Heeft iemand enig idee wat ik zou kunnen doen om de data te redden?
Maar zijn er geen bedrijven die ook externe voedingen aanbieden, die hopelijk dan wel van een goede kwaliteit zijn?
Of maakt elke HD-fabrikant (express) zijn eigen voedingen?
(Ik heb bij drie LaCies vier nieuwe voedingen gekregen, en die waren ook nodig: 100% uitval!)
Doet de Lacie HD het wel met de voeding van de Quadra?Zo ja is je probleem met een nieuwe voeding verholpen!Wel even kijken of ze het zelfde zijn maar volgens de info Lacie geeft alleen het gebruik van een lichter voeding problemen.
Duikt een andere vraag op; heb je niet per ongeluk de voedingen verwisselt?
@Kaya: Na mijn 3e probleem met een LaCie schijf, ben ik echt overgegaan op een ander merk. Inderdaad: de voeding is het zwakke punt. Maar al vervang je die, het probleem doet zich onvoorspelbaar toch weer een keer voor, en juist die onvoorspelbaarheid wil je in dit geval voorkomen (in mijn geval veel Gb's aan gedeelde bestanden en betrouwbare backups, zonder er omkijken naar te hebben)
Ik heb de harde schijven uit de LaCie's, (in mijn geval Maxtor SATA schijven) in een andere lege behuizing geplaatst, draait nu prima.
Erik.
- Standable, convenient and Trendy Design- eSATA or USB host to Dual 2.5/ 3.5 SATA drive- Compliant with USB 2.0 Specifications- Running on eSATA to SATA HDD and fulfill USB Input function simultaneously- Supports all 2.5"/3.5" SATA Hard Disk Drive of any capacity- Supports eSATA transfer, USB 2.0 transfer speed up to 480Mbps- One Touch backup function- Plugs and plays and is hot-swappable- Power LED indicator- Support Windows XP/98/2000/Vista/ME/98SE/Mac- Package contents:- 1 x Universal AC Adapter (100-240V 50/60HZ)- 1 x CD Driver- 1 x English User's Manual- 1 x USB Cable- 1 x Power Cord
Voordelen :* Schijven zijn makkelijk te verwisselen en op te bergen in bijv. de kluis.* Tevens een USB Hub voor 4 apparaten.
Nadeel :* Geen sluimerstand waardoor je dus altijd zelf je docking station aan en uit moet zetten.
Off topic ; kan iemand mij vertellen hoe ik foto's kan verkleinen ? Welke code moet ik gebruiken tussen [img] en [/img} ?
bertvanderveen om 16:57, 26-02-2010Wat je moet doen (en dat werkt!): Geef via de website door dat de voeding van de LaCie die je het laatst hebt gekocht het niet meer doet. Daar zit dus garantie op. Je krijgt een nieuwe, gratis, binnen een paar dagen.
3DGuy om 17:00, 26-02-2010@KayaDoet de Lacie HD het wel met de voeding van de Quadra?Zo ja is je probleem met een nieuwe voeding verholpen!Wel even kijken of ze het zelfde zijn maar volgens de info Lacie geeft alleen het gebruik van een lichter voeding problemen. Duikt een andere vraag op; heb je niet per ongeluk de voedingen verwisselt?
Erk E om 20:09, 26-02-2010@bertvanderveen: wat een sneaky oplossing, maar niet gek @Kaya: Na mijn 3e probleem met een LaCie schijf, ben ik echt overgegaan op een ander merk. Inderdaad: de voeding is het zwakke punt. Maar al vervang je die, het probleem doet zich onvoorspelbaar toch weer een keer voor, en juist die onvoorspelbaarheid wil je in dit geval voorkomen (in mijn geval veel Gb's aan gedeelde bestanden en betrouwbare backups, zonder er omkijken naar te hebben)Ik heb de harde schijven uit de LaCie's, (in mijn geval Maxtor SATA schijven) in een andere lege behuizing geplaatst, draait nu prima. Erik.
@ Erik E: Waar haal je zo'n lege behuizing? Is daar ook nog veel (kwaliteits)verschil in?
3DGuy om 17:00, 26-02-2010@KayaDoet de Lacie HD het wel met de voeding van de Quadra?Zo ja is je probleem met een nieuwe voeding verholpen!
Doet de Lacie HD het wel met de voeding van de Quadra?Zo ja is je probleem met een nieuwe voeding verholpen!
Bedankt nog voor de links Zo'n voeding voor de 500Gb komt toch ff op 45 euri voor je m thuis hebt... Ga toch eerst maar eens op zoek naar een nieuwe behuizing denk ik, volgens mij goedkoper en zekerder als ik het zo lees.
Iedereen overigens bedankt voor de reacties!
