"DHCP wordt in IPv4 vaak gebruikt om de end-user van IP address te voorzien. In IPv6 is de standaard methode Stateless Autoconfiguration maar dit is in een service provider omgeving onveilig en heeft nog enkele andere praktische nadelen. Er is een nieuw DHCPv6 protocol voor IPv6, client voor PC omgeving bestaat (nibbler), alsook voor Unix (ISC), maar er is nog niets gevonden voor MacOS (behalve dan de Unix oplossing)."
Dus als iemand iets heeft, let me know.
Edit: @Backsping hieronder: Doh! Ik had al het gevoel dat ik iets over het hoofd zag
(Bewerkt door KJ om 9:23, 29-07-2009)
KJ om 8:05, 29-07-2009Het is ook nog een beetje onzinnig want wat moet je nu (op dit moment) met zoveel IP adresssen. IP6 is nu voornamelijk interessant voor ISP's.
Vitruvius om 21:31, 28-07-2009Vraagje van mijn neef (werkt als ISP R&D ingenieur)
Daarom waarschijnlijk..
defined om 2:24, 29-07-2009Geen verstand van ip4, 6 en dhcp protocollen,maar een google zoektocht op je trefwoorden geeft me dit resultaat http://forum.go6.net/viewtopic.php?t=553.
Inderdaad, dat is dus de 'Unix' oplossingalvast bedankt.
@KJ IPv6 had er eigenlijk al 5 jaar geleden moeten zijn (waar mijn neef toen ook al op hamerde), maar de ISP's vonden het toen niet nodig, nu is het wel 5 voor 12 en moet alles plotseling wel snel in orde komen
"Apple is now convinced of the necessity to support DHCPv6 on MacOS.DHCPv6 is slated for the next MacOS system following the 10.6 snow leopard release."
Voor een ervaren gebruiker/developper is het op dit moment mogelijk om die specifieke IPv6 die voor een ISP nodig is te configureren. Maar voor de gewone gebruiker is er op dit moment geen hapklare oplossing.