Jo. Ik zit hier helemaal happy te zijn.
Ik ben hier bij een collega van mij, bezig met het installeren van 10.3 op een iMacje 400Mhz. So far so good. Ik wilde graag ook op zijn netwerk ( Windows XP pc en een XP laptop). Ik zoek in het netwerk en ik zag ze meteen, toen ik Windows Deling aan had gezet. Helemaal top, want nu konden we bestanden overzetten, met de snelheid van 100Mb/s; is best lekker.
We wilden eens kijken wat we nog meer konden doen met het netwerk. Dus drukte ik een FireWire kabel tussen zijn XP laptop en die van mij (iBookje 700). Ik raadpleegde even de Help functie, want ik had eens gehoord over IP over FW. Ik volg de stappen en maakte een IP aan voor mijn FW verbinding. Je raadt het vast al: op de Windows XP laptop kwam een netwerkverbinding binnen! Hij kon dus nu mijn laptop pingen en ook inloggen en bestanden overzetten.
Hierna wilden we kijken of hij ook via mijn laptop, over FireWire op internet kon, aangzien mijn laptop een netwerkverbinding heeft met internet. Ik zette Internet Delen aan, en voilá! Hij kan nu óver FireWire, via mijn iBook, via een netwerkkabel op internet!!
Andersom, dus met de netwerkkabel in zijn laptop en ik via de FireWire kabel op internet werkt ook! Hij moest hiervoor zijn internet verbinding delen, ik moest dat juist uitvinken en mijn IP van de FireWire verbinding verversen. Hierna kon ik op internet!
Misschien is het heel erg normaal voor anderen op dit forum, maar ik vind dit dus gewoon fantastisch. Mijn collega was ook zwaar onder de indruk van mijn iBook! YES!
Ik ben weer helemaal
met mijn iBookje!
(Bewerkt door jeanlouis om 21:00, 13-04-2004)