geplaatst door: Noel Theunissen
Goedemorgen,

Tot gisteren had ik een feilloos werkend WiFi netwerk, had!!
Totdat ik ben beginnen te prutsen,
ik wilde namelijk een zg. gastnetwerk aanmaken
als extra netwerk, gewoon om eens te proberen.
Om een lang verhaal kort te maken,
Uiteindelijk heb ik in het Airport-configuratieprogramma/Basisstation/Zet standaard instellingen terug uitgevoerd.
Daarna heb ik weer een nieuw netwerk aangemaakt met exact dezelfde naam, instellingen en wachtwoord als het oude vertrouwde netwerk
Achtereenvolgens met het ww verbinding gemaakt naar de Time Capsule via mijn iMac, iPhone, MacBook, geen probleem alles werkt...!
Behalve mijn oude PowerBook G4 (10.5.8), mijn trouwe buddy die het altijd deed komt nu niet meer op het Airport netwerk, telkens als ik het goede ww invul krijg ik een melding "verbinding mislukt"
Ik heb het idee dat het aan de beveiliging WPA2 ligt (te modern voor PB G4).
Heeft iemand misschien een idee?
Kan ik wellicht vanaf Time Machine de oude instellingen van Time Capsule terugzetten?

Alvast bedankt, groet Noël
:confused:

PowerBook G4 krijgt geen verbinding met AirPort Time Capsule
24 februari 2013 - 14:50    reactie #1
geplaatst door: Flix
Ik denk dat jij correct denkt! :smile:

Ik weet ook van problemen met oudere Mac's i.c.m. het WPA protocol. Ondanks AirPort-kaart firmware-update's die een WPA ondersteuning beloven, heb ik er ook (onoplosbare) problemen met een Mac G4 mee gehad.

Work around: een WiFi usb dongle voor twee tientjes aanschaffen.

(Bewerkt door Flix om 14:58, 24-02-2013)

PowerBook G4 krijgt geen verbinding met AirPort Time Capsule
24 februari 2013 - 14:52    reactie #2
geplaatst door: NicoJ
Die TimeMachine oplossing lijkt mij de beste.
PowerBook G4 krijgt geen verbinding met AirPort Time Capsule
24 februari 2013 - 15:01    reactie #3
geplaatst door: jaco123
Mijn PowerBook G4 heeft nooit problemen met WPA2, dus zeker niet elke PowerBook G4 heeft problemen met WPA2.

Soms heeft mijn Powerbook G4 nog wel problemen met Airport, maar dat is als hij een poos uit heeft gestaan, dan is hij de datum/tijd kwijt (staat dan ergens in 2001) en dan krijg ik geen verbinding met Airport. Als ik met de hand de datum (nou ja, minimaal het jaar, als ik eenmaal netwerk hebt sync't hij met een tijdserver) goed zet dan krijg ik daarna weer wel contact met Airport.

PowerBook G4 krijgt geen verbinding met AirPort Time Capsule
24 februari 2013 - 15:02    reactie #4
geplaatst door: Flix
Ik zou niet weten hoe dat dan zou moeten. (edit: reactie op NicoJ)

Maar om te beginnen moet je even de beveiliging (WPA, etc) van de TC uitzetten. Er kunnen ook nog andere zaken meespelen, dus dat moeten we gaan deduceren.

(Bewerkt door Flix om 15:03, 24-02-2013)

PowerBook G4 krijgt geen verbinding met AirPort Time Capsule
27 februari 2013 - 16:29    reactie #5
geplaatst door: Noel Theunissen
Bedankt allemaal,
De verbinding is weer hersteld.
De oplossing is even doeltreffend als eenvoudig.
In het hulpprogramma "Sleutelhangertoegang" heb ik bij het onderdeel "Wachtwoorden" een 5-tal (?!) Airport-schijfwachtwoorden die verwezen naar mijn Time Capsule verwijderd.
Daarna met het bestaande wachtwoord verbinding gemaakt naar mijn Time Capsule en... zucht gelukt!
Geen gezeur meer over een ongeldig wachtwoord.
De beveiliging WPA/WPA2 persoonlijk heb ik onveranderd gelaten.

Rob bedankt voor de tip.
Mijn PowerBook reutelt (24u/7d) weer als vanouds op de keukentafel.

Groet Noël  

:biggrin: