Verbinding van time capsule delen
10 april 2009 - 22:09   
geplaatst door: BasKr
Ik heb een time capsule die is opgenomen in mijn bestaande draadloze netwerk. Zowel mijn Mac als de time capsule maken dus verbinding met mijn internet router van KPN. Backuppen vanaf de Mac werkt als een zonnetje.

Ik zou graag een andere PC via ethernet willen aansluiten op mijn time capsule en zo de internet verbinding van de time capsule gebruiken. Kan dat?

Bas.
Verbinding van time capsule delen
10 april 2009 - 23:17    reactie #1
geplaatst door: Godfather
Dat kan, de internet verbinding is niet computer specifiek, of beter gezegd, OS-specifiek.
Mac Pro '08 - iPad 16GB - iPhone 6 - Next Gen MB Pro
Verbinding van time capsule delen
10 april 2009 - 23:55    reactie #2
geplaatst door: BasKr
Dat begrijp ik. Ik had daarom ook verwacht dat als ik de PC via een ethernet-kabel met de time capsule verbind, ik dan ook met het hele netwerk / internet verbonden zou zijn. Helaas is dat niet het geval; de verbinding heeft "Beperkte of geen verbindingsmogelijkheden" en het airport configuratieprogramma ziet de time capsule ook niet.

Het lijkt erop dat de time capsule de PC geen ip-adres geeft.  Dat is misschien ook logisch, omdat de time capsule niet het base station is. De ip-adressen worden uitgedeeld door mijn KPN modem.

Verbinding van time capsule delen
11 april 2009 - 10:23    reactie #3
geplaatst door: PeterVL57
Staat de werkgroep goed ingesteld (ik neem tenminste aan dat je het over een windows-pc hebt).
Verbinding van time capsule delen
12 april 2009 - 22:11    reactie #4
geplaatst door: BasKr
Ik snap niet wat je bedoelt. Moet de werkgroep op 'lan' staan?

Het heb het idee dat het probleem is dat de TC via DHCP geen IP-adres uitdeelt aan de PC. Dat is ook wel weer logisch, omdat de TC niet het base-station is. Dat is mijn KPN modem. Ik begrijp niet goed hoe dit zou moeten werken.

Verbinding van time capsule delen
12 april 2009 - 23:30    reactie #5
geplaatst door: MacEvdZ
DHCP is een broadcast en indien er ook maar ergens in het netwerk een DHCP server staat zal deze reageren. Wat zijn tweede rol / functie in het het netwerk is maakt niets uit. DHCP is voor zowel MAC als Windows een standaard protocol.

Misschien een hele domme opmerking en lacht iedereen zich hier een breuk, maar is je range wel groot genoeg  :barf: En heeft de DHCP server nog wel adressen om uit tet delen  :barf: