G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 21:19   
geplaatst door: uil
Tot heden nog nooit een probleem met mijn G3 400 mhz gehad, tot ik onlangs Panther installeerde en internet het liet afweten. Ik zit bij @home en heb achter de kabelmodem een Draytek2000e router zitten waar 3 computers aanhangen. Op de Powerbook G4 van mijn huisgenoot werkt het allemaal prima dus aan de verbinding ligt het niet. Als ik mijn G3 opstart krijg ik netjes een IP adres en lijkt alles te kloppen totdat ik wil gaan surfen met IE of Safari dan blijft het stil aan de andere kant van de lijn.
Onder Jaguar had ik het probleem dat ik na het opstarten de UTP kabel er uit en er in moest doen om verbinding te krijgen (ook vervelend maar het werkte wel) als ik dat nu doe krijg ik een vreemd IP adres terug van de router. Ik kan ook geen verbinding maken met de router. Ik heb verschillende kabels verwisseld en handmatige dhcp instellingen (met en zonder router) geprobeerd maar ook dat leverde geen resultaat op. Volgensmij kan het alleen nog maar aan mijn ingebouwde ethernet poort liggen, of ik moet een instelling over het hoofd hebben gezien. Zijn er mensen met ervaring met dit probleem, zoja is het op te lossen?
G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 21:31    reactie #1
geplaatst door: hitchhiker
Je kunt even proberen of samengebruik (over AppleTalk dus) het onderling tussen die macs het doet, zo ja, dan is die poort in ieder geval goed. en is er dus praktisch zeker iets met je TCP/IP-configuratie loos. :withstupid:
G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 21:45    reactie #2
geplaatst door: uil
Ik krijg af en toe de volgende melding als ik naar mijn netwerk instellingen ga: Ingebouwd ethernet is momenteel actief, Ingebouwd ethernet heeft een door zichzelf toegewezen IP-adres en kan mogelijk geen Internet verbinding tot stand brengen.

Apple-talk werkt overigens wel... Het zal dan waarschijnlijk aan de instellingen liggen maar dan andere PC's staan ook allemaal op automatische config. en dat werkt perfect...

G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 22:16    reactie #3
geplaatst door: hitchhiker
Hoe bedoel je "automatisch"? Je moet voor de afzonderlijke poorten (Ethernet, modem, etc) wel goede werkende instellingen hebben, dat gaat niet erg automatisch meestal. :withstupid:
G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 22:33    reactie #4
geplaatst door: jackgr
Wat heb je staan bij dns server adres?   probeer 't eens met handmatig tcp/ip en ingevuld dns server.
macbook pro
G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 22:38    reactie #5
geplaatst door: uil
Ik gebruik de volgende instellingen voor de powerbook G4:
Locatie: Automatisch
Configureer IPv4 via DHCP

Dan krijg ik automatisch het juiste ip adres, subnetmasker en router adres en een ID DHCP client is niet nodig. Dit is voldoende om de G4 online te krijgen maar voor de G3 werkt dat niet meer onder Panther... Ik krijg daar soms een goed Ip adres (lijkt me) en routeradres maar soms ook een vreemd adres dat te veel afwijkt van het router adres. (4x 3 cijfers) en geen router adres. Maar beide adressen werken niet. Ik heb overigens ook al een firmware upgrade voor de router uitgevoerd maar dat werkte dus ook niet... :wacko:

G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 22:43    reactie #6
geplaatst door: hitchhiker
Je kunt proberen om gewoon een vast adres en subnet mask in te typen. Misschien dat XP niet van Macs houdt die een IP-adres willen hebben? :woot:
G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 22:55    reactie #7
geplaatst door: uil
Nope, ook dat mag niet baten, als ik handmatig de instellingen invoer (b.v. exact de zelfde als voor de G4 met ander IP) dan nog werkt het niet. Wat zou ik evt. bij DNS servers in kunnen stellen dan? :mad:
G3/Panther Ethernet Probleem
11 januari 2004 - 23:52    reactie #8
geplaatst door: jackgr
Die van je provider.   kom je achter in je dos prompt   typ in:   ipconfig /all
macbook pro
G3/Panther Ethernet Probleem
12 januari 2004 - 10:05    reactie #9
geplaatst door: uil
Als dat iets uit kan maken wil ik dat gerust eens proberen ik begrijp alleen niet dat de zelfde instellingen op een ander systeem niet werken, waar kan em dat in zitten...
G3/Panther Ethernet Probleem
14 januari 2004 - 10:22    reactie #10
geplaatst door: uil
Ik nu alles zo'n beetje geprobeerd maar nog steeds geen internet op mijn bak, kan het ook niet iets te maken hebben met firewall instellingen? Ik heb Norton geinstalleerd gehad maar inmiddels verwijderd. Misschien dat een volledige nieuwe installatie van Panther een optie is... :crazy:
G3/Panther Ethernet Probleem
14 januari 2004 - 12:10    reactie #11
geplaatst door: KJ
Heb je die G4 van je huisgenoot weleens achter jouw UTP kabeltje gehangen? Werkt het dan allemaal wel goed? Het lijkt wel of het poortje op je router of je netwerkkaart of je kabel in beetje in de stess ligt waardoor het macje het allemaal niet meer zo goed begrijpt
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
G3/Panther Ethernet Probleem
14 januari 2004 - 12:55    reactie #12
geplaatst door: uil
Ja dat heb ik natuurlijk allemaal al getest, ook de connectie zonder router er tussen werkt niet. Ik ben ten einde raad... :confused:
G3/Panther Ethernet Probleem
14 januari 2004 - 17:06    reactie #13
geplaatst door: Toivo
Dit klinkt als een rotte kabel of een rotte netwerkkaart. Het klinkt in elk geval als hardware. Maar goed, ook eerst maar eens even naar de instellingen kijken.

