop, melding: idem + "Fix this problem". En vanaf dat moment is het rondjes draaien, want je komt gewoon weer terug op de vorige pagina.

- In de Netwerkprefs van mijn MBP zie ik ook beide netwerken (FON_AP en MyPlace). Als ik wil inloggen op MyPlace en ik vul het WW in, zegt-ie: "invalid password"
NB. Kan het zijn dat ik op het MyPlace-netwerk van de overbuurman of zo terecht ben gekomen?

Fluitend gek wordt ik hiervan!

Ik las her-en-der op internet over rechtstreeks aansluiten van de Fonera op je mac en dan bla-bla-bla... En een patch voor de firmware van de Airport, bla-bla.. Ik weet niet of dit geldt voor de huidige generatie Fonera's en Leopard etc., dus ik durf niet maar zomaar te gaan klooien.

Wat doe ik toch in godesnaam fout???

Thanx,
Max

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 00:30    reactie #1
geplaatst door: Kikkeikke
Max. Ben het met je eens wat betreft die  :devil: site van Fon en de dito uitleg. Maar goed: mogelijke oplossing. Vul je wel het juiste wachtwoord in op MyPlace? Wachtwoord is gelijk aan s/n achterop de FON-router. Dus niet hetzelfde wachtwoord als waarmee je vriendin inlogt op iemand anders fon. Succes!
--- jazeker ---
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 10:16    reactie #2
geplaatst door: daveh
Ik zou die FON gasten in Spanje een e-mail sturen, die weten er alles van.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 14:38    reactie #3
geplaatst door: Max Gaav
@ Kikkeikke ; Hartelijk dank, nou doet-ie het. Hoe simpel - als zo vaak...

En nu wil ik natuurlijk de bandbreedte gaan instellen, enzomeer.
Ik wil gewoon helemaal snappen hoe alles werkt:
Registratie, FON_AP, MyPlace etc, plus icm my Airport Extreme thuis.

Waar kan ik nou goed info vinden op internet over de combi van Apple & FON?
Heeft iemand wellicht een bruikbare en recente handleiding geschreven over de ins-en-outs van Apple/Leopard & FON?

Thanx,
Max

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 17:58    reactie #4
geplaatst door: Max Gaav
 :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

Wat een  :devil:  :barf:  :reading:  :wacko: zooi die FON / Fonera!

Hoe wordt ik in Godsnaam een Linus ipv een Alien!

Hoe pas ik in Godsnaam de bandbreedte aan van het public network!

Nog nooit zo'n Mac-onvriendelijke en intelligentie-beledigende k**-site en manual tegengekomen als van hen.
Ik vind het een prachtig initiatief hoor, maar nog even en ik flikker allles uit het raam na een hele zondag zoeken op internet en de Fon-site! :thumbs-down:

Wie helpt? :shakehands:

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 18:03    reactie #5
geplaatst door: Hipska
ms het feit dat het helemaal geen mac gerelateerd probleem is...

Het enige wat jij zoekt is hoe je hem moet instellen. dit is geen mac probleem..

iBook G4 14" | iPhone 3G 8GB | iMac C2D 27" | MacBook Air C2D 13" | iPhone 3G 16GB
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 18:06    reactie #6
geplaatst door: Max Gaav
Zeer leerzaam Hipska, zeer leerzaam...

Iemand anders?

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 18:32    reactie #7
geplaatst door: Mono1
Ga naar de FON site en log in.
Ga naar rechts boven naar "HELP"
Ga naar "Documentation & Software"
Ga naar "La Fonera"
Download de manual
Ga naar Pagina 33, daar kan je behalve allerlei info ook kiezen voor Linus of Bill (onderaan).

:biggrin:

iMac 21,5-inch 2017 Retina 4K 3,4 Intel Core i5, 16 GB 2400 MHz DDR4RAM, 1 TB Fusion Drive, Mac Os X 10.12.5; Time Capsule 1TB; iPad 32GB; iPod touch 8 GB. iPhone 4, 8 GB.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 18:55    reactie #8
geplaatst door: Max Gaav
@ Mono1 ; dank voor je aanwijzingen. Daar was ik al, heb reeds de manual gedownload.

Pg 33: From this page you can check and/or update your personal information. (etc.)

Verbonden via MyPlace:
Als ik op "My Personal Info" klik, krijg ik alleen een paar velden/keuzes:
Email - your last password - Password - Confirm your password etc.

Zelfde bij address-info. Klik ik op "Change Profile" dan wordt ik uitgenodigd een Fonera te kopen.

Verbonden via FON_AP:
Na login kom ik op: https://www.fon.com/en/info/paymentMethods
Klik ik op "MyFon" kom ik in https://www.fon.com/en/userzone. Daar gebeurt de ellende zoals eerder beschreven (zie eerste post)
Klik ik op "Community" dan kom ik op https://www.fon.com/en/external/blogs

Niet te geloven toch?

(Bewerkt door Max Gaav om 19:05, 1-06-2008)

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 20:54    reactie #9
geplaatst door: MacBigfoot
Wat ik mij meen te herinneren:
om van een alien een linus te worden, moet je geregistreerd staan (dat is dus al gebeurd) en een bevestigingsmail ontvangen, waarin een url staat, waar na op geklikt te hebben, verwezen wordt naar een melding dat je linus bent geworden.

Het kostten mij ook enige moeite die mail te krijgen (heb het meerdere malen geprobeerd) en als ik het goed heb, zat die ook nog eens in de spambox van de provider.

