Even een extra toelichting :
Het huidige netwerk bestaat uit 1 modem van Telenet en 2 airport expressen van de tweede generatie. De wifi werking van de Telenet modem heb ik uitgezet omdat 1 van de 2 Airport Expressen er aanhangt en voor het wifi signaal zorgt.
Ik heb de indruk dat de airport expressen hun beste tijd hebben gehad na jaren trouwe dienst. Het netwerk valt geregeld uit. Soms enkele seconden. Soms een minuut of langer. Ik werk trouwens nog op OS X 10.6.8 . Dus het zijn geen Yosemite perikelen.
Met een airport Extreme of Devolo dlan 1200 wifi ac beschik ik ineens over een ac netwerk.
De Devolo plugs overweeg ik omdat dan het het dataverkeer van de ene plug naar de andere plug over het elektriciteitsnetwerk gaat en dat dat misschien toch stabieler is dan alles wifi. Ik heb hier trouwens een 25 tal netwerken in de buurt die terug te vinden zijn in mijn netwerk overzicht. Dit moet toch een invloed hebben op gebied van interferentie enz
.
Was het ook niet zo dat wanneer een deel van het netwerk de ac standaard heeft (Airport Extreme) en een ander deel de n-standaard (de Airport Express) dat dan automatisch het netwerk wordt gedowngrade naar de laagste standaard, hier de n-standaard? Of is dat verleden tijd? Vroeger was dat echter toch het geval.