Kabel of adsl
8 januari 2006 - 13:15   
geplaatst door: JaZ86
hey iedereen.
ik heb sinds een tijdje (eindelijk) een kamer! (a'dam) Onlangs m'n contract getekend en ik kreeg te horen dat ik voor tv en internet kan kiezen tussen KPN en UPC. Ik heb al een beetje rond zitten kijken, maar ik ben vooral benieuwd naar wat jullie me aanraden. Ik ben een redelijk arme student, maar internet is toch wel belangrijk voor m'n werk/studie. Ik hoef niet persé het complete muziek- en filmaanbod te downloaden, maar wel normaal kunnen internetten etc. Wat zal de beste keuze zijn?
even a king's riches can not buy time
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 13:51    reactie #1
geplaatst door: JH
Er zijn veel meer problemen met kabel-internet en Chello, dan met welke ADSL-provider dan ook. Ik spreek uit eigen ervaring (en die van anderen).
Bovendien beperkt Chello je tot slechts één computer-aansluiting en ADSL niet (is wel te omzeilen, maar toch...).
Kortom : ADSL !

PS : met KPN-ADSL heb ik geen ervaring.

Mac-musician
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 16:31    reactie #2
geplaatst door: ISS
Of kijk als student eens bij SurfNet: http://www.surfsneladsl.nl/
Let's think positive!
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 18:38    reactie #3
geplaatst door: KarelWillem
Ik ADSL hier al eeen flinke tijd via KPN. Uitstekende kwaliteit. Nog nooit een probleem gehad. Dat was in mijn Casema/Wanadoo-kabel periode wel anders!
Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 18:55    reactie #4
geplaatst door: Danny Doe Jr
Ik wil graag even zeggen dat ik al dik 5 jaar kabelinternet van Chello heb, maar dat ik de problemen die JH blijkbaar gehad heeft persoonlijk niet ken. Ik surf al meer dan 5 jaar tot volle tevredenheid met Chello over de kabel. Dus: ook Chello is een goede optie.

(Bewerkt door Danny Doe Jr om 18:55, 8-01-2006)

Kabel of adsl
8 januari 2006 - 18:58    reactie #5
geplaatst door: JaZ86
ok mensen, bedankt voor de reacties tot nu toe! :)
maar mijn punt was, ik kan kiezen tussen kpn en upc. KPN wordt toch wel prijzig denk ik. Ervaringen met upc?

verder ziet dat studenten-adsl er ook wel ok uit, maar ik weet dus niet of ik dat ook kan aanvragen (postcode is wel goed, maar ik zit onder een woonstichting etc..) Heb je hier zelf ervaring mee?


HERSTEL: ik heb nóg even naar kpn gekeken (adsl ipv internetplusbellen waar ik eerst naar keek,maar niet nodig heb) en dat ziet er wel wat goedkoper uit :) ik kijk nog even verder... maar tips zijn uiteraard nog steeds welkom :)

(Bewerkt door JaZ86 om 19:03, 8-01-2006)

even a king's riches can not buy time
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 19:21    reactie #6
geplaatst door: JH

Citaat
Danny Doe Jr om 18:55, 8-01-2006
Ik wil graag even zeggen dat ik al dik 5 jaar kabelinternet van Chello heb, maar dat ik de problemen die JH blijkbaar gehad heeft persoonlijk niet ken. Ik surf al meer dan 5 jaar tot volle tevredenheid met Chello over de kabel. Dus: ook Chello is een goede optie.

