Internetproblemen MacBook
16 april 2012 - 23:14   
geplaatst door: currentratio
Hallo mensen,

Ik zit met een probleem, waarvan ik dacht dat ik het adhv eerdere topics op kon lossen, maar dit bleek vooralsnog niet mogelijk. Ik zal hieronder proberen een zo goed mogelijke omschrijving te geven van het probleem en de situatie.

Mijn internet (van provider Ziggo) gaat al een tijdje zeer traag. Zowel sites inladen als video's/muziek streamen gaat zo langzaam dat het echt irritant wordt. Ik dacht dat het lag aan mijn computer, ik had hem een paar maanden geleden 1 jaar, dus dacht ik: reservekopie maken en helemaal op nieuw installeren, inclusief schijf wissen (nullen overschrijven). Vrij radicaal, I know, maar zachte heelmeesters maken stinkende wonden.

Enfin, ik heb snow leopard opnieuw geïnstalleerd vanaf de installatieschijf, applicatie cd gedraaid, daarna alle updates binnengehaald en mijn reservekopie teruggezet. Probleem opgelost, zo leek het. Een week lang had ik nergens last van en alle downloads en streams gingen goed en snel. Een week later begon het hele plaatje weer opnieuw. Omdat ik geen zin heb om elke week mijn computer te rebooten ging ik op fora zoeken wat de oorzaak kon zijn en kwam een twee duidelijke en potentiële oorzaken tegen: malware of problemen met dnsserver.

Omdat ik best dom ben met computers heb ik erg mijn best gedaan om uit te zoeken hoe ik het kan verhelpen. Uiteindelijk heb ik geprobeerd om de dnsservers van opendns toe te voegen. Ik las meerdere topics waarin werd verteld dat dit in vele gevallen helpt. Je raadt het al: bij mij dus niet. Daarna las ik dat er een trojan horse rondgaat. Ook hier heb ik allerlei checks op uitgevoerd en gelukkig heb ik dat ook niet.

Maar wat kan het dan wel zijn? Ik dacht in eerste instantie dat het aan Ziggo lag, maar mijn twee huisgenoten (beiden hebben een windowscomputer) hebben nergens last van.

Echter, als ik bij mijn vriendin ben (UPC) heb ik nergens last van en speert het internet. Ook bij mijn ouders thuis en bij vrienden doet internet het prima. Zou het kunnen dat mijn computer in combinatie met onze router precies een mismatch is? Ik vind het maar raar, want had eerder nergens last van.

Ik ben overigens op Lion overgegaan afgelopen week, om te proberen of dit zou helpen. Hierbij weer hetzelfde verhaal als toen ik had gereboot: 3 dagen snel internet en daarna zakte het weer helemaal af.

Af en toe heeft hij nog een kleine opleving, dat er toch ineens muziek op spotify kan worden gestreamd, of een filmpje op uitzendinggemist, maar daarna zakt hij weer in. De verbindingssnelheid fluctueert dus eigenlijk, maar in 90 procent van de gevallen is hij langzaam. Speedtest.nl beaamt dit, want als ik merk dat hij sneller is en een speedcheck doe krijg ik een redelijke uitslag en in slechte gevallen (net het slechtste geval ooit meegemaakt) 60 kbps tot 1mbps.

Weet iemand wat de oorzaak hiervan zou kunnen zijn? Ik word er namelijk helemaal gek van en die 60 kbps is de reden dat ik maar een topic plemp, want ik weet het ook niet meer. Ik hoop overigens dat ik duidelijk ben geweest.

Alvast bedankt.

Specs:

Macbook 7,1 (13 inch - medio 2010)
2,4 Ghz
2 GB RAM
OS X Lion

Internetproblemen MacBook
16 april 2012 - 23:22    reactie #1
geplaatst door: DomP
Sluit m eens met een draadje aan op het modem en draai speedtest dan. Misschien is het signaal in je huis te zwak
Blow your mind, smoke gunpowder
Internetproblemen MacBook
17 april 2012 - 00:12    reactie #2
geplaatst door: currentratio
Grappig detail: iemand in de buurt heeft zijn netwerk niet beveiligd. Bij wijze van test (niet helemaal netjes) parasiteer ik even en alles gaat vlotjes. Dus ik neem bij deze aan dat het echt aan mijn provider ligt en niet aan mijn macbook. Hoewel het vreemd blijft dat de windows computers in huis wel snel gaan op ziggo...
Internetproblemen MacBook
17 april 2012 - 09:54    reactie #3
geplaatst door: Iphonefan123
welke router heb je....zit daar al nieuwste firmware op?

blaast de buurman niet zijn draadloze signaal over het zelfde kanaal?

sluit hem eens bedraad aan?

kan je lezen?

javascript:emoticon(':blink:')

sja wat zal ik zeggen
(  mac mini 5.1  airport express v3  airport extreme v5 airport extreme v6  iphone 7  iPad air 2  apple tv3)
Internetproblemen MacBook
17 april 2012 - 16:26    reactie #4
geplaatst door: currentratio
Ja ik kan lezen, maar heb op dit moment geen beschikking tot een ethernetkabel.. Iets met einde van de maand, studenten en bonen uit blik. Aan het einde van de week maar even zo'n kabeltje kopen.