'vast netwerk' combi met draaloos?
30 januari 2008 - 10:11   
geplaatst door: jur3
Hallo, ik heb een Wanadoo livebox met daaraan een ethernet switch. Hier aan hangen drie Macs met een ethernet kabels. Dit werkt uitstekend iedereen heeft internet en we kunnen alle bestanden uitwisselen middels "netwerk". Nu wil ik een Macbook draadloos aan dit netwerk aansluiten. Kan je een 'draadloos acces point'  zomaar aan een van de ethernetpoorten van de switch hangen? Werkt dit? Kan ik dan met deze macbook ook alles uitwisselen middels 'netwerk'?


Welke 'acces points" kan ik gebruiken.De airpoort extreem vind ik te duur.  Deze lijkt me cool :"TRENDnet 300Mbps Wireless N Access Point - TEW-630APB" zou die kunnen.

http://www.kieskeurig.nl/review/72BD5D708A89F1C8C125739300580CDA.htm
Alvast bedankt Jur

MACBOOK PRO 2.2 GhZ 10.4.11 / 10.5.7
'vast netwerk' combi met draaloos?
30 januari 2008 - 10:58    reactie #1
geplaatst door: Kapotlood
Is het niet makkelijker/goedkoper om bij Orange een Wifikaartje te kopen
die je IN je Livebox stopt? Scheelt je kabels (vergeleken met een externe
wireless accespoint), en kost je 1 Euro per maand extra.

Wat betreft de rest van je vragen: ja, ja en ja :)
Je kan ook met de MacBook in het netwerk komen. Het enige wat ik niet
zeker weet is of de instellingen voor die MacBook iets anders zijn of niet :-)

'vast netwerk' combi met draaloos?
30 januari 2008 - 11:10    reactie #2
geplaatst door: jur3
Joram,
Werkt dit kaartje op mijn kaart

Informatie over AirPort-kaart:

 Type draadloze kaart:   AirPort Extreme  (0x14E4, 0x87)
 Taalversie draadloze kaart:   Wereldwijd
 Firmwareversie draadloze kaart:   Broadcom BCM43xx 1.0 (4.170.13.1)
 
of moet ik een soort usb stick gebruiken waar ze het bij orange over hebben?

MACBOOK PRO 2.2 GhZ 10.4.11 / 10.5.7
'vast netwerk' combi met draaloos?
30 januari 2008 - 11:13    reactie #3
geplaatst door: Kapotlood
Ik ben even de draad kwijt... je MacBook heeft een Airport Extreme kaartje toch?
Dan hoef je met je MacBook niets te doen, want die is WiFi-klaar.

En de Livebox heeft een Wifi-ingang als je de kap van de modem haalt (witte omhulsel).
Via Orange kun je voor 1,- per maand een Wifi-"kit" bestellen; dit is een kaart die je in je modem kan stoppen... dus dan heb je geen USB sticks e.d. nodig ;)

'vast netwerk' combi met draaloos?
30 januari 2008 - 11:27    reactie #4
geplaatst door: jur3
Ja klopt. Mijn macbook (moet m nog kopen) heeft een airpoort kaart maar ik wist niet of deze praat met het kaartje van de livebox. De laatste keer dat ik met een Mac zoiets heb geprobeerd was niet alles uitwisselbaar. Tnx.
MACBOOK PRO 2.2 GhZ 10.4.11 / 10.5.7
'vast netwerk' combi met draaloos?
30 januari 2008 - 12:06    reactie #5
geplaatst door: Cailin Coilleach
De vraag is alleen of de Live Box de Wifi computers wel in het zelfde subnet steekt als de computers die via de Ethernet poort aangesloten zijn. Als dat niet gebeurt, dan is de vraag of hij die twee netwerken wel met elkaar routeert, of dat hij die twee netwerken alleen toegang geeft naar het Internet. Is het het tweede, dan gaat wat jij wilt niet werken.

Een goedkoop Wifi AP hangen aan een van de Ethernet poorten gaat in elk geval gegarandeerd werken. Op die manier kom je namelijk via Wifi terecht in het subnet van de overige computers. Van daaruit connect je dan weer naar het Internet.

'vast netwerk' combi met draaloos?
30 januari 2008 - 12:39    reactie #6
geplaatst door: patrick1967
Hoi jur3,

Ik zou het even goed navragen of dit kaartje werkt met Leopard,  (Ga er vanuit dat je dit op je macbook installeert) want bij mij werkte het wifi-kaartje niet met Leopard.
Zelf gebruik ik de Airport Express. Het is even wennen wat betreft de installatie, maar hij doet het prima. En is goedkoper dan de Airport Extreme.

nas grafisch ontwerp
http://www.nasgo.nl