Airport Extreme een aanrader?
25 augustus 2007 - 09:09   
geplaatst door: Gerrit J
Ik kom heel veel onderwerpen tegen mbt de Airport Extreme maar kan nergens echt antwoord vinden...

Ik wil binnenkort een nieuwe 2.4 GHz iMac aanschaffen  :biggrin:  en dan de overstap naar draadloos internet maken met als basis m'n ADL Speedtouch modem en een nieuw te kopen router. Naast de Mac wil ik er ook graag m'n 1 jaar oude Dell laptop :blush: van m'n werk er probleemloos op kunnen "aansluiten".

Nu de vraag: welke router is het beste voor me? Bij YouMac in Eindhoven adviseerde men direct de nieuwe Airport Extreme maar ik kom veel matige reactie tegen op het forum en de prijs is fors (Eur 179,-). Is een betrouwbare router van bijv. Draytek een betere keuze?

Wie kan me helpen?

A dirty mind is a Mac forever
Airport Extreme een aanrader?
25 augustus 2007 - 19:42    reactie #1
geplaatst door: FvM
Over de prijs wil ik me niet uitlaten, dat is voor een ieder naar eigen inzicht (portemonnee....) maar de AE is wat mij betreft helemaal goed.
Airport Extreme een aanrader?
25 augustus 2007 - 20:20    reactie #2
geplaatst door: JJmac
Vanaf het begin geen problemen mee, doet gewoon wat het moet doen.
Ik gebruik maar 30% van m'n Mac, Maar dat is 30% meer dan Windows
Airport Extreme een aanrader?
25 augustus 2007 - 20:23    reactie #3
geplaatst door: Gerrit J
Twee tevreden reacties: hebben jullie ook ervaring met goedkopere varianten (niet Apple)? Al heb ik overigens best Eur 179,- over voor een probleemloos draadloos netwerk met een Apple smaakje...
A dirty mind is a Mac forever
Airport Extreme een aanrader?
25 augustus 2007 - 21:23    reactie #4
geplaatst door: iMakker
geen ervaring met een PC maar airport extreme werkt prima.
voorheen had ik 2 airports express nodig voor een huisje van 150m2
nu werkt 1 extreme probleemloos over 450m2
(laptop en imac hebben geen "n" standaard)
Switcher °17-05-2003
iMac 27" 5K - iPhone 12 Pro - iPad Pro - AppleTV 4K
Airport Extreme een aanrader?
26 augustus 2007 - 02:25    reactie #5
geplaatst door: Powerbooky
Heb zowel Airport Express als de nieuwe Airport Extreme. Beide doen het prima. Wat ik vooral zo fijn vind is de optie om meerdere configuratie profielen in de Airport te hebben. Vooral bij de Express is dat erg handig als je vaak op verschillende plekken een wifi net wil opbouwen. Dat ontbreekt bij LinkSys en andere merken erg vaak.

Het enige wat mist in de Airport doosjes, is een degelijk instelbare firewall. Om bijvoorbeeld adverteerders en Active-X zooi (voor Windows) buiten de deur te houden. En wat ook wel handig zou zijn; ingebouwd ADSL.

Maar verder prima. Vele malen beter dan de wifi doosjes van die pruts merken zoals SiteCOm en Sweex.

Zou zeggen... pak een Express als het lekker compact mag wezen. En anders gewoon die Extreme nemen.

Smart people usually do their things on a Mac!  | Mac mini 2009 | Mac mini 2014 ProxMox | Mac Pro 2008 | MacBook Pro 2019 | Mac mini M4 pro
Airport Extreme een aanrader?
26 augustus 2007 - 06:38    reactie #6
geplaatst door: Guus
Je hebt de positieve reactie over de Airports al maar je vroeg ook nog naar niet Apple alternatieven.

Tot voor een half jaar gebruikte ik naar volle tevredenheid een Linksys router achter het ADSL modem. Toen die er (na erg veel stof van de verbouwing) mee ophield heb ik weer een Linksys Wifi versie gekocht die het ook gewoon weer goed deed. Deed omdat kort daarna mijn Speedtouch 510 ADLS modem kapot ging en ik een Fritzbox met ingebouwde Wifi heb gekocht. De Linksys ligt momenteel dus werkeloos in de kast. Op de Fritzbox zijn de volgende apparaten aangesloten: de pc van mijn zoon via ethernetkabel, mijn iMac (Wifi), de zakelijke laptop (eerst Windows, nu MacBook met Bootcamp) (Wifi), mijn Palm TX (Wifi) en onze Brother All-in-one (Wifi) aangesloten. Ja het werkt dus ook gewoon met andere routers. Ik heb geen ervaring met Apple routers maar ben erg tevreden over mijn andere Apple spullen.

Met vriendelijke groet,

Guus

Een Apple is emotie...