Ik wil een Mac Mini gaan gebruiken als bestand server voor een aantal iMacs. De bedoeling is dat de gebruikers van de iMacs inloggen op de MacMini. Deze wordt 'headless' en moet vanaf één van de iMacs bestuurd kunnen worden. De iMacs zullen door een ethernet hub of airport (extreme) verbonden worden.
Het zou helemaal mooi zijn als ik de MacMini op afstand (vanaf een powerbook op locatie) kan beheren!
Op de MacMini moet de gezamenlijke iTunes bibliotheek komen te staan. Alles wat op de iMacs in Garageband wordt gemixt of in iTunes wordt geladen moet alleen op de MacMini komen te staan, en niet lokaal. Dit is vooral vanwege het beheer.
Verder is het de bedoeling dat mappen als films, afbeeldingen e.d. ook centraal worden opgeslagen en beheerd. Voor de gebruiker moet dit echter allemaal automatisch gebeuren, zonder zelf allerlei instellingen te hoeven maken.
Nu sta ik redelijk aan het begin van dit avontuur... en ik kan alle tips gebruiken!
Wat heb ik hiervoor nodig (denk aan hard- en software), wat voor instellingen moet ik maken enz. enz.
Wees zo gedetailleerd mogelijk in je reactie
Alvast bedankt voor het advies!