Hi,
Al enige tijd heb ik problemen om met de laptop van de zaak ingelogd te blijven op het VPN netwerk van de zaak. Draadloos valt de verbinding na een x aantal minuten weg (je kan het niet zien, de vpn client geeft meestal geen foutmelding en blijft draaien). Als ik dan disconnect en weer connect is het opgelost.
Ik heb al een nieuwe TC (ik dacht misschien lag het daaraan, had de eerste serie TC hiervoor). Als ik met de UTP kabel verbind is er geen enkel probleem, dan werkt alles naar behoren. Alleen draadloos werkt het niet goed.
Heeft iemand een idee waaraan het kan liggen?
Mijn configuratie laptop zaak:
Merk Dell latitude d620
Intel c2d t7200 @ 2ghz
2048 MB ram
Intel netwerkkaart
VPN: Nortel VPN Client
OS: Windows XP SP3 (upgrades verlopen via zakelijke netwerk)
De helpdesk kan me niet helpen. Enige wat zij kunnen doen is een router leveren van Linksys. Ze beweren dat het aan Apple ligt. (hij is niet echt een Apple liefhebber, op zijn zachts gezegd...)
Het vreemde is dat dit vroeger geen probleem was. Toen we nog met windows 2000 werkte had ik nergens problemen mee. Ook heb ik dit probleem niet op andere wireless netwerken.
Heeft iemand een oplossing? Ik ben nu verhuisd en nu is het lastig om telkens een UTP kabel in te pluggen.
Wie kan mij helpen de systeembeheerder te laten zien dat Apple wel zeker werkt???
Alvast bedankt