geplaatst door: Luthien
Ik geloof dat ik echt een probleem heb. Ik ben ook flink boos op Apple.

Dit is er aan de hand: ik heb op 30 november jl een nieuwe Time Capsule gekocht van 1 Tb. Daarmee kon ik mijn MBP en mijn iMac backuppen, en ik heb daar ook mijn iTunes en iPhoto libraries opgezet zodat ze centraal stonden. Dat is wel het domste geweest wat ik had kunnen doen.

Door de feestdagen was ik er nog niet aan toegekomen om een reservekopie te maken, en ach, een nieuw apparaat speciaal voor backups - daar verwachtte ik eerlijk gezegd geen problemen mee.
Ja, ik weet het: je moet ALTIJD een backup hebben. Waar. Maar toch vind ik hoe dit gaat niet ok:

gisteren bleef ineens iTunes hangen tijdens een Time Machine backup. Die backup (incrementeel) doet hij elk uur en ik dacht dat de verbinding misschien gewoon wat overbelast was omdat zowel iTunes en Time Machine hem gebruikten.

Maar toen hield iTunes er echt mee op, en toen faalde ook de wifi verbinding ineens. Ik heb de laptop toen met ethernet op de Time Capsule aangesloten om te kijken wat er aan de hand was, en er stond alleen: Status: Internal Disk Needs Repair.

Verder niks. Geen mogelijkheid om de schijf met Disk Utility te benaderen. De routerfunctie van de Time Capsule werkt nog wel, en ik kan de externe USB disk die daarop is aangesloten ook nog altijd benaderen. Maar de interne schijf van de Time Capsule lijkt morsdood. Hij staat nog wel in het overzicht in de Airport Utility, met de mogelijkheid om hem te archiveren op een externe schijf.

Die ben ik gisteren nog gaan halen: een nieuwe externe USB drive van 1 TB. Die heb ik aangesloten, en op Archive geklikt, schijf gekozen. Maar niks. Hij reageert verder niet, en er wordt nog geen bit gekopieerd op de USB disk.

Apple support gebeld en vraag voorgelegd. Ik kan de Time Capsule inleveren en dan krijg ik een nieuwe. Prima. Maar dat betekent dat ik AL mijn, in jaren opgebouwde, muziek kwijtben - plus het grootste deel van mijn foto's van de afgelopen drie jaar.

Het is hoogstwaarschijnlijk wel mogelijk om die gegevens van de Time Capsule disk te lezen als ik hem eruit zou halen. Ik heb al gezien hoe dit moet, er zijn veel meer Time Capsules die crashen op deze manier. Iemand heeft een workaround gepubliceerd hoe je de data kunt redden.

Maar mijn probleem is dat, als ik dit doe, mijn garantie verspeel.

Wat ik zou willen is dat ze, in plaats van de kapotte Time Capsule terug te sturen naar Apple (waar die ongetwijfeld in de container belandt) hem aan mij teruggeven zodat ik kan proberen om mijn toch echt wel dierbare foto's en muziek proberen te redden.
Maar dat mag niet.

De keuze is dus: ofwel een nieuwe Time Capsule, maar muziek en foto's kwijt - ofwel geen nieuwe Time Capsule, 250 euro of zo down the drain, en een kans om mijn foto's en muziek te kunnen redden.

Ik moet zeggen dat ik dit geen aantrekkelijke keuze vind. Ik snap niet dat ik mijn kapotte disk niet mag terughebben om mijn data te kunnen redden, temeer omdat Apple heeft verzuimd om deze disk toegankelijk te maken voor externe schijfcontrole, bv. door Disk Utility. Dat vind ik echt niet kloppen.

Mijn vertrouwen in Apple is, net zoals ik lees bij al die anderen die met dit soort problemen te maken krijgen, flink gedeukt. Ik ben boos, ik ben verdrietig, want ik vind het echt afschuwelijk om zoveel persoonlijke en dierbare dingen kwijt te gaan raken, tenzij ik 250  of 300 euro extra betaal: want de Apple Service biedt zelf wel een data recovery aan voor dat bedrag. En DAT voelt echt niet fijn.

Heeft iemand een advies? Ik weet echt niet meer wat ik moet doen.

Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 13:39    reactie #1
geplaatst door: Africatwin
Mijn advies is het volgende:

Ga naar de winkel waar je de TC hebt gekocht (of naar een Apple reseller met eigen werkplaats).
Neem je factuur mee en leg hun uit dat je de data van je TC af wilt hebben.
Normaal gesproken doen ze dat dan voor je (eventueel tegen een kleine vergoeding) en dan kost het niet je garantie.

succes

Leven is goed als je upgrade echt werkt
Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 13:51    reactie #2
geplaatst door: Flix
Goed idee van Africatwin.

