pc thuis inloggen op MAC werk
2 januari 2007 - 20:20   
geplaatst door: Marijn Bosman
Ik wil vanaf thuis via mijn PC (windows XP) inloggen naar mijn werk. Daar heb ik een MAC staan. Deze staat via een router aangesloten op het internet. Over een tijdje komt er wel een server. heeft iemand een idee hoe ik dit moet doen?? Moet ik dat met een VPN verbinding doen?? Zo ja, hoe dan.
-
pc thuis inloggen op MAC werk
2 januari 2007 - 23:20    reactie #1
geplaatst door: Nicky
VPN kan, maar dat hangt af van de router (en instellingen ervan) op je werk. Het is wel het makkelijkste.
Als dat niet zo is dan zal de router op je werk de nodige poort(en) open moeten hebben. Op welke wijze wil je inloggen op de Mac? Filesharing, FTP, ssh, smb, ARD? Om maar wat te noemen. Bij ieder soort 'inloggen' hoort een bepaald poortnummer. Die poort moet i.h.a. zowel bij jou thuis als op het werk openstaan op de router/firewall. Uiteindelijk kan dat een heel gedoe zijn, ook omdat je dan maar per poort bij een enkele machine kunt.
VPN is veel makkelijker, dan is het net of je bent aangekoppeld aan het hele netwerk op je werk.

PS ARD is zoiets als TerminalServices (VNC) Hiermee kan je dus de andere machine overnemen.

(Bewerkt door Nicky om 23:21, 2-01-2007)

pc thuis inloggen op MAC werk
3 januari 2007 - 00:51    reactie #2
geplaatst door: caramba boy
Ipv VPN zou je ook een Remote Desktop achtig progje kunnen gebruiken. Deze is vanaf Mac naar Windows:
http://www.microsoft.com/mac/otherproducts/otherproducts.aspx?pid=remotedesktopclient

Omgekeerd zou ook mogelijk moeten zijn! Timbuktu for PC misschien?

pc thuis inloggen op MAC werk
3 januari 2007 - 11:24    reactie #3
geplaatst door: Nicky
Remote Desktop achtig progje = ARD (Apple Remote Desktop). Dit staat onder de systeemvoorkeuren -> Delen.
Dit moet dus op je werk aangezet worden, dan kan je thuis met Terminal Services, of een willekeurige VNC client de Mac op je werk besturen.

En, oh ja, op de beide routers/firewall moet dan wel poort 5900 open staan!

pc thuis inloggen op MAC werk
4 januari 2007 - 22:05    reactie #4
geplaatst door: Marijn Bosman
Oke, de FTP heb ik aangezet. Op mijn windows laptop heb ik het volgende gedaan:

Nieuwe verbinding
VPN verbinding geselecteerd
Bedrijfsnaam en IP adres ingevuld


Daarna krijg ik een nieuw venster waar ik de gebruikersnaam en Wachtwoord van mijn MAC heb ingevuld.


Maar nog krijg ik de melding:

Fout 800: Er kan geen VP-verbinding tot stand worden gebracht. De VPN-server is onbereikbaar of de beveiligingsparameters zijn voor deze verbinding niet correct ingesteld.


Wat doe ik nu nog fout?

-
pc thuis inloggen op MAC werk
4 januari 2007 - 22:10    reactie #5
geplaatst door: Nicky
Zoals ik al eerder had vermeld, moet de router op het werk hier wel op ingesteld zijn. Als het geen router is met VPN mogelijkheden dan gaat dat nimmer lukken en zal je de andere manier (met het openzetten van poorten op die router) moeten gebruiken.
pc thuis inloggen op MAC werk
4 januari 2007 - 22:12    reactie #6
geplaatst door: Marijn Bosman
Caramba, Als ik op die site kijk, zijn er zoveel dingen die ik kan downloaden, welke moet ik hebben en wat moet ik precies aanzetten op me werk/thuis...

THANKS!!!

-
pc thuis inloggen op MAC werk
4 januari 2007 - 22:13    reactie #7
geplaatst door: Marijn Bosman
Dank je Nikki, Ik ga op het werk kijken wat er ingesteld is
-
pc thuis inloggen op MAC werk
4 januari 2007 - 22:22    reactie #8
geplaatst door: Nicky
Klik op die site op Portforwarding en kies je merk en model router. Dan staat het allemaal uitgelegd
pc thuis inloggen op MAC werk
4 januari 2007 - 22:23    reactie #9
geplaatst door: Nicky
Voor het instellen van de router op je werk hangt het er van af wat je wil.
Laten we even uitgaan van een FTP verbinding met je mac op het werk:

Bij FTP hoort poort 21

- Zet op de router op het werk de portforwarding voor deze poort naar het ipnr dat je Mac heeft
- Zet op de mac in Systeemvoorkeuren->Delen->FTP toegang aan

- Gebruik thuis een FTP-programma om bestanden te up- en downloaden naar de Mac op het werk.

m.i. heb je niet zoveel aan FTP omdat je de FTP server op de Mac eerst nog wat extra zou moeten configureren voordat je toegang kunt krijgen tot andere mappen dan de dropbox in je home folder. Beter kan je dan ook kiezen voor Remote Access. Dat heeft poort 5900. Ook hiervoor geldt dat je op de Mac dat onder Delen aan kunt zetten. Wel moet je dan een account aanvinken dat daarvan gebruik mag maken en verschillende vinkjes zetten voor de dingen die je via ARD mag doen.

Op je PC heb je dan terminalservice nodig (volgens mij een betaald programma) of een willekeurige (gratis) VNC client die je via het net kunt downloaden. Ik ben verder niet zo thuis op de PC, maar is daar ook niet standaard zoiets als Remote Access?