Alleen via FireWire of Gbit Ethernet ben je sneller dan USB. Beste optie naar mijn idee is: koop een 2e hands G4 (met Gbit Ethernet uiteraard) hang daar net zoveel schijven in als je wilt en deel die dan middels file sharing of installeer OS X Server.
Als je toch een Ethernet disk wilt kopen, let er dan op dat je de Gbit versie krijgt. Houdt er rekening mee dat sommige filenamen die op de Mac wel toegestaan zijn, dan niet meer mogen.
Vergeet partities: nergens voor nodig en uiteindelijk beperkend. Zowel met LaCie, Retrospect, CCC of Superduper kun je net zoveel backups op 1 schijf zetten als je wilt. Je loopt pas vast als de schijf vol loopt, en niet als de partitie vol is terwijl andere partities nog ruimte genoeg hebben.
O ja, Om dit allemaal te laten werken moet je natuurlijk wel een Gigabit Ethernet switch hebben om je netwerk mee te maken.