LaCie externe harde schijf voor website e.d.?
22 februari 2009 - 18:48   
geplaatst door: Jasper112
Ik denk erover om over een paar maanden een externe schijf 1TB van LaCie te kopen (http://www.lacie.com/nl/products/product.htm?pid=11090).

Maar daarover heb ik een paar vragen:
1 - Als het goed is kun je er dus een website op zetten (meerdere natuurlijk) en kun je ermee grote bestanden van de ene naar de andere computer krijgen met behulp van ftp. Maar kun je dan gewoon CyberDuck gebruiken om erop in te loggen. Maar hoe kom je dan aan de inloggegevens? Moet je die invoeren bij de installatie van de schijf?

2 - Kun je ook zorgen dat de mensen waarnaar je het grote bestand wilt sturen, alleen maar op een bepaald deel kunnen inloggen en zo ja: regel je dat dan ook in CyberDuck of komt de Drive met een programma waarmee je dat kunt regelen?

3 - Als je een website erop wilt zetten, hoe werkt dat dan met domeinnamen e.d. Klopt het dat je dan alleen maar een domeinnaam en evt. e-mailpakket bij bijv. MijnDomein hoeft aan te vragen en de domein dan op een gegeven moment kunt linken aan de drive of hoeft dat zelfs niet?

Weet iemand de antwoorden op (een van) deze vragen?

Met vriendelijke groeten,
Jasper112
LaCie externe harde schijf voor website e.d.?
22 februari 2009 - 18:57    reactie #1
geplaatst door: MacFrankie
Het is een Ethernet schijf, dus via het netwerk benaderbaar. Daarbij worden alleen de OS X / Windows LAN file systemen ondersteund, plus FTP, UPnP en iTunes.

"Van buitenaf" is de schijf alleen middels FTP benaderbaar. De toegang daartoe zul je op de LaCie moeten instellen.

Websites worden opgehaald middels het http protocol. Op je Macis wel een http-server aanwezig, op de LaCie niet.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
LaCie externe harde schijf voor website e.d.?
22 februari 2009 - 19:00    reactie #2
geplaatst door: Jasper112
En kun je wel een schijf kopen met wel een HTTP-protocol erop of kun je het erop installeren?

EDIT: Deze wellicht: http://www.lacie.com/nl/products/product.htm?pid=11137

(Bewerkt door Jasper112 om 19:09, 22-02-2009)

Met vriendelijke groeten,
Jasper112
LaCie externe harde schijf voor website e.d.?
25 februari 2009 - 15:54    reactie #3
geplaatst door: Jasper112
Iemand?
Met vriendelijke groeten,
Jasper112
LaCie externe harde schijf voor website e.d.?
25 februari 2009 - 16:19    reactie #4
geplaatst door: pdkl
Kijk eens op tweakers: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1226678 daar staat een goed overzicht en wellicht aanleiding nog verder te kijken.
MacBookPro 2.4 GHz Intel, 4GB, Mac OS X 10.6
iMac 1.8 GHz Intel, 2GB, Mac OS X 10.6
LaCie externe harde schijf voor website e.d.?
25 februari 2009 - 16:33    reactie #5
geplaatst door: mvdg
Voor websites zou ik zoiets niet gebruiken. Daar zijn genoeg goedkope alternatieven voor. Zelfs al heb je een schijf die HTTP kan serveren, dan nog mis je een heleboel functionaliteit. Je kunt bijvoorbeeld geen scripts uitvoeren wat op een webserver wel kan. En het is natuurlijk een veiligheidsrisico om mensen binnen te laten via je internetverbinding.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
LaCie externe harde schijf voor website e.d.?
25 februari 2009 - 16:37    reactie #6
geplaatst door: MarcOSX
1. Je kunt er de data van een website opzetten, maar het is geen web-server. Die zou je op een computer ergens in je netwerk kunnen configureren. De webserver die op de Lacie zit is alleen voor het beheer van het apparaat zelf. Je kunt 2 accounts aanmaken (in ieder geval op de mijne, ik heb de 500 GB versie). Aangezien je die zelf maakt kun je ook zelf de passworden bepalen.

2.
Het ene account kan overal bij. Het andere account heeft beperkte rechten. Het hangt van de lokatie van een bestand op de disk af of iemand erbij kan of niet. Je kunt dus NIET meer dan 2 accounts maken en al die accounts onafhakelijk van elkaar configureren! Wil je dus bestanden aan 2 verschillende mensen aanbieden dan zien ze elkaars bestand.

3. Dat kan je dus niet alleen met deze drive.