2 AirPort Express en 1 extreme connecten
21 juni 2013 - 19:25   
geplaatst door: FreddyG
Hallo allemaal,

Ik heb sinds kort een airport extreme gekocht, waarvan ik dacht dat het bereik verder zou komen als mijn vorige wifi router.
Vandaar dat ik gelijk maar 2x een express heb gekocht zodat ik ( dacht ik ) zeker wist dat ik overal in huis een goed signaal zou hebben.

Nu valt ook het signaal van de express erg tegen ( ik zit er nog geen 2 meter vanaf, maar ik houd niet meer dan 2 streepjes wifi signaal over en de mijn iphone ontvangt bijna niets ).

Ik heb het vermoeden dat het netwerk op een verkeerde manier wordt uitgebreid. Op het overzicht van het airport configuratie programma, staan beide expressen naast elkaar afgebeeld en niet onder elkaar.

Ik lees diverse dingen op het forum o.a. dat het wordt aanbevolen om kabels te trekken, echter gaat dat in dit huis echt niet lukken.

Wat is er mis met ons netwerk en wat kan ik doen om het te verbeteren?

Mvg Freddy

2 AirPort Express en 1 extreme connecten
24 juni 2013 - 20:54    reactie #1
geplaatst door: MacEvdZ
FreddyG al eens gedacht aan ethernet over het power net.

http://www.routercenter.nl/powerline-adapter-kopen

2 AirPort Express en 1 extreme connecten
30 juni 2013 - 20:37    reactie #2
geplaatst door: FreddyG
Ik heb hier wel eens overna gedacht, maar ik vind dat in dit geval geen oplossing.

Het zou immers via de website van apple gewoon moeten werken!
Bij de meterkast 1 extreme ( begin van het huis ) , halverwege het huis 1 express en aan het eind van het huis nog een express.

Nu sta ik vrijwel naast de laatste express ( en die is gewoon verbonden met het netwerk ) en het ontvangst is echt minimaal.

Kan het zo zijn, dat er een instelling fout staat?
Wie kan mij helpen?!

P.s. afgelopen week was de ontvangst opeens prima, ik keek daarna op de app ( airport configuratie ) toen zag ik beide expressen onder elkaar staan. ( het kan dus wel! ). Na verloop van tijd is hij vanzelf weer naast elkaar gaan staan en was de goede ontvangst weer weg.... Hoe kan ik dus instellen dat hij netjes onder elkaar blijft?

(Bewerkt door FreddyG om 20:41, 30-06-2013)

2 AirPort Express en 1 extreme connecten
30 juni 2013 - 20:56    reactie #3
geplaatst door: fred44nl
hoe heb je de expresses en de extreme ingesteld ??
want dat maakt een groot verschil.
heb je een modem mèt of zònder ingebouwde router ??
en hoe heb je alles aangesloten ??
d.w.z. mèt of zonder kabel.
 MacBook Air (2020) - 13" - i7 - 256 GB SSD -  Catalina
2 AirPort Express en 1 extreme connecten
30 juni 2013 - 20:58    reactie #4
geplaatst door: Esquare
Beide moeten op 'Breid netwerk uit' staan. Verder kun je er niet veel aan verprutsen eigenlijk.
Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
2 AirPort Express en 1 extreme connecten
30 juni 2013 - 21:17    reactie #5
geplaatst door: FreddyG
Ze staan allebei op breid draadloos netwerk uit.

Is er geen mogelijkheid om er voor te zorgen dat ze onder elkaar in het rijtje komen?

2 AirPort Express en 1 extreme connecten
30 juni 2013 - 21:49    reactie #6
geplaatst door: Esquare
Ik denk niet dat je dat kunt afdwingen: ze pikken wrsch gewoon het sterkste signaal op. In mijn situatie staan de beide Expressen op ongeveer dezelfde afstand (meter of 6) van het primaire basisstation (niet in dezelfde richting natuurlijk). Ze kiezen dan automatisch dat basisstation als bron van het netwerk en staan ook naast elkaar in Airport Utility.

In jouw geval kiest Express 1 blijkbaar soms het primaire basisstation, soms de andere Express als aanknopingspunt. Hoeveel afstand zit er tussen die dingen? En zitten er ook obstakels tussen (betonnen muren e.d)?

Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
2 AirPort Express en 1 extreme connecten
30 juni 2013 - 22:06    reactie #7
geplaatst door: speedyf
Je UPC of wat je ook mag hebben in NL , moet in bridgemode staan en geen wireless signaal uitzenden, want dat gaat conflicten geven.
WLAN op off.

Ik heb hier mijn TC in " create netwerk " staan en bridgemode off. Je moet n.l een nieuw Apple netwerk aanmaken en die ga je vervolgens uitbreiden.
Mijn AE staat in " extend network " en ook bridgemode off

Dan staan ze keurig onder elkaar in airport utility en werkt alles als een zonnetje.

Je Iphone is trouwens niet het beste meet instrument want waar ik met mijn Iphone 4 ook soms maar 2 streepjes heb, heeft mijn laptop vol ontvangst.

MBP - 15" RETINA Mojave -Iphone 11S - Mac Mini I5,16Gb Late 2012 - Mojave. 2xTimeCapsule 1 TB - Airport Express - 2x ATV3 1x ATV2 Jailbreak- Ipod nog wat...een groene.- Ipad air.