Het IP-adres dat je van de router krijgt hoort in de range te liggen van 192.168.1.xxx of 10.0.xxx.xxx maar als er iets staat met 162.xxx.xxx.xxx heeft de kaart zichzelf een IP-adres gegeven en heeft DHCP niet gewerkt.

Als je geen DHCP gebruikt maar handmatige instellingen dan moet je een IP-adres hebben gespecificeerd dat in dezelfde range ligt als de andere PC's. De meeste routers doen klasse C (192.168.1.xxx) of klasse A (10.xxx.xxx.xxx). Je moet ook een gateway invoeren en die is dan respectievelijk 192.168.1.1 of 10.0.0.1, en ook een DNS server en die heeft je provider weer opgegeven. Check?

Maar dan het meest waarschijnlijke - de hardware. Je antwoord op de vraag van KJ is niet helemaal duidelijk - heb je de PowerBook G4 van je huisgenoot op jouw UTP-kabeltje aangesloten? Stel dat ja, kreeg hij toen wel een werkende Internet-verbinding? Zo niet dan is het de kabel of de aansluiting in de router, zo wel dan moet je de fout toch zoeken in de netwerkkaart van je G3. Is dat een losse PCI-kaart of is dat on-board Ethernet? Je kunt proberen van iemand een netwerkkaart te lenen (liefst wel een die door Apple wordt ondersteund) en te kijken of je dan wel kunt Internetten. Wel een gedoe.

Heeft de router activiteitslampjes? Als je de kabel er in steekt, gaat er dan één branden? Of licht er een op, kort, en gaat dan weer uit? Heb je ook wel eens op een ander poortje van de router je kabel ingeprikt?

En als je opstart onder OS9 (wat je G3 nog zou moeten kunnen), heb je dan Internet of ook niet?

Nou, ben benieuwd.

Toivo.

Time is nature's way of keeping everything from happening at once.
G3/Panther Ethernet Probleem
14 januari 2004 - 18:38    reactie #14
geplaatst door: ani
Zelfde probleem gehad met upgraden naar panther, het probleem ligt bij de je instellingen die gewoon via tcp/ip manually lopen (geef ip adres op bv 150.0.0.1, subnet mask kan je als het goed is van je isp site afhalen en stel je router in meestal 10.0.0.138 dns servers moet niet zo heel veel uitmaken maar kan je ook vinden op je isp site), vervolgens maak je via internet connect een vpn connectie naar je isp over je netwerkaart, het blijft pptp en zorg dat in je prefs alleen je netwerkkaart actief staat!! Geef als server je router adres aan uit je network prefs en bij usr name pswrd gewoon je account gegevens.

Het kan zijn dat dit niet werkt surf dan naar http://www.xs4all.nl/~macpower/machelp/pptp_stap1.html  en probeer die gui, ik heb er geen ervaring mee, bij werkt het bovenstaande verhaal prima, maar denk dat je dat het best kan proberen mocht je het niet al hebben.

succes

New shit has come to light
G3/Panther Ethernet Probleem
15 januari 2004 - 11:01    reactie #15
geplaatst door: uil
De verbinding loopt via de interne ethernet poort, ik heb al een netwerkkaart uit een windoosbak geprobeert maar die werd niet ondersteunt door OSX. Het gaat niet om een adsl verbinding, ani dus ik weet niet of je tip zal helpen.
Ik heb alle mogelijke kabel configs getest, het lampje op de router brand als er een kabel inzit naar mijn Mac, zoals gezegd krijg ik na het opstarten netjes een IP adres van de router dat gewoon klopt. haal ik de kabel uit mijn mac en steek ik hem weer terug dan wijst ie zichzelf een IP adres toe (of als ik de DHCP refresh ook) Ik zal eens proberen of ik hier of daar aan een juiste andere netwerkkaart kan komen want ik begin ook te vermoeden dat het toch aan de interne ethernet poort ligt.
Ik houd jullie op de hoogte!
G3/Panther Ethernet Probleem
15 januari 2004 - 22:30    reactie #16
geplaatst door: uil
Het probleem is opgelost! waarschijnlijk heb ik een fout gemaakt tijdens de installatie van Panther en gekozen voor een cable modem verbinding terwijl ik ik achter een router zit en dus eigenlijk voor ethernet/network connection had moeten kiezen. Maar waarom ik die fout dan na de installatie niet meer kon herstellen is me raadsel... Anyway ik ben weer gelukkig dank voor alle tips, en ik zal toch zeker een actieve bezoeker blijven. Het is me hier goed bevallen de afgelopen paar dagen!  :worship: