Mac in een domein
20 februari 2006 - 21:55   
geplaatst door: Snorrie
Beste MacFreakers,

aangezien mijn Toshiba niet meer snel genoeg meer is en nu na 5 jaar wel met pensioen mag ben ik aan het denken om een macbook te kopen. Echter zijn er nog wel wat problemen dat je niet kan printen op het TU-netwerk. We zijn met MacStudent wel bezig om dit probleem op te lossen. Echter stuitte ik vandaag op iets raars. Ik kan namelijk met windows niet printen als ik met VPN inlog. Voorheen kon ik wel printen als ik mijn Toshiba in het netwerk hang. Dit zou wel een mogelijk oplossing zijn van het probleem en nog een reden voor mij om een macbook aan te schaffen.

Kortom: Kun je een mac lid maken van een netwerk?

Alvast bedankt

:thumbs-up:

Mac in een domein
20 februari 2006 - 22:41    reactie #1
geplaatst door: Dark Griever
Het is misschien makkelijk om even te vertellen op welke TU je zit.
Op de TU/e kan je namelijk via Bonjour printen naar wel geteld 1 printer, maar je krijgt dan wel voorang!
In welk gebouw dat is weet ik zo niet.

Daarnaast is het zo dat wanneer je je mac aansluit op een netwerk, je meteen al aangemeld staat in een/de workgroup(s). Je aanmelden bij een domein weet ik zo niet, maar vraag het ook na bij jullie IT dienst

(Bewerkt door Dark Griever om 22:46, 20-02-2006)

Mac in een domein
21 februari 2006 - 11:17    reactie #2
geplaatst door: Snorrie
Citaat
Het is misschien makkelijk om even te vertellen op welke TU je zit.

TU/e

Citaat
Daarnaast is het zo dat wanneer je je mac aansluit op een netwerk, je meteen al aangemeld staat in een/de workgroup(s).

Is dat een nadeel dan? Ik snap het niet helemaal. :)

Citaat
Je aanmelden bij een domein weet ik zo niet, maar vraag het ook na bij jullie IT dienst

ICT-servicedesks doen niks voor studenten met een Mac. "Wij ondersteunen alleen Windows. Van Apple weten wij helemaal niets en beginnen we dus ook niet aan"  :yucky:
Mac in een domein
21 februari 2006 - 12:02    reactie #3
geplaatst door: reddrummaster
Met Samba zijn al heel wat testen uitgevoerd, maar het printsysteem moet wel weten welke gebruiker print, want hier zijn printcredits aan gekoppeld. Met windows log je dus in op het domein TUE onder je username (S123456) en je ww. Dan zit je op domein niveau te werken en niet op werkgroep niveau (wat je enkel toegang geeft tot een IP en internet).
Via VPN (wat wel werkt!) schijnt het niet te lukken om te printer, maar daarmee kunnen wel de netwerkschijven benaderd worden.

Tijdens het zoeken op internet ben ik ook nog het programma Dave tegen gekomen.. Zou dat misschien eens oplossing kunnen bieden om in te loggen op een Win-domein?

Mac in een domein
21 februari 2006 - 12:33    reactie #4
geplaatst door: Thomas
kijk eens naar de instructies voor printen op de VU, daarmee moet je een eind kunnen komen.

Opzich kan je met een mac ook volwaardig lid worden van een AD domein, maar hiervoor moet je wel medewerking hebben van een AD-administrator.
Deze instellingen zitten in Adreslijsttoegang, in Utilities.

Thomas

Wat ik hier uitkraam is puur mijn persoonlijke mening.
Mac in een domein
21 februari 2006 - 16:15    reactie #5
geplaatst door: Dark Griever
Je kan je MAC adres aan de ICT dienst geven en je laten toevoegen. Je kan namelijk als mac gebruiker wel degelijk bij de TU/e printen(I have proof!), op de eerder genoemde printer die Bonjour ondersteunt (in het gebouw van TI, ik heb geen idee welk gebouw het is, ik kom er pas volgend jaar zelf te zitten :P )

Een workgroup, is letterlijk een groep machines in een netwerk (what's in a name). Het komt er op neer dat je een soort van mini netwerk hebt binnen het fysieke netwerk.
Een domein is iets anders, maar wat het percies is wat zou ik moeten uitzoeken  (daar is wikipedia voor)

@reddrummaster, Dave is in principe niet nodig, als je Tiger draait tenminste. Onder Panther hadden we thuis nog wel eens problemen met het connecten van en naar de mac/windows. Sinds Tiger is Dave echter niet meer nodig, SMB support is gewoonweg verbeterd in Tiger. (Voor de geintresserden, Dave is een ander SMB implementatie in het systeem, die "beter" zou zijn dan de ingebouwde SMB mogelijkheden)

Mac in een domein
21 februari 2006 - 17:21    reactie #6
geplaatst door: Snorrie
Citaat
Je kan je MAC adres aan de ICT dienst geven en je laten toevoegen.

Klopt, dan kun je inderdaad op het netwerk en internetten bijv.

Citaat
Je kan namelijk als mac gebruiker wel degelijk bij de TU/e printen(I have proof!), op de eerder genoemde printer die Bonjour ondersteunt (in het gebouw van TI, ik heb geen idee welk gebouw het is, ik kom er pas volgend jaar zelf te zitten   )

Dan heb je vast ergens lokaal een printer te pakken gehad want zonder studentnummer lijkt me dat best wel sterk ;)

Ik heb weer een tijdje gezocht en volgens mij weet ik nu hoe ik erop kan komen.

In finder gewoon appeltje+k

smb://servername/sharename

dan zou ik daarna een venster moeten krijgen om op het domein te komen.

in ieder geval bedankt! :biggrin:

Mac in een domein
21 februari 2006 - 17:41    reactie #7
geplaatst door: Joppes
Nee, je logt dan niet in het domein in: je mount simpelweg een share... Het mounten van een share (Cmd + K) kan ook al in een werkgroep...
Domeinen en het lid worden ervan zijn van een heel andere orde... Maar goed, dat is geneuzel, als jij je share kan mounten, dan zeuren we niet verder.  :biggrin:
Evolution: just a fairytale for adults!
Mac in een domein
21 februari 2006 - 19:15    reactie #8
geplaatst door: Snorrie
He verdorie  :shocked:

Naja, dan moet ik maar weer verder zoeken :)

Mac in een domein
21 februari 2006 - 21:37    reactie #9
geplaatst door: Dark Griever
Een lokale Bonjour printer?  :happy:  Net zoals een varende auto.:music:

Bonjour printers zijn printer op het netwerk. Probeer morgen voor de gein die printer te vinden. Printer Utility => add printer => bonjour. Je ziet er dan 3, waarvan je er bij 1 werkelijk kan printen.

Heb je je MAC adres wel al laten toevoegen?

Mac in een domein
22 februari 2006 - 09:21    reactie #10
geplaatst door: Snorrie
Jajaja dan heb ik mij niet zo netjes uitgedrukt  :tounge:

In ieder geval bedoelde ik dat je dan misschien een printer van medewerkers te pakken gehad of een faculteit waar je gewoon eindeloos mag printen. Hier en de meeste andere faculteiten moet je met een credits werken (300 prints max etc). Ik heb de macbook nog niet gekocht omdat ik bijv. ook graag wil printen op de TU/e dus heb mn mac-adres nog niet aangemeld ;).