Allereerst een voorstelling van het netwerk:
UPC kabelmodem met utp aan Time Capsule op benedenverdieping
Op 1e verdieping een Airport Express voor uitbreiding van het netwerk (repeater) omdat het bereik op de 2e verdieping minimaal en onstabiel was.
Het probleem doet zich voor met de Macbook Pro op de 2e verdieping. Bij het opstarten vind de Macbook Pro ons netwerk niet, ook niet na een paar minuten, wel worden netwerken in de omgeving opgepikt. Loop ik dan richting trap naar de 1e verdieping dat pikt hij het netwerk op en dit blijft ook stabiel op 50-60% (iStumbler) (Voorheen zonder de uitbreiding met de Airport Express was dat een schamele 20% en onstabiel)
Pak ik de Macbook, loop naar de 2e verdieping, start hem op en deze pikt meteen het netwerk op.
Instellingen va beide Macbooks zijn ogenschijnlijk gelijk.
Ik heb het kanaal op de TC ingesteld op kanaal 13, een kanaal wat niet voorkomt in de buurt.
Vraag:
Waarom moet ik met de Macbook Pro richting 1e verdieping lopen om het signaal op te pikken terwijl de Macbook het signaal wel meteen oppakt? Ik denk dat ik iets over het hoofd zie, maar wat?
(Bewerkt door ikkezelluf om 21:33, 9-09-2010)