Om de bevestigingsmail te krijgen, moet je het volledige registratieproces (alle stappen) wel doorgelopen hebben, alleen het aanmaken van een wachtwoord bij het mailadres voor "FON_AP" is onvoldoende.

FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 20:54    reactie #10
geplaatst door: daveh
Als je je account nog niet geverifieerd hebt ben je officieel nog geen Fonero, kun je dus ook niets instellen. Als je in de userzone bent kun je alles instellen, alles wijst zichzelf. Snap niet goed wat er dan ingewikkeld of irritant aan is. Probeer via ethernet op je router/modem verbinding te maken met de FON website, dan heb je in ieder geval verbinding met het internet. Dan kun je volgens mij gewoon inloggen en ook al je instellingen aanpassen.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 20:58    reactie #11
geplaatst door: BOlle
Ik heb geen ervaring met Fon, maar wellicht heb je hier iets aan: Nederlandstalige Fon Wiki. (fonboard.nl)

Zit je toevallig bij @Home? Daar staat een waarschuwing over in de Wiki.

Apple Certified System Administrator
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 21:04    reactie #12
geplaatst door: MacBigfoot
Overigens en dit terzijde:
(ik weet niet of dit nu al wat uit gaat maken:)

FON_AP veranderd in FON_FREE_INTERNET

FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 22:27    reactie #13
geplaatst door: daveh
Naam veranderen maakt niets uit!
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 22:41    reactie #14
geplaatst door: Max Gaav
Dank allen. Maar nog geen oplossing.

Ik kan gewoon internetten via MyPlace.
En ook als FON_AP met (natuurlijk) een onmiddelijke redirect naar www.fon.com

Het account is geregistreerd via het klikken op een link die in een email stond. Inderdaad trouwens in de spambox van Mail gekomen, maar dat terzijde.

Dealniettemin blijft de situatie zoals-ie is. Ik kan nergens bij, en dus ook niets instellen in de Userzone. Krijg onveranderd de vensters zoals eerder beschreven.

Ik ga nu herstarten, verbinden via FON_AP, opnieuw inloggen en maar weer eens kijken wat er gebeurt. Als iemand nog een heldere ingeving heeft....

NB1. Zit niet bij @home maar bij Telfort.
NB2. Kon en kan niets vinden op fonboard.nl en ook niet op andere fora.
NB3. "Fon_Free_internet" is m.i. alleen naamverandering (lokeend) voor de buitenwacht.

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
1 juni 2008 - 22:52    reactie #15
geplaatst door: Max Gaav
Misschien een clou: normaal gesproken kan ik een netwerk maken tussen mijn MBP en mijn vriendin haar G5 met een ethernetkabel. Gewoon  :apple:tje+k, browsen en inloggen.

Nu, met het MySpace netwerk aan, kan dat niet. Ik krijg niets te zien. Wel het netwerk-bolletje, maar geen keuzes. Leeg.

Moet er (dus) misschien iets in de router worden aangepast, of de Fonera?

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
2 juni 2008 - 15:45    reactie #16
geplaatst door: Max Gaav
Schopje...
My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
2 juni 2008 - 16:59    reactie #17
geplaatst door: mayo
Snap dat gebrul van Max Gaav niet.
Heeft dus niets met wel of niet Mac onvriendelijk te maken.
Hier is het na verschillende keren proberen ook gelukt en lag dus niet aan FON, ik deed het zelf niet goed.
ben ook keurig geholpen door de helpdesk.
It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain
FON (Fonera) HELP!!!
2 juni 2008 - 17:26    reactie #18
geplaatst door: Max Gaav
Mayo, leg mij eens uit, hoe krijg ik het voor elkaar van Alien in Linus te veranderen?

Ik krijg op beide netwerken verbinding, kan inloggen als Alien en kan thuis draadloos internetten.

Maar nergens kan ik mijn profiel van Alien in Linus veranderen. Zie hiervoor ook mijn eerdere posts

NB. Daar ga ik na een zondag ploeteren en het internet afstruinen van brullen ja. :angry:

My Mac is my second brain.
FON (Fonera) HELP!!!
2 juni 2008 - 18:07    reactie #19
geplaatst door: sundance
Hey Max,

Frustrerend dat Fon niet naar verwachting werkt.
Bij mij is de situatie redelijk in orde. Redelijk dus.

Fon.com herkent mij als linus. Volgens mij is dat niet iets dat jijzelf kunt instellen, maar is een gevolg van het feit dat Fon.com jou als  linus erkent/herkent en jou die status geeft.

Ik heb dus geen idee wat er bij jou mis is gegaan. Als het gaat om de toekenning van de status linus, zou ik idd een mailtje naar de helpdesk sturen.

Misschien dat Fon.com jouw router en pc-instellingen niet herkent. Dan geven ze je dus geen linus status.

Ik moest van mijn provider de stroom van de door hen geleverde router halen en weer aansluiten. Daarmee werd het MAC-adres gereset en werd mijn nieuwe MAC-adres ook door hen herkend. Ik vermoed dat Fon.com jou aan het MAC-adres herkent dat in de Fonera zit.

Mocht het allemaal niet lukken, mail me dan. Dan ga ik nog eens zoeken voor je.
Ik vind de gedachte achter Fon geweldig en wil graag meehelpen aan tevreden gebruikers (neen, ik heb geen aandelen en zit niet in het bestuur  :happy: )

Groeten, Sundance

(Bewerkt door sundance om 21:44, 2-06-2008)