internet
11 april 2005 - 07:59   
geplaatst door: joske
ikheb een pouwerbook enheb er een airport extreem kaart in gedaan de airport heeft wel ondvangst maar als ik safarie in druk geeft het    safari kan server niet vinden  wie heeft er een oplossing
internet
11 april 2005 - 10:37    reactie #1
geplaatst door: Tomorrowstand
Pfff … waar beginnen we? Je hebt neem ik aan ook een airport basisstation? Of een andere wireless-router? Ergens zal je moeten instellen dat er een apparaat contact maakt met je internet-provider. Dat kan je computer zijn (dan moet je bij netwerkvoorkeuren gebruikersnaam en wachtwoord instellen) maar het kan ook vaak op een router. Die zijn meestal te benaderen via een browser (in de handleiding kijken, meetsal hebben ze een adres als 192.168.1.1) en daar kan je instellen hoe de aansluiteingen zijn.

Overigens zou je in je netwerkvoorkeuren eerst ook eens een nieuwe "locatie" aan kunnen maken, en zien of er vanzelf niet een en ander wordt gevonden … heel vaak kan je Appeltje zelf uitvogelen wat en hoe …

Dat je netwerkkaart verbinding aangeeft via airport, houdt enkel in dat 'ie het basisstation ziet (dus dat de draadloze connectie gemnaakt is), niet dat de internetverbinding ook gemaakt is. Ergens moet je instellen dat dat via dat basisstation moet.

Wil je meer hulp, dan moeten we even weten hoe een en ander eruit ziet bij jou: wat voor basisstation, hoe is alles ingesteld etc.

voor alles is een tijd - en hier besteed ik de rest
internet
11 april 2005 - 10:38    reactie #2
geplaatst door: Tomorrowstand
Overigens: welkom op het forum!! :thumbs-up:
voor alles is een tijd - en hier besteed ik de rest
internet
12 april 2005 - 11:32    reactie #3
geplaatst door: joske
ik heb ook een I MAC en die is ook draad loos op internet
ikben pas een half jaar geleden overgestapt op apple dus ik weet er nog niet zoveel van
internet
12 april 2005 - 13:16    reactie #4
geplaatst door: Turver
Heb je je PowerBook al geconfigureerd voor toegang tot het airport netwerk?
- But I could be anybody.
- No you couldn't sir. This is Information Retrieval.
internet
13 april 2005 - 09:18    reactie #5
geplaatst door: Tomorrowstand
Het zou handig zijn als we iets meer info krijgen …

Weet je hoe de iMac is ingesteld? Of heeft iemand anders dat gedaan?

Er kan namelijk van alles zijn, maar het makkelijkste is als je kijkt onder het appeltje linksbovenaan, en dan "locatie", en dan "netwerkvoorkeuren". Kijk eens bij de iMac hoe dat staat ingesteld, en probeer het op de Powerbook ook op die manier te doen.
Je kan om te proberen op de Powerbook ook gewoon een nieuwe "locatie" aanmaken, en kijken of die automatisch het netwerk vind … je kan zonder probleem meerdere "locaties" aangemaakt hebben.

voor alles is een tijd - en hier besteed ik de rest
internet
13 april 2005 - 10:45    reactie #6
geplaatst door: Roman78
Jup daar sluit ik me bij aan... ff wat meer informatie....

1. Welk OS draai je?
2. Wat is je IP range?
3. Wat is het ip van je router?
4. wat is het ip van je IMac?
5. wat is het ip van je powerbook?

Tot zoveer de eerste vragen :blink:

Gr Roman

1984: To create a new standard, it takes something that's not just a little bit different; it takes something that's really new and really captures people's imagination and the Macintosh, of all the machines I've ever seen, is the only one that meets that standard. (Bill Gates)
1995: To see tomorrow's PC, look at today's Macintosh. (BYTE Magazine)
internet
13 april 2005 - 19:01    reactie #7
geplaatst door: joske
ik graai onder osx 10.3,8de imac staat ingesteld
locatie   automatisch
toon            airport
log standaard in op          automatisch
airport-id             oo:11:24:25:71:bd

             tcp/ip
locatie                        automatisch
toon                          airport

configreer ipv4                 Via DHCP
ip-adres                            192.168.1.4
subnetmasker                     255.255.255.0
router                               192.168.1.1

IPv6-adres                         fe80:0000:0000:0000:0211:24ff:fe25:71bd

                                   appletalk

niets

                                     proxys
           V    gebruik passieve FTP-modus { PASV}
 ik gebruik een  benq router
waar vind ik het ipvan myn pouwerbook
wat is   ip range

internet
13 april 2005 - 19:39    reactie #8
geplaatst door: Robert
Bij DHCP heb je een server die IP nummers uitdeelt, in dit geval jouw BenQ router en op dit moment geeft hij je Powerbook het IP adres 192.168.1.4

Maakt jouw BenQ ook contact met het internet of heb je daar een modem voor? En heb je een Ethernet kabel?
Als de router niet de connectie met het internet maakt maar een modem zou ik eerst even direct aan het modem koppelen met een Ethernet kabel. (dan moet je in Netwerk op je Mac natuurlijk Toon: 'Ingebouwd Ethernet' kiezen)
Als dat werkt dan is je probleem waarschijnlijk dat je modem ook als DHCP server dient en twee van die servers achter elkaar werkt nu eenmaal niet zo lekker.
Als je dan DHCP op je BenQ uitzet zou het ook allemaal via de router moeten werken en dus ook draadloos.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
internet
14 april 2005 - 10:12    reactie #9
geplaatst door: Roman78
Je ip range is dus 192.168.1.0

Bij je powerbook zou de ip op dezekfde plek moeten staan dan bij je Mac. Heb je beveiliging aan staan zoals wep?

Je zou bij de powerbook bij Aitport het ssid (airport-id) moeten ingeven.  IPv6 en appletalk zouden uit kunnen als het alleen maar om internet gaat bij jou.

Gr Roman

1984: To create a new standard, it takes something that's not just a little bit different; it takes something that's really new and really captures people's imagination and the Macintosh, of all the machines I've ever seen, is the only one that meets that standard. (Bill Gates)
1995: To see tomorrow's PC, look at today's Macintosh. (BYTE Magazine)
internet
18 april 2005 - 21:13    reactie #10
geplaatst door: joske
mijn I Mac  heeft wel verbinding via de router met internet maar mijn powerbook  niet
internet
18 april 2005 - 21:15    reactie #11
geplaatst door: joske
mijn powerbook heeft wel verbinding met de router maar niet met internet