remote desktop en VPN
3 november 2006 - 13:40   
geplaatst door: Ron E
Hallo allemaal,

Ik heb een probleem met Apple Remote Desktop (versie 3). Ik wil thuis de Mac op het werk kunnen overnemen. Die Mac zit, net als de rest van de computers, achter een router (DrayTek Vigor2800). Via programma 'internetverbinding' maak ik een VPN (PPTP) verbinding met het 'hoofd' ip-adres. Dat gaat goed. Maar veel verder dan die router kom ik niet, kan dus vanuit Remote Desktop de Mac op m'n werk niet benaderen. Nu heb ik al wat gelezen over port-forwarding, en ook wel wat uitgeprobeerd, maar op de een of andere manier wil het maar niet lukken.

Heeft iemand ervaring of bruikbare tips?

iMac - MacBookPro - MacBook - MacMini - iPad - iPhone
remote desktop en VPN
4 november 2006 - 11:50    reactie #1
geplaatst door: hezndepezn
Mijn eigen ervaring is dat het van belang is dat de IP reeks van je eigen interne netwerk verschilt van dat op je kantoor, bijv thuis 192.168.2.xxx en kantoor 192.168.1.xxx.
remote desktop en VPN
4 november 2006 - 13:04    reactie #2
geplaatst door: PeterCornelis
Over dit onderwerp zijn al meerdere draadjes te vinden, met veel info.
Even zoeken met de juiste termen (ard, remote enz.).
14" MBP; iPhone 15Plus; iPad air; TV4; Watch6; Time Capsule; EarPods Pro; AirTags.
www.appleclubeindhoven.nl
remote desktop en VPN
4 november 2006 - 15:17    reactie #3
geplaatst door: Hans de Bijl
Je wordt doodziek van al die routers, firewall ed.

Wat ik heb gedaan is, op beide machines Hamachi(X) geinstalleerd. Werkt meteen.

Zowel met ARD, chicken of the VNC, SpyMe en VNC Viewer.
Maar zoals je al zei, ARD is de mooiste.

Succes

iMac G4 17" 768MB ram 160Gb HD
interne pioneer DVR-108
iBook 14" 768Mb ram superdrive
remote desktop en VPN
7 december 2006 - 22:46    reactie #4
geplaatst door: sbopalet
Het is heel eenvoudig maak op de locatie van je werk op de router een VPN (teleworker) aan, op je mac thuis met het programma "Internetverbinding" maak je een VPN (PPTP) daar het IP adres van het werk b.v. 80.255.255.23  je accountnaam en Wachtwoord, en de VPN is klaar. Ik werk zo al een paar jaar thuis en beheer c.a. 80 mac's op twee locaties, kan maar een locatie tegelijk beheren, thuis heb ik IP 192.168.1.x op loactie één  192.168.100.x en loactie twee 192.168.150.x zo kan ik op beide locate de andere beheren, en met verbind met server (apple+K) direct ook naar elke harddisk van elke mac en printen op alle printers. En dat alles met Apple Remote Desktop (versie 3).

(Bewerkt door sbopalet om 1:26, 8-12-2006)

Macbook Pro 2.5 Ghz Intel Core i7 - MacPro 2x 2.6 - Ghz Quad-Core-Intel Xeon - Macbook Pro 2.4 Ghz Core I7 17" - Iphone10 256 Gb"
remote desktop en VPN
8 december 2006 - 09:27    reactie #5
geplaatst door: vintage
Hoe maak je op de router een Teleworker (wat is dat?) aan?
VG
Vinnie
You said no strings could secure you at the station.
Platform ticket, restless diesels, goodbye windows
remote desktop en VPN
8 december 2006 - 09:45    reactie #6
geplaatst door: MacFanGuy
@ Vintage  :reading:

Staat beschreven in de manual van je Draytek, maar het korte antwoord is heel simpel. Een teleworker is vergelijkbaar met een gebruiker op je Mac, alleen dan op je Draytek, waar bepaalde toegangsrechten geregeld zijn voor het maken van een VPN-verbinding. Zijn in het geval van Draytek vooral van toepassing op PPTP en L2TP verbindingen.

Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
remote desktop en VPN
8 december 2006 - 14:42    reactie #7
geplaatst door: jananne
Bezoek deze website eens voor het juist instellen van je router: http://www.portforward.com/routers.htm.
"Het echte gevaar zal niet zijn dat computers beginnen te denken als mensen, maar mensen die beginnen te denken als computers"