geplaatst door: applejuice
Zoasl hierboven omschreven:

Alles draait goed behalve de mail.

Wat wil ik: de mail ophalen van mijn domein, en lokaal beheren. (graag geen opmerkingen over das niet handig/dat weet ik)

Wat lukt: ik kan onderling tussen de users van de server mailen. Alleen naar buiten gaat dan wel /dan niet goed.

Poort 25 heb ik opengezet, maar klapt om een of andere vage reden telkens weer dicht, lang leve de experiabox.
DNS staat goed, via Terminal Sudo changeip -checkhostname gecontroleerd.

Ik heb het vermoeden dat ik iets moet doen met virtual hosting en de relay instelling, alleen weet ik nog niet hoe en wat omdat ik geen idee heb wat ik moet invullen Er is vast iemand die dezelfde setup heeft als ik en het wel aant het draaien heeft?

Mijn dank zal groot zijn voor degene die me het lampje geeft.  :thumbs-up:
Maurice

Edit: het betreft een zwarte Experiabox icm internet + bellen (zonder interactieve tv) speedtouch ding

(Bewerkt door applejuice om 16:26, 1-03-2011)

Luister, leer en reageer. Niemand weet alles. We weten allemaal iets.
Nieuwsgierig naar mijn werkplek? Hier!!
Onze werkzaamheden: Beweeg muis hierover en klik
geplaatst door: KJ
Veel providers laten je niet zomaar thuis een mailserver draaien, ook KPN niet, dit om spam runs zoveel mogelijk te voorkomen. 1 zoek opdracht op KPN.COM leverde het volgende op:

http://kpn-customer.custhelp.com/cgi-bin/kpn_customer.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=7441

KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
geplaatst door: applejuice
Pcies,

maar waar moet ik dat precies invullen.
DNS staat nu goed, en ik wil het in een keer goed doen.

Gtjs,
Maurice

Luister, leer en reageer. Niemand weet alles. We weten allemaal iets.
Nieuwsgierig naar mijn werkplek? Hier!!
Onze werkzaamheden: Beweeg muis hierover en klik
geplaatst door: dennisreij
wat wil je precies?
mail versturen? dan zal je de smtp gegevens van kpn moeten gebruiken
mail ontvangen? dan zal je je mx record van je domein moeten aanpassen.
om te kijken of je mx record goed staat kan je naar http://www.mxtoolbox.com/ gaan en alles checken. ze hebben ook een poortscan zodat je kan zien dat de poorten van je modem goed staan ingesteld dmv nat.

succes!

geplaatst door: applejuice
Je slaat de spijker op zijn kop. De Mx records zal ik moeten veranderen, alleen waar en hoe?
Luister, leer en reageer. Niemand weet alles. We weten allemaal iets.
Nieuwsgierig naar mijn werkplek? Hier!!
Onze werkzaamheden: Beweeg muis hierover en klik
geplaatst door: Goodheart
Dat kan op twee manieren: je kunt zelf een DNS server opzetten of je kunt je domeinhoster vragen om de MX records naar jouw IP adres te laten wijzen.