Dit keer niet een vraag over Apple-spullen, maar over mijn TP-Link router (TL-WDR3600).
Ik heb een glasmodem van Caiway waarmee ik een up- en downloadsnelheid van 500 Mbps heb. Dit werkt goed, maar na verloop van een aantal dagen wordt het steeds "trager": het kan afzakken naar 80 Mbps. Als ik de router herstart, dan is alles weer ok.
Ik heb het vermoeden dat de router het WAN-verkeer allemaal niet meer zo goed kan verwerken. Ik heb allerlei zaken als statistics en detectives al uitgezet, om maar CPU-gebruik te beperken, maar het helpt niet.
Ik werk vanaf iMacs die bekabeld aan de router zijn verbonden, dus niet via Wifi. Onderling haal ik snelheden tegen de 1 Gbps, dus mijn interne netwerk is ok.
Als ik zoek naar een router die misschien wel sneller en beter is, dan lees ik alleen maar over de Wifi-snelheid, niet over de WAN-snelheid.
Heeft iemand van jullie een idee of mijn aanname van een te lichte router klopt en zo ja, wat een goede vervanger zou kunnen zijn?