Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 17:52   
geplaatst door: extergo
Er zijn dus ook mac'ers zonder technische achtergrond... zoals ik, dus. Het enige dat ik wil, is mijn G3'tje (Panther) met m'n G4(Panther) laten communiceren. Ik heb een snoertje tussen beide apple's gespannen (ethernetkabel). Ik heb allebei de mac's in voorkeuren compleet open gezet: delen enzo.  Maar ze 'zien' elkaar nog niet. Wat is nu eigenlijk de juiste route om dit te bewerkstelligen? De G4 heeft ook een dsl verbinding dmv speedtouch: kan de G3 straks ook het web op? Wie legt in nl. nederlands uit hoe dit allemaal te regelen? Alvast hartelijk dank!
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 18:05    reactie #1
geplaatst door: dBook
Ik heb niet zo heel veel verstand van netwerken, maar ik weet wel dat het niet met een netwerkkabel alleen lukt. Misschien als je een van je Mac's als server kan laten draaien dat het dan wel lukt, maar ik weet niet hoe dat moet.

Wat weet ik wel.....je kan makkelijk bestanden van de ene Mac naar de andere Mac kopiëren met behulp van een firewire kabel. Als je de twee mac's aansluit moet je een van de twee uitzetten. Als je ze hebt verbonden met de firewire kabel moet je de mac die uitstaat opstarten met de 'T' (ik dacht T, maar dat kan je snel vinden in de Help) ingedrukt. Als het goed is zie je dan een groot 'firewire-logo' verschijnen. Op de andere mac zie je dan de harde schijf van die net opgestart is, en kan je bestanden van de ene mac naar de andere slepen.

Ik geef toe dat een lokaal netwerkje een stuk makkelijker zou zijn ja........

iMac G4, iBook G4, iPod 3G, iPod Nano, iPod Touch
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 18:31    reactie #2
geplaatst door: Missundaztood
beide Mac bij Netwerk op 'via DHCP' zetten, dan zou het moeten werken. en dan via Netwerk elkaar opzoeken
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 19:19    reactie #3
geplaatst door: YoYelloW
even een vraagje: et is tog wel een cross cable die je gebruikt. want zo te horen is dat wat je nodig hebt…
"Ik weet niet waarmee de 3e wereld oorlog mee wordt uitgevochten, maar de 4e is met stokken en stenen"                                                      
Einstein
                  Macuser.nl
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 19:30    reactie #4
geplaatst door: Fredrik
Moet met een gewone kabel ook wel lukken hoor…
Join de macfreak groep op http://www.last.fm
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 19:31    reactie #5
geplaatst door: extergo
@ missundaztood : dhcp... pfff: ik moet dan vervolgens weer allerlei ip; subnetmaskers en andere wazigheden invullen. Waar haal ik die info allemaal vandaan?
@ YoYellow : ik heb een kabel gepakt die in het ethernetpoortje paste... lucent-d systimax 1074D 4/24 (ul) cm eo34870... is dat een goeie? Ik las ergens dat tussen twee Panthers geen cross-cable nodig zou zijn...

In ieder geval bedankt voor het meedenken ;-) de avond is nog jong :happy:

Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 19:39    reactie #6
geplaatst door: Missundaztood
Gewoon op 'DHCP via server' instellen, hij vult het vanzelf in. (als het goed is)
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 19:44    reactie #7
geplaatst door: odlanor
Cross kabel is idd niet meer noodzakelijk. En via HCP moet je niets invullen. Of de makkelijkste manier airport of een goedkope router, kan je ook makkelijker uw internetverbinding delen over verschillende computers.
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 20:19    reactie #8
geplaatst door: Ducboy59
   fanboy  
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 20:27    reactie #9
geplaatst door: Mac jojo
Om computers met elkaar te laten communiceren is als eerste vereiste dat ze in dezelfde networkrange zitten, zo niet dan zien ze elkaar absoluut niet. Zet ze allebei even op de ethernetverbinding (TCP/IP) geef ze een IP (bijv. 192.168.1.150 en de ander 192.168.1.151) vergeet dan ook niet voor beiden de subnetmask (255.255.255.0) in te vullen. Via DHCP kan ook, maar check eerst dit even.

n.b. Je kunt pas delen als je in dezelfde range zit.

(Bewerkt door Mac jojo om 20:28, 12-07-2004)

(Bewerkt door Mac jojo om 20:29, 12-07-2004)

Mac = Plug and Play
Windows = Plug and Pray
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 21:26    reactie #10
geplaatst door: extergo
Bedankt allen! Na veel heen en weer geschuif met m'n burostoel van de ene mac naar de andere ben ik tot de volgende conclusie gekomen: ik ga morgen een router kopen. Gegoochel met de instellingen is me iets te lastig, en met de tip van odlanor in het achterhoofd... Hoop dat de router iets meer "plug 'n play" zal zijn! Niettemin bedankt voor de hulp  :worship:
Simpel Netwerk opstarten
12 juli 2004 - 23:11    reactie #11
geplaatst door: Mac jojo
Een switch/hubje, ff wat goedkoper en dan beide via DHCP
Mac = Plug and Play
Windows = Plug and Pray