Het spijt me, maar dit is alles dat ik kan doen voor je. Met vriendelijke groet, Sam"
De disk is van 27 juli 2007...Ach, als ik zo ff op internet lees dan is dat nog een hele leeftijd, die voedingen van LaCie gaan normaliter niet zo lang mee geloof ik
Okee dan, ook voor mij geen LaCie meer, dus op zoek naar iets anders.
ik begrijp nu pas dat er een langere garantie van 2 jaar geldt. dat heben ze mij niet verteld. de porsches zijn nog geen 2 jaar oud en daar had ik dus vervangende voedingen vor kunnen krijgen als ik dat eerder geweten had. maar ja ik heb alleen het serienummer van de oudere D2 opgegeven. het ging mij om het type voeding tenslotte.
inmiddels heb ik de schijven uit de behuizingen gehaald. die doen het nog prima in een sata-dock. ik moet alleen nog kastje vinden voor de pata-schijf uit de D2.
jammer toch dat zo'n bedrijf zijn goede naam te grabbel gooit door absoluut ontoereikend te reageren op een duidelijk inferieur produkt. 1 rotte appel in de mand ...
(Bewerkt door MackerJack om 7:59, 28-02-2010)
Ben ook zoekende naar een andere externe harddisk (of NAS) als vervanger, maar kan nog geen keuze maken...Ieder advies/gedachte is welkom.
LaCie is kwalitatief inderdaad de laatste jaren hard achteruit gegaan, zonde
Ik heb nu iig 1 Packard Bell Carbon 1 Tb besteld, toch eens kijken of ik toe kan met usb snelheid (max 480 Mbit/sec). Alle schijven die ik tot nu toe heb gevonden met frewire zijn dubbel zo duur.Ik heb er nog twee nodig, maar daar is niet echt heel veel spoed bij (hoop ik).
Ik heb overigens ook nog een Lacie staan en deze doet het gewoon perfect. Deze schijf is al een stuk ouder dan 2 jaar, maar nooit problemen mee gehad. Misschien gebruikten ze toen kwalitatief betere onderdelen.
Schrijnie om 21:24, 26-02-2010Ik heb de volgende docking station gekocht voor 31,50 euro :- Standable, convenient and Trendy Design- eSATA or USB host to Dual 2.5/ 3.5 SATA drive- Compliant with USB 2.0 Specifications- Running on eSATA to SATA HDD and fulfill USB Input function simultaneously- Supports all 2.5"/3.5" SATA Hard Disk Drive of any capacity- Supports eSATA transfer, USB 2.0 transfer speed up to 480Mbps- One Touch backup function- Plugs and plays and is hot-swappable- Power LED indicator- Support Windows XP/98/2000/Vista/ME/98SE/Mac- Package contents:- 1 x Universal AC Adapter (100-240V 50/60HZ)- 1 x CD Driver- 1 x English User's Manual- 1 x USB Cable- 1 x Power Cord
(Een idee voor zoekmachines-ontwikkelaars: een knop waar mee je in een keer al dat soort onzin eruit kunt filteren)
G Force om 1:44, 20-03-2010Ik heb overigens ook nog een Lacie staan en deze doet het gewoon perfect. Deze schijf is al een stuk ouder dan 2 jaar, maar nooit problemen mee gehad. Misschien gebruikten ze toen kwalitatief betere onderdelen.
Mijn Lacie die net stuk ging was 2 jaar en 5 maanden... Ik wil je niet ontmoedigen maar zorg dat op die schijf geen unieke dingen staan (zoals bij mijn mijn gecategoriseerd fotoarchief... :S)Heb net een Packard bell aan mijn macje gehangen, weet ook meteen weer waarom ik per se firewire wilde... hoe doe je dat met 4 schijven?? Firewire kun je doorlussen maar usb dus niet...En hij zou mac compatible moeten zijn, er staat een 'click me MAC.htm' bestandje op maar er gebeurt niets als ik dat aanlik. Goed begin is het halve werk, BAAL nu alweer dat ik voor een niet professioneel product heb gekozen.Tjonge het is toch niet normaal dat het zo moeilijk is om gewoon een werkend product te kopen wat makkelijk verkrijgbaar is en niet al je werktijd opslokt!
Okee. met de hand kiezen voor openen in Safari levert iets op: een handleiding voor gebruik met een windows pc... die begint met 'Plaats de meegeleverde CD' - die niet is meegeleverd...
Hoera voor Packard Bell! In de container ermee. Weer een bedrijf wat zijn zaken niet voor elkaar heeft.Ben verder niet teleurgesteld hoor, valt best mee... NOT.
(Bewerkt door Kaya om 12:34, 21-03-2010)
(Bewerkt door Kaya om 12:43, 21-03-2010)
G Force om 1:44, 20-03-2010Of kijk even op de pricewatch van tweakers dan heb je meteen (ik heb het filter toegepast) een overzicht van 3,5" Western Digital externe schijven met FireWire. Dan zie je ook meteen de 20+ winkels die ze verkopen en de prijzen (ongeveer 220 voor 2TB met alle denkbare aansluitingen namelijk eSATA, Firewire 400, 2x Firewire 800, USB 2.0 en 5 jaar garantie).