Slechte Wi-Fi MBP
29 oktober 2010 - 14:05   
geplaatst door: ikkezelluf
Siuatie hier in huis:

Beneden: iMac bedraad aangesloten op een TC die ernaast staat
1e verdieping: Airport Express, ingesteld als "breid netwerk uit"

Op de eerste verdieping is de slaapkamer van mijn jongste zoon die een witte Macbook heeft. Hij ondervind geen problemen.

Op zolder zit mijn oudste zoon met zijn MBP van nog geen jaar oud. De afstand tussen hem em de AE is een open trap.

Als ik met mijn iPad op zolder ga zitten en hem dan aan zet krijg ik meteen verbinding met mijn netwerk, no problemo.

Als ik met de witte MacBook van mijn jongste zoon op zolder ga zitten en hem daar aan zet krijg ik ook meteen verbinding, wederom no problemo.

Als ik de MBP van mijn oudste zoon aanzet vindt hij alle netwerken in zo ongeveer de hele buurt behalve mijn eigen netwerk.

Pak ik de MBP, sjouw hem richting AE, vind mijn netwerk, ga naar zolder en ik kan gewoon doorwerken op mijn netwerk. (Volgens iStumbler een signaal van 42% wat na een paar minuten weer af gaat zwakken naar 25%) Hij ziet zelfs de TC op de benedenverdieping. Zet hem uit en weer aan en ik kan mijn netwerk weer vergeten. Heb ook al andere kanalen geprobeerd maar het helpt niet. Ik zit op kanaal 13 en ben daarmee de enige in de lijst van netwerken die wordt gevonden.

Het rare is natuurlijk dat de iPad en de witte MB wel gewoon signaal krijgen. Ik heb al een nieuw account aangemaakt op de MBP maar helaas blijft het probleem bestaan….

Wie o wie heeft hier ervaring mee en het liefst ook een oplossing.

Slechte Wi-Fi MBP
29 oktober 2010 - 14:31    reactie #1
geplaatst door: svdweiden
Welke TC heb je? Ik heb die van mij ooit eens bewust op WIFI b/g gezet. Mijn iMac op zolder gaf nog maar een bereik van 2 streepjes. Nadat ik dit weer op b/g/n had gezet was het bereik veel beter. Als je een oude TC hebt (dus geen dual band) kan het zo zijn dat je snelheid terugschakelt naar die van het apparaat met de laagste snelheid. Het hoeft hier dus niet aan te liggen, maar je kunt het wel uitsluiten.

(Bewerkt door svdweiden om 14:31, 29-10-2010)

Slechte Wi-Fi MBP
29 oktober 2010 - 14:35    reactie #2
geplaatst door: ikkezelluf
Ik heb een dual band TC van een paar maanden oud, ook de AE is nieuw. Allemaal recent spul dus.
Slechte Wi-Fi MBP
1 november 2010 - 20:57    reactie #3
geplaatst door: dennisreij
Als je de AE instelt als ander netwerk en laat switchen. misschien dat het dan wel werkt
Slechte Wi-Fi MBP
1 november 2010 - 22:07    reactie #4
geplaatst door: ikkezelluf

Citaat
dennisreij om 20:57, 1-11-2010
Als je de AE instelt als ander netwerk en laat switchen. misschien dat het dan wel werkt

dennisreij, leg eens uit wat je bedoeld voordat ik de zaak om zeep help….  :cry:

Slechte Wi-Fi MBP
1 november 2010 - 22:17    reactie #5
geplaatst door: dennisreij
wat ik bedoel is een ander draadloos netwerk maken langs je huidige draadloosnetwerk. dan heb je een ander ssid (naam) en misschien dat het dan wel werkt. je kan dan wel adressering gebruiker van je andere router zodat het fysieke netwerk in tact blijft voor printerdeling enzo.
in simpele bewoording: beneden heet het wifi beneden en boven heet het wifi boven.
ik denk namelijk dat de MBP de router beneden pakt en niet boven.

(Bewerkt door dennisreij om 23:20, 1-11-2010)