Telenet van POP3 naar IMAP probleem
9 januari 2016 - 19:28   
geplaatst door: HARRYMAC
beste Maccers,

ik zit met een probleem.
Ik gebruik het programma Mail van Apple en ik merkte dat ik met telenet account nog wel mails kon versturen maar geen ontvangen.
Met mijn gmail account geen probleem.

Nu heeft mij de tip gegeven die telenet account te verwijderen en een nieuwe aan te maken, dit deed ik, maar ik had een POP3 en nu heeft de nieuwe telenet account in Mail automatisch een imap aangemaakt en nu kan ik wel versturen via die imap (getest met kennis die em aankrijgt) maar zijn antwoord komt niet binnen bij mij.

Ik ben nog niets verder, zelfs iets minder, ik zie mijn mails van voorbije maanden jaren onder het POP 3 account niet meer in Mail!!!

Kan ik dat terugzetten via Time Machine die recent backups maakt én hoe los ik mijn telenet account probleem op?


(Bewerkt door HARRYMAC om 19:32, 9-01-2016)

Telenet van POP3 naar IMAP probleem
9 januari 2016 - 21:07    reactie #1
geplaatst door: Flix
Ja, als je de account weggooit, zullen ook alle mailtjes verdwijnen die in de mappen Inkomend, Verstuurd, etc. stonden. Je had de mailtjes veilig kunnen stellen door ze in een map 'Op mijn Mac' te zetten, en later eventueel weer terug te slepen.
Sowieso is een postbus inkomend niet bedoeld als archief, maar ja... 'digitale bestanden' en 'beheren' gaat veel mensen behoorlijk moeilijk af, zie ik altijd weer om me heen.

Heb je het al zo ingesteld: https://www2.telenet.be/nl/klantenservice/e-mails-versturen/

Hier hoe je het instellen in Mail moet doen, als je iemand nodig hebt die je aan de hand neemt: https://www2.telenet.be/nl/klantenservice/apple-mail-mavericks-instellen-voor-telenet-e-mailadres/

Telenet van POP3 naar IMAP probleem
9 januari 2016 - 21:52    reactie #2
geplaatst door: HARRYMAC
Bedankt voor de snelle reactie.  Het probleem met mijn telenet account heeft zich intussen vanzelf hersteld en mijn oude emails zijn ook terug.  Waarschijnlijk heeft het schrappen en terug in werking stellen met het vernieuwde account even tijd nodig gehad om zich te herstellen.  Nogmaals dank.
groetjes
Harrymac
Telenet van POP3 naar IMAP probleem
9 januari 2016 - 22:45    reactie #3
geplaatst door: Flix
Dan stonden ze nog op de server van Telenet, gelukkig.
Fijn dat het nu goed werkt.
Telenet van POP3 naar IMAP probleem
10 januari 2016 - 15:47    reactie #4
geplaatst door: GeorgeM
@ HARRYMAC: bij een IMAP account wordt alles wat op de server staat gesynchroniseerd met wat er op je Mac staat. Omdat dit vaak om veel mailtjes (en dus veel data) gaat, kan dat wel even duren.

Waarschijnlijk is dat wat er bij jou aan de hand was.