En dit kreeg ik van Canon terug:
"Hierbij vindt u de nodige informatie om het probleem op te lossen.
Hierbij kunnen wij u meedelen dat het niet mogelijk is om een samengebruik in een Netwerk met Apple en Windows systeem.
Wij betreuren dat u eerder verkeerde informatie is toegestuurd.
Helaas hebben wij geen passende oplossing voor uw probleem."
Allereerst: het beroerde Nederlands. Ten tweede: de tegenstrijdigheid: "hierbij .. op te lossen" en tot slot: "geen passende oplossing".
Maar er is helemaal geen sprake van een Apple en Windows netwerk: op het moment van testen was er alleen een Mac aanwezig (de andere Mac via USB en uitgeschakeld).
Canon: het ligt niet aan de combinatie Mac en Windows, de Mac netwerk driver van de MP970 en de MP520 bevat fouten!
Waar mijn broek echt van af zakt is dat Canon het na twee mails meteen laat afweten en niet geinteresseerd is in log files of nadere informatie. "We hebben de hardware verkocht, [PIEP]
the customer" (bewerking: in mijn post stond absoluut geen PIEP, is een Macfreak feature)
Een ijskoude douche voor Canon aftersales! 
(Bewerkt door Sander de Jong om 11:05, 9-02-2008)