(Bewerkt door Danny Doe Jr om 18:55, 8-01-2006)


Wat een ongefundeerde conclusie, zeg : het feit dat jij nooit een probleem hebt gehad met Chello wil niet zeggen dat er geen problemen zijn.
Ik zit ook al 5 of 6 jaar bij Chello en alles gaat (na een stroefe start) prima, maar ik heb al talloze mensen geholpen die problemen met Chello hadden. Ook zeker de combi Airport (Express) en Chello geeft, relatief gezien, veel ellende.
Ik ken weinig mensen die ADSL hebben en de problemen kennen die Chello kangeven : ik hoef alleen maar de procedure te noemen die je moeten volgen om met meerdere computers te kunnen internetten bij UPC : niet echt klantvriendelijk.
Kijk, alles is relatief he, dus het is echt niet zo dat UPC/Chello alleen maar shit is, maar ADSL loopt gewoon makkelijker en soepeler.
Mac-musician
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 19:25    reactie #7
geplaatst door: JOR
Hier nog een tevreden chello gebruiker en dat al 6 jaar nooit echte problemen gehad,een combi dig, tel met chello lijkt  de beste keus en meerdere comp is ook geen enkel probleem meer(staat in de voorwaarden),dit was in het verleden zo!.
ik zit wel in de regio amsterdam.
maar waarschijnlijk ben ik een van de weinige,al betwijfel ik dit soms,omdat men misschien een beetje negatief beinvloed wordt`,geen ervaring met adsl!

(Bewerkt door JOR om 19:29, 8-01-2006)

(Bewerkt door JOR om 19:32, 8-01-2006)

MacBook Air, Mac mini, iMac, iPad, iPhone 8 plus
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 20:09    reactie #8
geplaatst door: oogappel
[news]Ik moet zeggen, ikzelf heb ook nooit met Chello problemen gehad. Ik zat al bij de voorloper (weet niet eens meer hoe het heet..) en het werkte altijd prima. Inmiddels door andere omstandigheden overgestapt op ADSL en dat werkt ook prima. In mijn omgeving wel veel problemen gehoord over Chello/UPC maar net zoveel goede ervaringen.[/news]
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 20:17    reactie #9
geplaatst door: oogappel
[news]
Citaat
JH om 13:51, 8-01-2006

Bovendien beperkt Chello je tot slechts één computer-aansluiting en ADSL niet (is wel te omzeilen, maar toch...).
Kortom : ADSL !

Misschien theoretisch maar in de praktijk absoluut niet, ik heb een 5 computer-netwerk aan Chello gehad en een vriend heeft nu 2 mac's en een pleecee via een cheapo router aan een Chello connectie hangen. Die heb ik voor hem geïnstalleerd en het werkte gewoon plug and play. [/news]

Kabel of adsl
8 januari 2006 - 21:17    reactie #10
geplaatst door: Piet R
Kijk op deze site en maak een keuze;
http://www.adslwinkel.nl/?aff_id=851
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 21:54    reactie #11
geplaatst door: JH

Citaat
oogappel om 20:17, 8-01-2006
[news]
Citaat
JH om 13:51, 8-01-2006

Bovendien beperkt Chello je tot slechts één computer-aansluiting en ADSL niet (is wel te omzeilen, maar toch...).
Kortom : ADSL !

Misschien theoretisch maar in de praktijk absoluut niet, ik heb een 5 computer-netwerk aan Chello gehad en een vriend heeft nu 2 mac's en een pleecee via een cheapo router aan een Chello connectie hangen. Die heb ik voor hem geïnstalleerd en het werkte gewoon plug and play. [/news]

Voor ons een eitje, maar voor de doorsnee gebruiker volledige wartaal.
Denk jij dat een leek die eerst slechts één computer had zelf weet hoe hij via de UPC site het MAC-adres van zijn multi-pc router moet doorgeven, zodat ie met meerdere computers kan internetten ?
Dat gezeur heb je met ADSL niet.
Nogmaals , het maakt mij echt geen f^&$(@ uit wat de vraagsteller gaat gebruiken : ik gebruik ook Chello en het werkt goed, maar ik vertel slechts de minder goede verhalen en ervaringen die ik ook ken van Chello. Over ADSL hoor je nu eenmaal minder gezeur.

Mac-musician
Kabel of adsl
8 januari 2006 - 23:55    reactie #12
geplaatst door: oogappel
Huh? Ik weet niet waar je het over hebt, in mijn gevallen was het gewoon inprikken,
alles op DCHP zetten en gaan met die banaan!  :dozingoff: Zoals ik zei: Plug & play!

