Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
6 maart 2013 - 15:04   
geplaatst door: maced
Hi,
heb me suf gezocht op diverse fora, kom er niet uit, en heb angst voor Terminal settings voor deze oplossing.

Wat zoek ik:
ik gebruik sharepoint bij een relatie. daar staan de zaken die ik moet lezen, en daar zet ik mijn input.

als ik op sharepoint moet, heb ik een ethernet/LAN kabel nodig. Het moment dat ik de ethernet kabel er in doe, heb ik geen email access meer. (mac mail). Ondanks dat wifi actief blijft.

ik zou dus graag willen dat ik op deze locatie, share point kan gebruiken, en ook mijn email account online is.

Wat heb ik gedaan?
ik heb in netwerk settings de ethernet verbinding boven de wifi gezet, en op die manier kan ik zonder wifi te stoppen, share point gebruiken.

Vraag is nu, kan ik er voor zorgen dat share point en mail beide verbonden blijven? Het zijn twee verschillende netwerken, het wifi netwerk heeft ook een andere IP reeks vergeleken met de IP reeks van het lan.

Ik gebruik share point alleen op deze locatie, dus ik had het ook geprobeerd om het met een netwerk locatie te doen, maar dat maakte niet uit.

ook de sudo route in terminal voor de ip reeks van de sharepoint site, maar dat werkt ook niet. kan ook niet de website route dwingen.

kortom, kan ik share point dwingen gebruik te maken van de ethernet kabel, en zorgen dat de rest gewoon naar wifi blijft kijken.

ik hoop dat iemand kan helpen.

gr.
Edwin

MacBook, powerbook, Imac
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
6 maart 2013 - 15:34    reactie #1
geplaatst door: ACSANL
Ja, dit kan.

Ik neem aan dat je met IP adressen naar de share point site gaat? Zo niet, dan kan je altijd nog de dns entry aanmaken in je /etc/hosts bestand:

nieuwe regel: ip_adres_share_point dns_naam


Stap 1 zorg ervoor dat wifi als primaire interface ingesteld staat. Ook zorg er voor dat op het ethernet netwerk je geen router of DNS hebt ingesteld.
Stap 2: Zorg ervoor dat je WiFi netwerk wel een DNS en een router heeft ingesteld. Hierdoor kan je gebruik maken van beide IP netwerken.

Wil je namelijk naar die specifieke website van de sharepoint, dan zal eerst de /etc/hosts geraadpleegd worden, en naar dat netwerk gaan.

Omdat je email gebruik wilt maken van je DNS server, en deze dan alleen op het Wifi netwerk ingesteld staat, zal daar het antwoord op gegeven worden.

Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
6 maart 2013 - 16:14    reactie #2
geplaatst door: maced
Dank voor je snelle reactie.

Moet bekennen dat ik bij mijn relatie niet de wifi en de ethernet instellingen kan beheersen. kan wel in mijn eigen macbook een extra DNS toevoegen.

beide netwerken maken gebruiken van een eigen DNS, en die liggen niet in dezelfde reeks.

wifi heeft IP reeks in de richting van 192.168 DNS zit in: 172.16
ethernet : zit in ip 10.65, en DNS in 213.46 en 10.64

Ik heb geen IP nummer van het sharepoint, alleen een url (is http:/sharepoint/XXXXX) moet inloggen met aparte username en password.

gr.
edwin

MacBook, powerbook, Imac
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
6 maart 2013 - 21:43    reactie #3
geplaatst door: jaco123
Als het alleen om die ene sharepoint-site gaat dan zou ik niet teveel met DNS gaan klooien, maar een fix voor dat ene netwerk maken. Dat doe je als volgt:

- Sluit eerst even alleen ethernet aan en wifi uit (dan werkte het toch?)
- Bepaal (met terminal, of Netwerkhulpprogramma als je meer van de GUI bent) het ip-adres dat bij de naam hoort (middels bijv. traceroute of ping krijg je het ip-adres te zien, lookup kan ook, maar die output is wat minder vriendelijk). Voor het voorbeeld neem ik even aan dat sharepoint het ip-adres 12.34.56.78 heeft
- Nu ga je vertellen dat de naam sharepoint bij dat ip-adres hoort (normaal doet DNS dat, maar het kan dus ook handmatig). Daarvoor moet je het bestand /etc/hosts aanpassen . Dat is een simpel tekst-bestand, waar je op een nieuwe regel eerst het ip-adres opneemt en daarachter (middels spaties gescheiden) de hostnaam, dus zoiets:
12.34.56.78     sharepoint

Dat opslaan en dan kan je wifi weer aan.

Je mac weet nu het ip-adres van sharepoint en omdat het twee verschillende netwerken zijn weet hij zelf welke netwerkkaart hij moet gebruiken voor de routering.

Succes!

Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
7 maart 2013 - 20:44    reactie #4
geplaatst door: het ModeratorTeam
van het ModeratorTeam Onderwerp verplaatst.
We hebben geen idee wat dit in 'Feedback op de MacFreak Website doet en dus naar een beter passend forum verplaatst.

Voortaan een beetje beter opletten bij het aanmaken van een nieuw draadje s.v.p.

met vriendelijke groet, het ModeratorTeam
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
8 maart 2013 - 15:37    reactie #5
geplaatst door: maced
Het werkt!

Dank voor de reacties, vandaag heb ik de etc/host aangepast,

Moest uiteindelijk toch met lookup doen, traceroute, and ping gaven aan dat sharepoint niet herkend werd.

Nu werkt het helemaal zoals ik het wil hebben.

Dank voor jullie hulp!

gr.
Edwin

MacBook, powerbook, Imac
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
11 maart 2013 - 09:00    reactie #6
geplaatst door: maced
Ahum, te vroeg gejuicht.

pagina komt niet naar boven (behalve dan als ik de ethernet verbinding boven de wifi schuif in netwerkvoorkeuren.

ook nog een add route geprobeerd op het ip nummer van de sharepoint naar de ethernet adapter, maar dat doet ie ook niet...


balen, had gehoopt dat het zou werken, en dacht even dat het zo was, maar helaas.

MacBook, powerbook, Imac
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
17 maart 2013 - 22:18    reactie #7
geplaatst door: Godfather
Kun je geen extra, derde DNS server invoeren onder de ethernet instellingen? Iets van Open DNS ofzo? Desnoods in een nieuwe locatie zodat je makkelijk kan wisselen per relatie?
Mac Pro '08 - iPad 16GB - iPhone 6 - Next Gen MB Pro
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
18 maart 2013 - 07:27    reactie #8
geplaatst door: Sypie
Ehm, wifi en ethernet tegelijkertijd wil toch helemaal niet? Op het moment dat de ethernetkabel ingeprikt wordt heeft deze meestal voorrang boven de wifi. Het is óf het een óf het ander toch?
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
18 maart 2013 - 09:49    reactie #9
geplaatst door: Godfather
Dat kun je instellen. Door de interfaces boven of onder elkaar te slepen in de netwerkvoorkeuren creëer je rangschikking.
Mac Pro '08 - iPad 16GB - iPhone 6 - Next Gen MB Pro
Share point via Ethernet, e-mail via Wi-Fi
18 maart 2013 - 11:31    reactie #10
geplaatst door: Flix
Je kunt inderdaad wel WiFi voor internet en gelijktijdig ethernet voor een verbinding met bv een server gebruiken. Het is dus niet het een of ander, maar alle twee.
Ligt het probleem van TS niet aan MS SharePoint zelf?