En je wilt het niet horen, maar toch: het enige waar je boos op moet zijn is jezelf.
Want zoals je merkt: alles kan kapot. Die usb 1 TB had je direct moeten halen.

Ook jammer: waarom heb je niet één van de Mac's (of liever nog: meerdere) gebruikt om die iTunes en iPhoto libraries op te zetten, als backup van de centrale lib. op de TC?!

Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 15:27    reactie #3
geplaatst door: Maurice van Gaal
De vraag lijkt mij duidelijk. Het antwoord moet je zelf geven.

Is jou je in jaren opgebouwde muziekbibliotheek en foto's je 300 euro waard?

Daarnaast is al langer bekend dat de TC een consumenten apparaatje is. Er zit geen server grade HDD in (terwijl dat destijds door SJ wel is gezegd) en zoals je nu zelf ook weet zijn er genoeg problemen mee. Ook hier steekt weer het warmteprobleem de kop op, net als bij de Airport Express, waarbij functie voor Apple ondergeschikt is aan design. Het is dan ook niet voor niets dat veel mensen liever een NAS voor hun backups gebruiken.

(Bewerkt door Maurice van Gaal om 15:28, 7-01-2011)

Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 16:13    reactie #4
geplaatst door: Flix
Ja, TC is zóóóó slecht hè Maurice.
Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 16:28    reactie #5
geplaatst door: Maurice van Gaal
Je moet natuurlijk niet overdrijven. Maar je moet de TC ook niet als zaligmakend backup middel zien. R zijn nogal wat problemen mee. Soms kan je daarmee te maken hebben. Meestal valt het wel mee natuurlijk. Zelf heb ik wel 1x een Express met het warmteprobleem gehad waarbij Apple op geen enkele wijze tegemoet wilde komen. Je baalt dan stevig omdat het toch een uitgave van 179 euro was voor een apparaat dat na 14 maanden de geest gaf. Van een Express (en van een backup apparaat) mag je volgens mij een wel wat langere levensduur verwachten.

Je voelt je in ieder geval knap in je wiek geschoten wanneer het door jou gestelde vertrouwen in een merk/apparaat net buiten garantie onterecht blijkt.

Een ander punt van de TC is dat ook het archiveren wel heeeeel erg traag gaat. Zo ben ik op dit moment bezig om 400 GB te archiveren naar een HDD die op de USB van de TC is aangesloten. Dit zou theoretisch zo'n 2 uur mogen duren. In de praktijk duurt dit c.a. 10 uur. Ondertussen is de schijf van de TC niet benaderbaar. Slechte zaak.

Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 16:51    reactie #6
geplaatst door: gPod
Alle apparaten, ook die voor backup doeleinden, ook die van Apple, kunnen stuk. Als dat gebeurt is het heel vervelend maar je zou moeten weten dat dit niet onoverkomelijk is. Ik heb zelf ook te maken gehad met een dode TC, van de ene op andere dag, zonder kuren, gewoon in 1 keer kapot. Da's klote, maar ik heb meteen Apple gebeld en het probleem gemeld (viel buiten garantie, maar die is door Apple verlengd), en ontving letterlijk binnen 24 uur een nieuwe. Dus 1 dag zonder (recente) backup moeten werken, wat ik zelf absoluut geen prettig idee vind, maar vervolgens wel binnen een dag weer alles draaiend hebben. Dat kan dus ook.

Dus het klinkt wellicht hard, maar ik ben het helemaal met Flix eens, waarom een backup systeem aanschaffen en dit vervolgens juist niet als een backup systeem gaan gebruiken?

Verder gewoon het advies van Africatwin opvolgen en wellicht valt de schade uiteindelijk best mee.
Dan is dat vertrouwen in Apple waarschijnlijk ook snel weer hersteld met bijkomend voordeel dat je voortaan nooit meer je belangrijke data slechts op 1 plek bewaard...

g i d e on
Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 17:29    reactie #7
geplaatst door: Maurice van Gaal
Het is natuurlijk niet echt koosjer dat je niet op je apparatuur voor backup moet vertrouwen. Maar het kan in ieder geval geen kwaad om meerdere backups op meerdere plaatsten te bewaren. Zolang je ze niet nodig hebt lijkt het een verspilling van tijd en geld. Totdat je er wel een nodig hebt. Dan prijs je je gelukkig dat je nergens op hebt vertrouwd.
Time Capsule (5 weken oud) - internal disk needs repair
7 januari 2011 - 18:47    reactie #8
geplaatst door: Flix
In dit geval stond de data maar op één plek, dat was het probleem.
En of het dan een TC is, een interne HD, een usb stick, etc, dat maakt geen worst uit.
Op 'één locatie' kun je nooit vertrouwen! Je redundancy is dan nil.