En met mijn Demon ADSL account van 2 jaar geleden had ik dan weer wel last van dat
MAC-gezeur.. Ik denk dat je wel rustig kunt stellen dat zowel jouw kant als mijn kant
subjectief zijn..

Kabel of adsl
9 januari 2006 - 00:31    reactie #13
geplaatst door: arjan
Bij Chello moeten nieuwe modems (het MAC-adres van de primaire ethernetkaart) éénmalig aangemeld worden. Dit gebeurt veelal automatisch. Instructie staat op bijgeleverde papieren. Je kunt ook zelf een (ander) MAC-adres opgeven als je een router hebt.
Vanaf Classic is het toegestaan met een router te werken. Deze worden echter niet ondersteund door Chello; er zit geen support van de helpdesk op.
Een router waarvan het MAC-adres te 'spoofen' is, is het gemakkelijkst. Neem het MAC-adres van de primaire ethernetkaart over en alles moet probleemloos verder gaan. Apple airportstations zijn lastig(er, of niet) te spoofen. Mijn Express zit met een UTP-kabeltje aan de Draytek router. Werkt probleemloos.
Nadeel van Chello is nog steeds de matige bereikbaarheid van de helpdesk (Rotterdam) en het bijna volledige gebrek aan Applekennis. Als je geluk hebt tref je wél iemand die kennis van Apple heeft.
Ik heb een jaar of vijf Classic (2x Apple, 2x PC) en eigenlijk gaat dit min of meer probleemloos. Wel eens wat storingen of downtime, maar niet opvallend veel of langdurig. Vanwege het gebrek aan Applekennis en het niet volledig kunnen gebruiken van hetgeen Chello aanbiedt (muziekdownloads, hulpprogramma's; Windows only) geef ik Chello een 7,5.
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 01:09    reactie #14
geplaatst door: lector
Mijn broer zit bij Planet en heeft goede ervaringen met hun Apple kennis.
Ik heb geen ADSL maar glasvezel; als ik problemen heb, dan zijn er
hier op het forum zat draadjes die dit kunnen oplossen.
Ik zou dus gaan voor een aanbieding op ADSL gebied en na een
tijdje weer overstappen op een andere aanbieding.   :thumbs-up:

(Bewerkt door lector om 1:09, 9-01-2006)

Kabel of adsl
9 januari 2006 - 08:51    reactie #15
geplaatst door: JH

Citaat
oogappel om 23:55, 8-01-2006
Huh? Ik weet niet waar je het over hebt, in mijn gevallen was het gewoon inprikken.

Zie tevens reactie van arjan....(handmatig MAC-adres aanmelden, geen support voor meerdere pc's, slechte helpdesk, slechte Apple-kennis, etc...)
En toch zit ik zelf nog bij Chello, ongelooflijk, he...?

Maar laat maar rusten dit topic, we worden het toch niet eens..... :woot:

Mac-musician
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 10:40    reactie #16
geplaatst door: Stan van den Hark
@JAz86

Heb je een airportkaart in je PB-tje? Dan zou ik eerst eens kijken of 1 van je buren de boel lekker open heeft staan.
Goedkoper kan niet!!
(maar je mag natuurlijk dan ook niet zeuren als het eens een keer niet werkt.) :music:

Give me coffee and no one gets hurt !
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 10:44    reactie #17
geplaatst door: JaZ86

Wat denk je nou zelf, dit was het eerste wat ik probeerde toen ik daar voor het eerst kwam, en toen woonde ik er nog niet eens!  :devil: Ben de hele flat al afgegaan trouwens, zonder succes.
Ik ga in ieder geval even rond kijken en zowiezo eerst deze maand maar eens financieel overleven  :cheesy:

Klein vraagje nog: kan je wel zomaar adsl nemen, zonder dat je een bestaande telefoonlijn hebt?! Ik heb wel een aansluiting, maar nog niks van een abbonement en heb daar ook geen behoefte aan.. Hetzelfde geldt ook wel voor kabelinternet en de tv-kabel?

