Speedtouch troubles Firewall/NAT liggen dwars
12 oktober 2006 - 20:44   
geplaatst door: AppleCase
Er zijn gelukkig al veel onderwerpen aan de orde geweest over de Speedtouch 510, daaruit blijkt wel dat het niet het meest handig te configureren apparaat ter wereld is... Wat is het probleem: Ik wil een webserver draaien die via internet te benaderen is. En via internet is hij niet te benaderen.

Hij zit direct met een touwtje aan de router. Intern gaat het allemaal goed, dan valt de webserver via het interne ip te benaderen, daar ligt het dus niet aan. De 'uitdaging' zit in de router.

- NATP heb ik ingesteld:van extern ip poort 80 naar intern ip poort 80, extern ip is ingesteld al 0.0.0.0 maar als ik dat wijzig maakt het niet uit.
- NATP onthoudt het modem prima, dat is dus niet het probleem (schijnt vaak voor te komen).
- Of ik via telnet of via de web interface NATP instel maakt niets uit.
- Firewall aan of uit, maakt niets uit.
- De server heeft een statisch IP adres (intern ip)
- Modem na iedere wijziging 100x save-all opdracht geven maakt niets uit.
- Laatste firmware (4.2.7.16.0) maakt niets uit.
- rebooten na iedere wijziging + saveall helpt niet.

Wat wel raar is: als ik via telnet de nat list opvraag, staan er 2 nat's in naar het ip van de server: 1 met extern ip 0.0.0.0 met 'flag' template en 1 nat met het volledige externe ip adres en 'flag' instance. Misschien hoort het zo, maar het ziet er vreemd uit en kan me voorstellen dat het ding daarvan in de war raakt. Wissen helpt niet, het komt vrolijk weer terug of het hele apparaat is van slag...

Heeft iemand de gouden tip? (koper is ook goed, als het maar werkt)

Thanks!

            All people are made of stars -  Moby
Speedtouch troubles Firewall/NAT liggen dwars
12 oktober 2006 - 20:54    reactie #1
geplaatst door: MacMiep
Inmiddels heb ik geen Speedtouch 510 meer, maar ik heb nog wel een schermafbeelding met alle instellingen die ik gebruikte. Ik heb wel mijn externe IP adres ingevuld destijds, dus geen 0.0.0.0. Anders werkte het niet. Ik had geen multi-pc speedtouch, dus je ziet maar 1 gelockt ip nr. op MAC adres. De NAPT stuurt poorten 80, 8080 en 427 door naar de Mac met ip 10.0.0.1
Hier het plaatje:
http://img118.imageshack.us/my.php?image=speedtouch510bvi3.jpg

grtz, MM

NB: poort 6881 is van Bittorrent

(Bewerkt door MacMiep om 20:58, 12-10-2006)

Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!
Speedtouch troubles Firewall/NAT liggen dwars
12 oktober 2006 - 21:03    reactie #2
geplaatst door: AppleCase
Bedankt, maar helaas blijft het gevaarte onbenaderbaar voor de boze buitenwereld...
            All people are made of stars -  Moby
Speedtouch troubles Firewall/NAT liggen dwars
12 oktober 2006 - 22:39    reactie #3
geplaatst door: hitchhiker
Ik ben bang dat je niet test vanuit de boze buitenwereld maar van binnen je eigen netwerk. Dat werkt dus niet. Bel in met een modem of maak op de een andere manier verbinding en controleer dan of het werkt.
Hoe probeer je die website precies te bereiken? Wat tiep je in en wat komt er dan tevoorschijn?
Speedtouch troubles Firewall/NAT liggen dwars
12 oktober 2006 - 22:46    reactie #4
geplaatst door: Robert
[news]Instellingen op een modem hoef je maar één keer te bewaren, maar je modem daarna herstarten is wel een goed idee.[/news]
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Speedtouch troubles Firewall/NAT liggen dwars
12 oktober 2006 - 23:06    reactie #5
geplaatst door: AppleCase
My goodness.... heel veel dank, van binnen via buiten wil niet werken natuurlijk. Via GSM wel! Bedankt hitchhiker,  ik ben wer blij na een avond oeverloos, eeh... knutselen  :smile:
            All people are made of stars -  Moby