even a king's riches can not buy time
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 11:11    reactie #18
geplaatst door: JOR
JH gemakzucht! :sneaky2:
MacBook Air, Mac mini, iMac, iPad, iPhone 8 plus
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 11:16    reactie #19
geplaatst door: mvdg
@JaZ86:

Bij sommige providers kun je adsl aanvragen zonder langs KPN te moeten. Je betaalt dan wel 10 euro per maand extra (dat moet de provider aan KPN geven voor het gebruik van de lijn) maar je hoeft dan niet eerst bij KPN een abo aan te vragen (met bijbehorende aanvraagkosten) en daarna de adsl aan te vragen.

In de online aanvraagprocedure kom je het wel tegen. Als je de keuze hebt 'analoog / isdn / geen telefoon' dan heb je met zo'n provider te maken. Ik heb net een aansluiting gekregen van Tiscali, daar kon dit in ieder geval!

Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 11:18    reactie #20
geplaatst door: JaZ86
ok, dus als ik voor adsl ga, komen er in ieder geval nog kosten bij? Is het dan niet verstandiger om dan gewoon voor kabel te gaan?
even a king's riches can not buy time
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 11:20    reactie #21
geplaatst door: Robby
Kijk eens bij     speedlinq.nl   goedkoop en snel alleen een dure helpdesk, die je waarschijnlijk niet nodig hebt.
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 11:27    reactie #22
geplaatst door: mvdg
Ik heb kabel (Casema) en adsl vergeleken, bij mij was de conclusie dat adsl (met een tientje "doorgeschoven" KPN kosten) toch de betere keuze was. Ook omdat Casema erg onoverzichtelijk was qua kosten vond ik. Nergens een totaalprijs te zien voor abonnement, tv, telefoon etc. Alleen allemaal losse prijzen. Dat vond ik niet duidelijk. En bij hogere snelheden wordt kabel al snel duurder dan adsl. Maar het hangt uiteindelijk natuurlijk vooral af van wat je wilt! Bepaal welke snelheid je ongeveer wilt en vergelijk dan de mogelijkheden, zou ik zeggen!
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Kabel of adsl
9 januari 2006 - 13:53    reactie #23
geplaatst door: Florrie C Snorring
misschien nog een overweging: je zegt dat je een kamer hebt, dat zal misschien wel inhouden dat je in de komende jaren regelmatig gaat verhuizen, mijn ervaring is dat je dan met de KPN iets beter af bent dan UPC - Chello. Dat kan je een enorme rompslomp met nieuwe adressen, afgesloten aansluitingen, foute facturen naar oude adressen enzo besparen.
Mac Pro (2012) Quad Core 3,2 GHz - 12GB RAM - 120 & 250 GB SSD, 2x 1 TB & 2 TB Mac OS X 10.9.x
MacBook white - 2.0 GHz - 2 GB RAM Mac OS X 10.6.8
iPhone 5s 32GB iPad Air 2 64 GB iOS 9.x Apple TV3
Kabel of adsl
12 januari 2006 - 15:30    reactie #24
geplaatst door: ernst
ff iets anders als het mag:

iemand die ik ken heeft kabel en een Mac en PC thuis staan. Hij heeft de ballen verstand van hoe een eigen netwerk te maken en om af en toe op beide computers te kunnen internetten trekt hij de ethernetkabel eruit,reset hij zijn modem en plugged hem dan weer in de andere computer om te kunnen internetten. Het schijnt dat UPC het verboden heeft om meerdere aansluitingen te hebben op 1 particuliere lijn. Is er een mogelijkheid om 2 computers wel draaiend te krijgen om 1 abonnement en zo ja, wat moet hij kopen (soort router..en als het kan een goedkope) en moet hij evt iets tweaken.
Graag een wat uitgebreide uitleg want zoals ik al eerder zei: Hij heeft er de ballen verstand van als het gaat om zelf iets te configureren.

Dank alvast :wink:

pm's worden niet gelezen,e-mail wel.
06-08-2004 +  14-10-2009